رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من میخوام واسه یه پروزه یه موضوعی مرتبط با سنسور انتخاب کنم که در زمینه پزشکی کاربرد داشته باشه

آیا میشه اپلیکیشنی نوشت که فشار خون یا قند خون رو با سنسور های روی خود گوشی اندازه بگیره؟

یا سنسور جدا میخواد؟

میشه منو راهنمایی کنید

من در زمینه اندروید مبتدی هستم

اگر امکانش هست و راهی برای این موضوع هست بهم بگید برای قدم اول باید چیکار کنم

و اگر هم فکر میکنید موضوع دیگه ای هست که از این دست هست و میشه روش کارد کرد و یک کار نو هست ممنون میشم بهم کمک کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شما بهتر هست اول از اول شروع كنيد تا با مفاهيم اشنا بشيد و بعد بصورت حرفه اي شروع كنيد

ضربان قلب بيشتر با روشن بودن فلش انجام ميشه

كلي شما مفاهيم ابتدايي را فرا بگيريد

لینک ارسال

سلام

این کتاب رو دانلود کن و خوب بخون کلیه آموزش های کار با سنسور رو یاد خواهی گرفت.

هر جا مشکل داشتی اینجا سر بزن:D

دانلود کتاب

لینک ارسال

من الان مشکلم یاد گرفتن اندروید و سنسور نیست

من الان دارم دنبال یه موضوع برای پایان نامه میگردم

یه سنسور التراسونیک رو برای درس دیگه ای دارم میسازم که فاصله رو از یه جسم تا گوشی اندازه میگیره و به موبایل اس ام اس میکنه

اما نمیدونم از این سنسور یا سنسورهای دیگه چه ایده ای برای پروژه پایاینی بگیرم

لینک ارسال

دوست عزیز خودتو زیاد درگیر سنسور نکن چون نمیشه و حتما باید از یک قطعه مجزا استفاده بشه

دقیقا مثل همونی که در s5 موجود هست که اون هم سامسونگ با هزار بدبختی ساختدش

پس دنبال یه موضوع دیگه باش...

لینک ارسال

شدني هست ولي بايد يه سنسور هاي انتخاب كني كه اغلب توي همه گوشي ها وجود داشته باشه

لینک ارسال
  • 11 ماه بعد...

سلام.برای اینکار شما دوراه دارید.

اول اینکه برنامه ای بنویسید که با دوربین فاصله رو پیدا کنه که فک نکنم ربطی به التراسونیک داشته باشه

اما راه دوم خیلی بهتره

شما میتونی سنسور التراسونیک رو به میکرو کنترلر وصل کنی‌حالا بسته به انتخاب خودت میتونی با یو اس بی(برای اینکار میکروی مورد نظر باید پین یو اس بی داشته باشه) یا بلوتوث و وای فای استفاده کنی.

برای بلوتوث یه ماژول hc-05 رو تهیه کن

برای دقت بیشتر خروجی التراسونیک رو به یکی از پورت های انالوگ میکروت وصل کن تو برنامه میکرو یه متغیر تعریف کن و متغیر رو به خروجی التراسونیک که به پایه های انالوگ خورده رو وصل کن 

اگر تونستی اندازه اعداد متغیرت زیاد باشه مثلا بالاتر از 0 تا ۲۵۵ 

با برنامه میکرو ماژول رو به موبایل همگام سازی کن(جفت کن)

خروجی میکرو رو با ماژول بلوتوث hc-05 به موبایل بفرست.برنامه ای با موبایل بنویس تا اطلاعاتی که از مدار میگیره رو دیکد کنه مثلا :اول یه لبل بزار تا اعدادی که از مدار گرفته رو نشون یده

بعد یه وسیله به فاصله ده سانتی بزار و ببین رو لبل که تو گوشی تعریف کردی چه عددی رو نشون میده

بعد اون عدد رو بر ده تقسیم کن رو کاغذ تا ببینی هر سانتی متر چه عددی هستش.

بعد اون عدد رو بر ده تقسیم کن تا بر حسب میلیمتر بدست بیاری مثلا اگر در خروجی اول مرتبه که ده سانتیه رو موبایلت ۱۰ رو نشون داد وقتی تقسیم کنی هر یک عددی که رو موبایل نشون بده یعنی یک سانتی متر.اونو بر ده تقسیم کن یعنی اگر رو موبایلت ۰/۱ رو نشون داد یعنی یک میلیمتر.حالا عددی که رو لبل هست رو براش یه متغیر تعیین کن تا با اون متغیر هرکاری خواستی بکنی

شرمنده بد توضیح دادم

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...