رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

[align=center]من دوستای عزیز من کاربر جدید هستم:) تخصص تو طراحی صفحات وب علاقه به یادگیری کد نویسی اندروید دارم[/align]

[align=center]درخواست دارم که تو این تپیک به سوالات من جواب بدید بعضی جاها به مشکل برخوردم و بعضی از چیزهارو کامل درک نمیکنم پست های انجمن هم خوندم کامل موجه نشدم[/align]

[align=center]سوالاتم :[/align]

[align=center]ADT دقیقا چه کاری میکنه چیزهایی که گفته بودید رو از قسمت Help --> Install new Software نصب کردم اما نمیدونم دقیقا کارش چی بود :)[/align]

[align=center]SDK دقیقا چه کاری انجام میده ؟ اون چیزهایی که توسط SDK نصب میکنیم دقیقا چی هستن تو SDK من نیستند!![/align]

[align=center]و سوال دیگه ام برای شروع کد نویسی باید دقیقا از کجا شروع کنم ؟:)[/align]

[align=center]منتظر جواب هاتون هستم لطفا راهنماییم کنید.[/align]

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

به نظر این حقیر بهتر هست اگر با جاوا آشنایی ندارید و زمان دارید یادگیری مقدمات جاوا رو از کتاب دیتل آغاز کنید و کدهاش رو در اکلیپس پیاده سازی کنید بعد وارد آندروید بشید

اگر هم با جاوا آشنایید پروژه های بسیار کوچک رو برای خودتون طراحی کنید و به مشکلاتی که سایر دوستان در طی مسیر برخوردن برمی خورید که راه حل سوالاتشون رو در پست های دوستان می تونید پیاده کنید اگر هم نبود بپرسید همه اعضا در خدمتیم

لینک ارسال

Android SDK

Android SDK نام یک نرم افزار توسعه دهنده هست که توسط گوگل نوشته شده و امکان ساخت نرم افزار برای پلتفرم اندروید رو به توسعه دهندگان میده. این نرم افزار شامل نمونه پروژه هایی به همراه سورس کدها، ابزارهای توسعه، یک شبیه ساز و کتابخانه های مورد نیاز برای ساخت اپلیکیشن های اندروید میشه. در بسیاری موارد، اگر شما می خواید گوشی تون رو هک کنید، نیاز دارید که Android SDK رو روی کامپیوتر خودتون نصب داشته باشید.

بطور کلی هر شرکت بزرگی (مثل اپل یا ...) که برای خود یک پلتفرم دارند ، یک SDK در اختیار Developer قرار میدهند تا بتوانند برنامه های آن را توسعه دهند.

توضیحات کامل تر اینکه : SDK یا (Software Development Kit) یا (devKit) نوعی ابزار توسعه است که به برنامه نویس اجازه میدهد تا برای بسته ی نرم افزاری خاص ، چهار چوب نرم افزار ، پلتفرم سخت افزار ، سیستم کامپیوتر ، ویدئو گیم کنسول ، سیستم عامل ، یا پلتفرم های مشابه ،نرم افزار ایجاد کنید.

SDK برخی از API های (Application Programming Interface) خود را که با زبان های برنامه نویس خاص (و سخت افزار )برای ارتباطات برقرار کردن دارد.

ADT

ADT که مخفف واژگان Android Development Tools به معنی ابزارهای توسعه اندروید است.

در حقیقت نصب پلاگین ADT این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم از طریق محیط برنامه نویسی اکلیپس و استفاده از API های موجود در SDK که برای توسعه اندروید تعبیه شده اند دست به طراحی اپلیکیشن اندروید بزنیم. از سوی دیگر این پلاگین دارای یک ابزار طراحی GUI است که با استفاده از آن خواهیم توانست بدون کدنویسی و صرفا با Drag and Drop به طور مثال به ایجاد یک دکمه بپردازیم(عبارت GUI مخفف واژگان Graphical User Interface به معنی رابط گرافیکی کاربر است).

لینک ارسال

خیلی ممنونم دوست عزیز :) کاملا درک کردم :x

پلتفرم های مورد نیاز من که میخوام طراحی برنامه اندروید کنم چیا هستن میشه معرفی شون کنی برام :)

جاوارو باید برای طراحی اندروید باید در چه سطح یاد بگیرم ؟ منظورم اونه همون سطح پایه یا در سطحی که کامل بتونم جاوا بنویسم؟

لینک ارسال

شما شروع کنید و بعد در فکر سطح آن باشید ابتدا جاوا را در سطح متوسط یاد بگیرید و سپس اندروید را موازی با یادگیری جاوا آغاز کنید. مطمئنا در حین انجام پروژه ها نیز خیلی چیزها خواهید آموخت

لینک ارسال

خیلی ممنون من شروع کردم کتابی هم که بهم معرفی کردین کاربردی بوده :)

ممنون از اینکه به سوالات ام جواب میدید:)

لینک ارسال

برای شروع

کتاب زبان جاوا برای مهندسین نرم افزار

و کتاب برنامه نویسی جاوا در محیط نت بینز

رو بگیرید و شروع کنید!

لینک ارسال

سوال دیگه برام پیش اومده میخواستم بدونم API هایی که برای شبیه ساز اندروید لازمه رو باید از کجا دانلود کنم ؟ :)

لینک ارسال

با SDK manager میتونی اپدیت ها و افزونه های جدید رو نصب بکنی. البته چون ایران تحریمه باید از پراکسی استفاده بکنی. اگر پراکسی نداری بگو برات بذارم

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام دوباره سوالات جدیدی برام پیش اومده که هرکاری کردم نتونستم درکشون کنم تو این مدت خیلی چیزا از برنامه نویسی اندروید در انجمن یاد گرفتم اما یک جا موندم هرکاری هم کردم نفهمیدم دقیقا داستان چیه!!

مثلا میخوام توی یک دکمه ام فارسی بنویسم اما نمیشه!! تمامی پست های مربوطه در انجمن رو هم خوندم اما کامل درک نکردم میتونید یک توضیح واضح برام بدید دقیقا باید چیکار کنم ؟

ممنون میشم.

لینک ارسال

سلام

android:layout_width="wrap_content"

android:layout_height="wrap_content"

android:text="تایید" />

یا values/strings یک متن بهش اختصاص بدین و در text اون رو فراخوانی کنید

یا اگر مشکل دیگه ای دارید بفرمایید

لینک ارسال

سلام دوست عزیز

من همه مشکلات تو رو حل میکنم!

شما تنها به این سایت برید و پله به پله کار کنید تمام سوالاتت رو انجا توضیح داده.

www.androidcode.ir

بعد از طی اون مراحل اینجا بیا و اگه مشکلی داشتی بپرس تا به مشکلاتت جواب بدند.

شما باید پایه به پایه شروع کنید و کتابها ی اموزش برنامه نویسی اندروید رو به زبان فارسی گیر بیارید و بخونید حتی اگه جاوا یاد نگرفته بودی اروم اروم یاد میگیری و لازم نیست که این سایت رو پر از سوال بکنی!

لینک ارسال

داداش من مشکلم اینا نیست داخل دکمه یا همان button که فارسی مینویسم کلمه هارو از چپ به راست مینویسه مثلا وقتی مینویسم "سلام" اینجوری نشون میده : "م ا ل س" نمیدونم باید چیکار کنم!!

لینک ارسال

خیلی ممنون دوست عزیز

در جواب دوستمون محمدی باید بگم قصد ساخته شدن این انجمن حل مشکلات کاربران هستش !!!! این سوالات من اسپم نیست !! مشکل دارم باید بپرسم!!

شرمنده قصد اسپم ندارم اما هرچی گشتم پیدا نکردم !!!

میخواستم بدونم چجوری میشه یک اکتیویتی درست کرد که بعد از چند ثانیه خودش بره به یک اکتیویتی دیگر

مثلا اول یک صفحه باز شه بعد از 2 ثانیه منتقل شه به یه صفحه ی دیگه!!

لینک ارسال

میخواستم بدونم چجوری باید یک Action Bar درست کنم که توش بتونم گزینه های سرچ و برگشتن به عقب و خروج بزارم ممنون میشم بگید

لینک ارسال

با سلام مشکلی برام پیش آمده من دو دکمه معرفی کرده ام که هر کدام باید به یک اکتیویتی سوا بروند اما جفشتون به یک اکتیویتی میرند.!! نیمدونم چیکار کنم دقیقا هرچی هم چک کردم من آدرس یک اکتیویتی دیگر رو دادم اینم کد هستش :

package com.example.college;import android.app.Activity;import android.content.Intent;import android.os.Bundle;import android.view.View;import android.view.View.OnClickListener;import android.widget.Button;import android.widget.ImageView;public class MainActivity extends Activity {@Overrideprotected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {	super.onCreate(savedInstanceState);	setContentView(R.layout.activity_main);	Button b1 = (Button) findViewById(R.id.b1) ;	Button b2 = (Button) findViewById(R.id.b2) ;	Button b3 = (Button) findViewById(R.id.b3) ;	Button b4 = (Button) findViewById(R.id.b4) ;       ImageView iv = (ImageView) findViewById(R.id.imageView2);       iv.setImageResource(R.drawable.logo);	b1.setOnClickListener(new OnClickListener() {		public void onClick(View v) {			startActivity(new Intent(MainActivity.this, PSD.class));		}	});	b2.setOnClickListener(new OnClickListener() {		public void onClick(View v) {			startActivity(new Intent(MainActivity.this, HTML.class));		}	});	b3.setOnClickListener(new OnClickListener() {		public void onClick(View v) {			startActivity(new Intent(MainActivity.this, CSS.class));		}	});	b4.setOnClickListener(new OnClickListener() {		public void onClick(View v) {			startActivity(new Intent(MainActivity.this, AboutUs.class));		}	});}}

لطفا کمکم کنید لنگم

ببخشید فهمیدم مشکل از کجاس

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...