رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

دکمه دوحالته در اندروید

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

میخوام یه سری دکمه درست کنم دو حالته باشه وقتی رو دکمه کلیک کنم حالت دومشو نشون بده اولین دکمه درسته ولی وقتی روی بقیه دکمه ها کلیک میکنم حالت دومش روی دکمه اول نشون داده میشه

ممنون میشم راهنمایی کنین چطور درست کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب شما بدین صورت و به راحتی میتونید اینکارو انجام بدین..یک متغیر flag بزارید و اونو چک کنید

ابتدا یک متغیر سراسری تعریف کنید

int flag=0;

سپس در رویداد کلیک دکمه این کدهارو بنویسید(در این مثال اندازه فونت عوض میشود) :

btnClear.setOnClickListener(new View.OnClickListener()        {            @Override            public void onClick(View v)            {                if(flag==0)                {                    btnClear.setTextSize(24);                    flag=1;                }                else if(flag==1)                {                    btnClear.setTextSize(12);                    flag=0;                }                           }        });
لینک ارسال

من اینجوری گذاشتم

public void onClick(View v) {			boolean isOddClicked = false;			if(isOddClicked) {              b.setBackgroundResource(R.drawable.a1);                isOddClicked = true;            } else {                b.setBackgroundResource(R.drawable.a2);                isOddClicked = false;           }

[align=left]           [/align]

کد شما رو هم تست کردم اینم مثل دکمه هایی که من گذاشتم عمل میکنه.دوتا دکمه گذاشتم روی دکمه دوم کلیک میکنم فونت دکمه اول بزرگ میشه به نظرم باید محل قرارگیری دکمه رو مشخص کنیم تو فایل xml مشخص شده ست مثلا گفته زیر دکمه button1 قرار داره اینجا هم باید یه همچین چیزی بگیم .البته فک میکنم اینجوری باشه
لینک ارسال

خب الان کدی که براتون نوشته بودم مشکلش کجا بود...فقط دو خطی که برای تغییر عکس هستش رو در شرط های بالا بزارید درست میشه

لینک ارسال
درسته ولی وقتی که فقط از یک دکمه استفاده کنیم اگه دوتا دکمه تو صفحه باشه درست عمل نمیکنه
لینک ارسال

خب معلومه برای دوتا دکمه کار نمیکنه ،چونکه متغیر سراسری هستش پس مقدار عوض میشه

از دو متغیر استفاده کنید دیگه مشکلی پیش نمیاد.

لینک ارسال

خب فایل صدا رو ایجا بزارید،تا کدش رو براتون بنویسیم. برای پخش صدا باید با MediaPlayer  کار کنید

مثلا :

MediaPlayer mp= new MediaPlayer(); mp = MediaPlayer.create(this.getBaseContext (), R.raw.test);    mp.setLooping (true);    mp.start();

test : یک موزیک میباشد که در پوشه ای به اسم Raw در مسیر res وجود دارد

لینک ارسال
ممنون .با این کد آهنگ پشت سر هم پخش میشه میخوام با هر بار کلیک رو دکمه صداش پخش بشه.من کد و تو رویداد کلیک دکمه میذارم خطا میده:S
لینک ارسال
public class MainActivity extends Activity {Button btnClear;@Overrideprotected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {	super.onCreate(savedInstanceState);	setContentView(R.layout.activity_main);	final Button btnClear = (Button) findViewById(R.id.button1);       btnClear.setOnClickListener(new View.OnClickListener()       {           @Override           public void onClick(View v)           {	MediaPlayer mp= new MediaPlayer();       mp = MediaPlayer.create(this.getApplicationContext (), R.raw.ding1);          mp.setLooping (true);          mp.start();           }});}
لینک ارسال

بفرمایید ...در این مثال مشکل رو بررسی کرده و جواب صحیح رو براتون پیوست میکنم

پسورد

www.p30droid.com

موفق باشید.

musicPlayer.zip

musicPlayer.zip

لینک ارسال
  • 8 ماه بعد...

.

عالی

روش آموزشی بسیار خوبی است.

کاش با توضیحات بیشتری همراه بود.

مثل توضیح قسمت های مختلف کد مدیاپلیر. و دیگر کدها.

در هر صورت سپاس از انگیزه ای که پشت این اقدام وجود داره.

هر دو عزیز زنده باشید! سپاس

.

لینک ارسال
  • 5 ماه بعد...

سلام

یه فایل صدا ها رو در لیست ویو نمایش داده، هر لیستی کلیک کنه، آهنگ پخش میشه، در حالی که اگر آیتم دیگر هم کلیک کنه، صدا دیگری پخش میشه

صدای اولی هنور در حال پخشه، مثل اینه مالتی مدیا چندگانه پخش میشه.

یکی یکی باید پخش بشه،

چی کد باید قرار داد؟

لینک ارسال

سلام

یه فایل صدا ها رو در لیست ویو نمایش داده، هر لیستی کلیک کنه، آهنگ پخش میشه، در حالی که اگر آیتم دیگر هم کلیک کنه، صدا دیگری پخش میشه

صدای اولی هنور در حال پخشه، مثل اینه مالتی مدیا چندگانه پخش میشه.

یکی یکی باید پخش بشه،

چی کد باید قرار داد؟

سلام

شما کد زیر ر

mp.setlooping();//in code ro hazfe konid

و در متد onBackPressed

این کد رو قرار بده

mp.release();//in code vamp.stope();//javabe khohad dad

خودم تست کردم جواب داده

لینک ارسال
  • 9 ماه بعد...

برای پخش صدا با زدن یک باتن کد زیر را در کلاس جاوا وارد کنید ... ... درضمن اول باید فایل صوتی رو در res  در یک فولدرجدید بنام raw با نام کوچک وارد کنید ... مثلا zang.mp3

;(MediaPlayer mp = MediaPlayer.create(MainActivity.this, R.raw.zang:cool:

[align=center]            ;()mp.start[/align]

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...