رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

سلام،خسته نباشید

میخوام فونت و اندازه متن صفحه رو با توجه به فونت هایی که تو پروژه قرار دادم تغییر بدم ممنون میشم راهنماییم کنین

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اندازه متن رو با دستور زیر میتوانید تغییر بدین

android:textsize="12dp"

و اما برای تغییر فونت در اندروید  باید اینکار هارا انجام بدین:

1-قرار دادن فونت در پوشه assets

2-قرار دادن فونت در Typeface

3-ست کردن typeface برای ویجت مربوطه

مثال)

TextView text = (TextView) findViewById(R.id.appname);Typeface face = Typeface.createFromAsset(getAssets(),            "fonts/BZar.ttf");text .setTypeface(face);

برای اینکه این مثال بدرستی اجرا شود،حتما باید فونت Bzar را در پوشه assets قرار بدین.

لینک ارسال
ممنون فونت و کار کرده بودم.میخوام کاربر فونتی که دوس داره انتخاب کنه اینجوری خودم یه فونت رو متن اعمال میکنم

مثلا 4 تا فونت و اندازه باشه کاربر هر کدوم و که دوست داشت انتخاب کنه

لینک ارسال

خب شما یکاری کنید..چهار تا RadioButton بزارید ، وقتی کاربر هرکدام را انتخاب کرد آن فونت مربوطه ست شود برای ویجت ها

لینک ارسال
واسه فونت یه پروژه درست کردم ولی وقتی فونت و انتخاب میکنم فونت اعمال میشه و پروژه بسته میشه

نمیدونم چه کدی بذارم:(

لینک ارسال

بهتره اطلاعات رو در Shared Prefrences ذخیره کنید، تا اطلاعات همیشه در برنامه ذخیره شود

http://p30droid.com/forum/Thread-%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C
لینک ارسال
انگار خودش درست شد:D

مشکلم اونی که شما گفتین نبود من همین که رادیو باتون رو انتخاب میکردم فونت اعمال میشد از برنامه خارج میشد ولی الان تست کردم درست بود

فقط یه مشکل دیگه اینه که هر4تا رادیو انتخاب شدن چجوری گروه بندیشون کنم که فقط یک رادیو انتخاب باشه و بقیه انتخاب شده نباشه

لینک ارسال
ممنون الان دیدم اخه زیاد از ابزاراش استفاده نکردم

واسه اندازه ، من کدی که گفتین و گذاشتم ولی کار نمیکنه.این کد تو فایل xml کار میکنه

کد دیگه ای هست یا من اشتباه کار میکنم

لینک ارسال
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>    android:layout_width="fill_parent"    android:layout_height="fill_parent"    android:orientation="vertical" >             android:id="@+id/radioSex"        android:layout_width="wrap_content"        android:layout_height="wrap_content" >                     android:id="@+id/radioMale"            android:layout_width="wrap_content"            android:layout_height="wrap_content"            android:text="@string/radio_male"             android:checked="true" />                     android:id="@+id/radioFemale"            android:layout_width="wrap_content"            android:layout_height="wrap_content"            android:text="@string/radio_female" />       

میتوانید این نمونه مثال را هم نگاهی بندازید

http://www.mkyong.com/android/android-radio-buttons-example/
لینک ارسال
ممنون فونت درست شد.حالا اگه بخوام سایز و درست کنم اونم مثل همینه؟

من کد android:textsize = "50dp"; و مثل فونت تو برنامه گذاشتم ولی عمل نمیکنه

3 تا رادیو گذاشتم هر کدوم مربوط به یه سایزه حالا میخوام مثل همون فونت رو هر رادیو کلیک کنم سایز متن عوض شه

لینک ارسال
از اسم textView خطا میگیره.از گزینه هایی که ظاهر میشه خطاشو رفع میکنم وقت اجرا روی رادیو که کلیک میکنم برنامه ارور میده بسته میشه:(
لینک ارسال
package com.example.changefont;import android.os.Bundle;import android.app.Activity;import android.view.View;import android.view.View.OnClickListener;import android.widget.Button;import android.widget.TextView;public class size extends Activity {@Overrideprotected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {	super.onCreate(savedInstanceState);	setContentView(R.layout.size);	//Radio size0	Button b5=(Button) findViewById(R.id.radio0);	b5.setOnClickListener(new OnClickListener() {		@Override		public void onClick(View arg0) {			textView2.setTextSize(14);		}	});	//Radio size1	Button b6=(Button) findViewById(R.id.radio1);	b6.setOnClickListener(new OnClickListener() {		@Override		public void onClick(View arg0) {			textView2.setTextSize(20);
		}	});	//Radio size2	Button b7=(Button) findViewById(R.id.radio2);	b7.setOnClickListener(new OnClickListener() {		@Override		public void onClick(View arg0) {			textView2.setTextSize(30);		}	});}}

srfarzad پست ویرایش شد..لطفا کدها در قالب کد در انجمن قرار دهید

لینک ارسال
 textView2

اصلا تعریف شده ..برای این هستش که خطا میده کدتون

Textview textview2=(Textview) findviewById(R.id.txt)
لینک ارسال
این فونت و اندازه ای که گذاشتم فقط توی یک صفحه اعمال میشه :(

اگه بخوام به صورت سراسری باشه و توی همه صفحه ها اعمال شه چیکار کنم؟

یه سوال دیگه ، قونت پیش فرض چیه؟میخوام یه گزینه دیگه هم بذارم اگه کاربر فونتی و نخواست دوباره فونت پیش فرض و انتخاب کنه

لینک ارسال

برای اینکه در همه صفحات کار کنه باید از Shared Prefrences استفاده کنید،تا اطلاعات در یک دیتای موقت ذخیره شود.این اطلاعات درهمه جای برنامه فقط با صدا زدن قرار میگیرند.فونت پیشفرض رو دقیق نمی دونم ولی tahoma یا sans-serf هستش

لینک ارسال
فکر کنم دوباره سوالمو بد پرسیدم

الان من یه فونت و انتخاب میکنم صفحه بعد که میرم این فونتی که انتخاب کرده بودم اونجا اعمال نشده

من میخوام تو همه صفحه های پروژه این فونت اعمال بشه

به نظرم اینی که شما گفتی واسه وقتیه که از برنامه خارج میشی دوباره برنامه رو باز میکنی تنظیمات قبلی ذخیره میشه.شایدم من اشتباه میکنم

لینک ارسال

نه نه اینطوری نیست..شما تنظیمات رو ذخیره میکنید و باید در اکتیویتی های دیگر هم فراخونیش کنید.همین :sleepy:

لینک ارسال

ممنون.کد اصلیش همینه؟

public void onClick(View v) {                // TODO Auto-generated method stub                            SharedPreferences setting=getSharedPreferences("user", 0);                SharedPreferences.Editor editor=setting.edit();                editor.putString("user", txt_edit.getText().toString());                editor.commit();                            }        });            }        @Override    protected void onResume() {        // TODO Auto-generated method stub        SharedPreferences setting=getSharedPreferences("user", 0);        txt_edit.setText(setting.getString("user", ""));                super.onResume();    }    

میشه یه توضیح بدین user و 0 چیه .تو اکتیویتی های دیگه فقط قسمت onResume رو بذارم؟

لینک ارسال

میتونید در همون تابع oncreate اکتیویتی دیگه ازش استفاده کنید و مقادیر رو بگیرید

SharedPreferences setting=getSharedPreferences("user", 0);        txt_edit.setText(setting.getString("user", ""));
لینک ارسال

فک کنم اشتباه نوشتم

از همون کد شما استفاده کردم تغییر فونت و سیو نمیکنه از برنامه میرم بیرون میام فونت پیش فرض میاد

فونت و فعلا تو رادیو باتون2 گذاشتم واسه بقیه میذاشتم برنامه تو امولاتور اجرا نمیشد خطا میداد

shared Prefrences.zip

shared Prefrences.zip

لینک ارسال
بالای کد گفته بودم.وقتی فونتی رو عوض میکنم و از برنامه خارج میشم دوباره وارد برنامه میشم فونت پیش فرض سیستم اعمال میشه
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...