رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ساخت دكمه براي نمايش عكس

پست های پیشنهاد شده

با سلام

اگه ممكنه در مورد اينكه چطور با كليك روي يه دكمه  يه سري عكس از توي يه پوشه كه ما بهش آدرس مي ديم نشون بده. باتشكر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب برای اینکار بدین صورت عمل کنید:

در فایل main.xml :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>    android:layout_width="fill_parent"    android:layout_height="fill_parent"    android:orientation="vertical" >            android:id="@+id/gallery"        android:layout_width="fill_parent"        android:layout_height="wrap_content"        />

بعد تعریف GridView در xml باید ،لیست تصاویر موجود در پوشه ای خاص در sdcard را مشخص کنیم

private Uri[] IUrls;String[] IFiles = null;Gallery g;@Override    public void onCreate(Bundle savedInstanceState) {        super.onCreate(savedInstanceState);        setContentView(R.layout.main);    File images = new File("/mnt/sdcard/Images");        File[] imagelist = images.listFiles(new FilenameFilter() {            @Override            public boolean accept(File dir, String name) {                return ((name.endsWith(".jpg")) || (name.endsWith(".png")));            }        });        IFiles = new String[imagelist.length];        for (int i = 0; i < imagelist.length; i++) {            IFiles[i] = imagelist[i].getAbsolutePath();        }        IUrls = new Uri[iFiles.length];        for (int i = 0; i < IFiles.length; i++) {            IUrls[i] = Uri.parse(IFiles[i]);        }            g = (Gallery) findViewById(R.id.gallery);        g.setAdapter(new ImageAdapter(getApplicationContext()));}    public class ImageAdapter extends BaseAdapter {        int mGalleryItemBackground;        public ImageAdapter(Context c) {            mContext = c;        }        public int getCount() {            return IUrls.length;        }        public Object getItem(int position) {            return position;        }        public long getItemId(int position) {            return position;        }        public View getView(int position, View convertView, ViewGroup parent) {            ImageView i = new ImageView(mContext);            i.setImageURI(IUrls[position]);            i.setScaleType(ImageView.ScaleType.FIT_XY);            i.setLayoutParams(new Gallery.LayoutParams(260, 210));            return i;        }        private Context mContext;    }
لینک ارسال

سلام

من یه button در منوی اصلی درست کردم اسمشو گذاشتم عکس بعد این دکمه button رو به mainactivity.java معرفی کردم بعد کدی رو که مربوط به این دکمه بود رو نوشتم که هر وقت روش کلید کنی بره صفحه بعد ، بعدش یه کلاس درست کردم به نام GALLERY و کدی که شما گفتیدو توش قرار دادم بعد یه GALLERY.LAYOUT درست کردم و کدی که شما گفتیدو در اون قرار دادم الان کدهایی که داخل GALLERY.JAVA قرار دارن ارور میدن اگه میشه راهنمایی کنید ببینم مشکلم کجاست.

لینک ارسال

سلام

کد که همین کد بالاست که گذاشتید یه خواهش دارم اگه زحمتی نیست روی همون پروژه که براتون فرستادم توی جیمیلتون این کدای بالا رو قرار بدید البته اگه صلاح می دونید چون الان باید دوباره پروژه رو براتون بفرستم .

لینک ارسال

سلام

هواسم نبود این پروژه ای که براتون گذاشتم ناقصه کداتونو توش قرار دادم ولی آدرس پوشه مورد نظر که عکسا توش بودنو نذاشتم باید ببخشید آخه چندتا پروژه مشابه داشتم اتفاقی اینو فرستادم حالا اگه زحمتی نیست خودتون تکمیلش کنید ، راستی یه کد دیگه گیر آوردم فکر کنم اون راحت تر باشه الانم امتحانش کردم جواب داد اگه خواستید بگید بذارمش اینجا.

لینک ارسال

بله..در یک تاپیک جدا قرارش بدین :)

بزودی یک تالار جدید برای گذاشتن نمونه پروژه های رایگان قرار میدهم،تا همه راحت تر به آنها دسترسی پیدا کنند

لینک ارسال
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...