رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

محیط جدید برنامه نویسی اندروید Android Studio

اندروید استودیو

اندروید استودیو  یک محیط برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید است. این برنامه در 16 می 2014 توسط مدیران گوگل در کنفرانس گوگل آی/او معرفی شد. از ماه جوئن 2014 نسخه پیش نمایش این برنامه (به صورت رایگان) برای امتحان در دسترس توسعه دهنده‌ها قرار گرفت. این محیط بر اساس نرم‌افزار محبوب جت برینز طراحی شده است، این استودیو بطور اختصاصی برای اندروید طراحی شده. هم اکنون این استودیو برای دانلود بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس می‌باشد.

از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1-کدنویسی سریع و قدرتمند(Powerful code editing) :

Android Studio شامل ادیتور ویرایش قدرمتندی میباشد،که بر پایه intellij میباشد،همچنین شامل ویژگی های زیر میباشد

smart editing, advanced code refactoring, , deep static code analysis

2- UI قدرتمند و سریع :

یکی از امکاناتی خیلی جذابی(خفنی!) که برای ساخت UI در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته امکان مشاهده 6 نما در قسمتی از صفحه میباشد،این مسئله شاید به یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویسان اندروید تبدیل شده بود،با ورود این محیط برنامه نویسی قدرمتند این مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد.

اندروید استودیو

3-محیط متن باز(Open source development) :

از جمله ویژگی های دیگر این محیط برنامه نویسی متن باز بودن(رایگان) میباشد که از جمله مزیت این محیط قدرتمند میباشد.

اندروید استودیو

4- دسترسی به سرویس های گوگل(Android Tools).

برای دانلود برنامه Android Studio به آدرس زیر رفته و آن را دانلود نمایید.

چندین ویژگی مهم در این نرم‌افزار برای توسعه دهندگان اندروید :

• چیدمان زنده: ویرایشگر WYSIWYG – کدنویسی زنده – رندر هم زمان برنامه
  • کنسول توسعه دهنده: راهنمای بهینه سازی – کمک برای ترجمه – ردیابی ارجاع – طریقه استفاده
  • پشتیبانی از ساخت مبتنی بر Gradle
  • رفع و عیب یابی مخصوص اندروید
  • ابزار لینت برای گرفتن عملکرد، قابلیت استفاده، نسخه سازگار با مشکلات دیگر
  • قابلیت Proguard و امضای برنامه
  • مبتنی بر الگوی wizard برای ایجاد طرح اندروید و اجزای مشترک
  • ویرایشگر طرح بندی غنی که به شما اجازه کشیدن و رها کردن UI کامنت‌ها را می‌دهند. گزینه‌ای برای تنظیمات پیش نمایش طرح بندی در صفحه نمایش چندگانه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
  • پاسخ 72
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

سلام امکانش هست که از اندروید استودیو بصورت کاملا آفلاین استفاده کرد؟ چون دسترسی به اینترنت من بسیار محدوده! مثلا لایبرری های اندروید استودیوی سیستم خودم رو از یه سیستم دیگه که آنلاینه بگیرم!

شما باید اول مشکل جاوا رو حل کنید بعد باید گرادلgradle را حل کنی برا حل گرادل باید جدید ترینش رو دانلود کنی تو پوشه گرادل بزاری بعد مثل جاوا تعریفش کنی اگه سوال داشتی پیام بزار

من نتونستم jdk 1.8 رو پیدا کنم!!!!! http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html تو این سایت همش ورژن 8 هستش اصلا ورژن 1 نیستش خواهشا راهنمایی کنید  

تصاویر ارسال شده

متاسفانه به آی پی ایران اجازه دانلود نمیده!

برای دانلود میتونید از لینک زیر استفاده کنید:

http://www.uploadic.com/11g6hzjdy7tc

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

متاسفانه به آی پی ایران اجازه دانلود نمیده!

برای دانلود میتونید از لینک زیر استفاده کنید:

http://www.uploadic.com/11g6hzjdy7tc

لینک خرابه

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

.

دریافت فایل نصب اندروید استودیو. ۳۹۴ مگابایت :

لینک

.

در لینکی که شما لطف کردید دادید، نوشته

دانلود فایل آپدیت به نسخه ی 0.2.9 - 3.7 مگابایت

من این فایل را دانلود کردم. چطور باید ازش استفاده کنیم تا به نسخه 2.9 آپگرید بشه؟

لینک ارسال

.

به عکس ضمیمه نگاه کنید :

من دانلود کردم و نصب کردم.

فایل دو قسمت است. هر دو قسمت را دانلود کنید. بعد قسمت اول آن را آن‌زیپ کنید. خودش هر دو قسمت را آن زیپ می‌کند. فایل هم هیچ اشکالی ندارد. من و دو دوست دیگرم هم نصب کردیم. این ورژن مربوط به چند روز پیش است.

ممنون

دانلود.PNG

5841b793d43dc_.PNG.b107cb1a512fa7c45b7e4dbdbee42790.PNG

لینک ارسال

اگر قبلاً استودیو را نصب کرده‌اید، به منوی هلپ بروید، و دکمه آپدیت را بزنید، تا خودش فایل 24 مگابایتی را دانلود و نصب کند.

لینک ارسال

.

به عکس ضمیمه نگاه کنید :

فایل دو قسمت است. هر دو قسمت را دانلود کنید. بعد قسمت اول آن را آن‌زیپ کنید. خودش هر دو قسمت را آن زیپ می‌کند. فایل هم هیچ اشکالی ندارد. من و دو دوست دیگرم هم نصب کردیم. این ورژن مربوط به چند روز پیش است.

ممنون

سلام.من این برنامه رو دانلود کردم و نصبش کردم.نمی دونم چرا برنامه اجرا نمیشه؟:@وقتی روش کلیک می کنم هیچی نمیشه:(تو رو خدابه من کمک کنید!:idea:

لینک ارسال
شما باید برنامه sdk را هم در سیستم خودتان نصب کرده باشید.

یک پست میگذارم

.

به عکس ضمیمه نگاه کنید :

ممنون

سلام.من این برنامه رو دانلود کردم و نصبش کردم.نمی دونم چرا برنامه اجرا نمیشه؟:@وقتی روش کلیک می کنم هیچی نمیشه:(تو رو خدابه من کمک کنید!:idea:

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام خدمت تمامی دوستانمن تازه میخوام برنامه نویسی آندروید رو شروع کنم از دوستای عزیز اگه کسی آموزشAndroid Studio

رو داره لطفآ لینک دانلودش رو بزاره 

تشکر و پیروز باشین

لینک ارسال
  • 4 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

من تازه نصب کردم این نرم افزار رو حالا اموزش برنامه نویسی رو از کجا پیدا کنم اگه نو انجمن هست لینکشو بی زحمت بدارین یا بگسن کدوم تاپیک مراجعه کنم

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان،

من اندروید استدیو و JDK نصب کردم، اما برنامه ی اندروید استودیو JDK نمی خونه و این اختار می ده،

میشه کمکم کنید؟ ممنونم.Untitled9S6za.png

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

با سلام

دوست عزیز شما باید مسیر جاوای خود را پس از نصب Java Development Kit ست کنید

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید

1 : روی My computer  راست کلیک نمایید

2 : گزینه Properties  را انتخاب نمایید

3 : روی سربرگ Advanced کلیک نمایید

4 : روی دکمه Environment Variables کلیک کنید

5 : در قسمت System Variables گزینه new کلیک کنید

6 : گزینه variable name را با JAVA_HOME و variable value را مسیر نصب Java Development Kit قرار می دهیم

(مسیر نصب پیشفرض          C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_10)

و در آخر روی گزینه ok کلیک کنید

موفق باشید

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

با سلام و درود و عرض تشکر از دست اندر کاران و اساتید محترم این سایت.

بنده تازه با این سایت اشنا شدم و قصد استفاده از مطالبش رو دارم برنامه اندروید استدیو رو دانلود کردم ولی نصب نمیشه این دو پیغام رو پشت سر هم میده لطفا راهنمایی بفرمایید.

11.jpg

12.jpg

لینک ارسال

در انجمن این مشکل قبلا رفعه گردیده است.

باید JAVA_HOME را در قسمت system variable به عنوان مسیر jdk قرار دهید

لینک ارسال

سلام دوستان

مشکل قبلی رو با دانلود کردن فایل DLLکه تو پیغام بهش اشاره کرده بود رفع کردم اینبار دیگه این پیغام رو میده

از اقا فرزاد هم ممنونم که برا بنده حقیر وقت گذاشت و پاسخ منو داد.

13.jpg

لینک ارسال
  • 3 هفته بعد...

شما باید اول مشکل جاوا رو حل کنید بعد باید گرادلgradle را حل کنی برا حل گرادل باید جدید ترینش رو دانلود کنی تو پوشه گرادل بزاری بعد مثل جاوا تعریفش کنی اگه سوال داشتی پیام بزار

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط 3245
      سلام
      من درحال اموزش اندروید هستم،
      برای این کار، ویدیوهای ساخت کتاب رو خریدم، اما چون اطلاعاتم خیلی کمه،درک مطالب توی این ویدئو سخته برام
      میخواستم اگرممکنه دوستان کلیپی پیشنهاد بدن که سبک تر باشه و بیشتر به مباحث پایه بپردازه، البته خیلی هم نخواد از صفر شروع کنه که خسته کننده میشه...
      طوری باشه پروژه محور باشه اما پروژه سبکی باشه.

ممنون.

• توسط aliazmoodeh
      سلام من یه آپی دارم یه قسمت وجود داره که اطلاعات رو از سرور میگیره و تو ریسایکلرویو نمایش میده من میخوام این اطلاعات رو تو حالت افلاین هم داشته باشم یعنی چی یعنی بتونم اطلاعاتی که از سرور گرفتم قبلا رو وقتی کاربر اینترنت بهش نمایش بدم دقیقن مثله تلگرام میگم ولی نمیدونم باید چیکار کنم اگر اموزشی در این رابط دارید بهم بگید یا سورسی دارید بهم بگید پولی یا رایگان باشه برام فرقی نمیکنه فقط میخوام مشکلمو حل کنه
    • توسط Zeynab Tri
      سلام. دوستان بنده یک عدد تازه کار در برنامه نویسی اندروید هستم و نمیدونم این ارور رو چطور حل کنم. ممنون میشم اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه.عکسش رو گذاشتم.

• توسط moein123
      سلام دوستان خوبین؟
      من برای آپ خودم ثبتنام و لاگین دارم میسازم
      ثبتنام کاربر به خوبی کار میکنه و مشکلی نداره
      ولی برای لاگین کردن نمیدونم چرا کار نمیکنه
      پیغام خطا هم نمیده
      ببینین این کد سمت سروری که نوشتم
      <?php if($_SERVER['REQUEST_METHOD']=='POST'){ $mail2=$_POST['mail']; $password=$_POST['pass']; require_once 'connect.php'; $sql = "SELECT * FROM register WHERE mail='$mail2' "; $response=mysqli_query($conn,$sql); $result=array(); $result['login']=array(); if(mysqli_num_rows($response)===1){ $row=mysqli_fetch_assoc($response); if(password_verify($password,$row['pass'])){ $index['name']=$row['name']; $index['mail']=$row['mail']; array_push($result['login'],$index); $result['okk']='1'; $result['message']='okk'; echo json_encode($result); mysqli_close($conn); }else{ $result['okk']='0'; $result['message']='error'; echo json_encode($result); mysqli_close($conn); } } } ?> و اینم کد های جاوای اندروید که نوشتم
      package com.android.register1; import androidx.appcompat.app.AppCompatActivity; import android.os.Bundle; import android.print.PageRange; import android.view.View; import android.widget.Button; import android.widget.EditText; import android.widget.LinearLayout; import android.widget.ProgressBar; import android.widget.Toast; import com.android.volley.AuthFailureError; import com.android.volley.Request; import com.android.volley.RequestQueue; import com.android.volley.Response; import com.android.volley.VolleyError; import com.android.volley.toolbox.StringRequest; import com.android.volley.toolbox.Volley; import com.google.android.material.snackbar.Snackbar; import org.json.JSONArray; import org.json.JSONException; import org.json.JSONObject; import java.util.HashMap; import java.util.Map; public class loginn extends AppCompatActivity { EditText edt_username,edt_password_login; Button btn_login; ProgressBar my_progcess; static String url_login="http://192.168.1.103/register2/login.php"; LinearLayout my_manager; @Override protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); setContentView(R.layout.activity_loginn); find_all(); } private void find_all() { edt_username=findViewById(R.id.edt_username); edt_password_login=findViewById(R.id.edt_pass_login); my_progcess=findViewById(R.id.my_progcess_login); btn_login=findViewById(R.id.btn_login); my_manager=findViewById(R.id.my_manager); btn_login.setOnClickListener(new View.OnClickListener() { @Override public void onClick(View v) { String musername=edt_username.getText().toString().trim(); String mpassword=edt_password_login.getText().toString().trim(); if(!musername.isEmpty() || !mpassword.isEmpty()){ my_login(musername,mpassword); }else { edt_username.setError("username"); edt_password_login.setError("password"); } } }); } public void my_login(final String mail,final String pass){ my_progcess.setVisibility(View.VISIBLE); btn_login.setVisibility(View.GONE); StringRequest request=new StringRequest(Request.Method.POST, url_login, new Response.Listener<String>() { @Override public void onResponse(String response) { try { JSONObject jsonObject=new JSONObject(response); String message=jsonObject.getString("okk"); JSONArray jsonArray=jsonObject.getJSONArray("login"); if(message.equals("1")){ for (int i = 0; i <jsonArray.length() ; i++) { JSONObject jsonObject1=jsonArray.getJSONObject(i); String name=jsonObject1.getString("name").trim(); String mail=jsonObject1.getString("mail").trim(); Snackbar snackbar=Snackbar.make(my_manager, name+mail+"لاگین شدید",Snackbar.LENGTH_LONG); snackbar.getView().setTranslationY(-100); snackbar.show(); } } } catch (JSONException e) { e.printStackTrace(); Toast.makeText(loginn.this, "error1"+e.toString(), Toast.LENGTH_SHORT).show(); my_progcess.setVisibility(View.GONE); btn_login.setVisibility(View.VISIBLE); } } }, new Response.ErrorListener() { @Override public void onErrorResponse(VolleyError error) { Toast.makeText(loginn.this, "error2"+error.toString(), Toast.LENGTH_SHORT).show(); my_progcess.setVisibility(View.GONE); btn_login.setVisibility(View.VISIBLE); } }){ @Override protected Map<String, String> getParams() throws AuthFailureError { Map<String,String>params=new HashMap<>(); params.put("mail",mail); params.put("pass",pass); return params; } }; RequestQueue requestQueue= Volley.newRequestQueue(this); requestQueue.add(request); } } ممنون میشم کمکم کنید 
    • توسط hossein1212
      سلام 
      من در اجرا شبیه ساز به مشکل زیر خورده ام راه حلی داره
      اینترنتم اوکیه ولی دانلود نمیکنه

• فایل

• اضافه کردن...