رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

خروج از اپلیکیشن در اندروید

پست های پیشنهاد شده

چند وقتی است میبینم بیشتر دوستان یک مشکل دارند،که چرا وقتی وارد چندین اکتیویتی میشویم نمی توانیم برنامه را ببندیم،بیشتر از کد finish استفاده میکنند،که این کد باعث میشود فقط یک اکتیویتی به عقب برگردیم.

در این آموزش چندین نمونه کد برای خروج از اکتیویتی و اپلیکیشن را قرار میدهم:

1-خروج از اکتیویتی :

finish();

2-خروج از اکتیویتی :

System.Exit(0);

3-بستن اپلیکیشن : برای اینکار باید تابع onDestory را Override کنید ، سپس کد زیر را بنویسید.

@Override        protected void onDestroy() {            // TODO Auto-generated method stub            android.os.Process.killProcess(android.os.Process.myPid());            super.onDestroy();        }
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من از این کد استفاده کردم ، ولی مشکل حل نشد

من یک button دارم که تو onclick نوشتم system.exit(0( و این تابع شما رو توی همون اکتیویتی قرار دادم

اما مشکل هنوز حل نشده و موقع خروج چندین بار باید دکمه خروج رو بزنی تا بالاخره برنامه بسته شه .

لینک ارسال

اینم کدی که برای خروج از برنامه نوشتم و کار نمیکنه

package com.example.mashhadcinema;import android.app.Activity;import android.content.Intent;import android.os.Bundle;import android.view.View;import android.view.WindowManager;import android.view.View.OnClickListener;import android.widget.ImageButton;public class AppMenu extends Activity {@Overrideprotected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {	super.onCreate(savedInstanceState);	setContentView(R.layout.activity_appmenu);	getWindow().setFlags(WindowManager.LayoutParams.FLAG_FULLSCREEN,			 WindowManager.LayoutParams.FLAG_FULLSCREEN);	ImageButton BtnExit = (ImageButton)findViewById(R.id.BtnExit);	BtnExit.setOnClickListener(BtnExitOnClick);	ImageButton BtnAboutUs = (ImageButton)findViewById(R.id.BtnAboutUs);	BtnAboutUs.setOnClickListener(BtnAboutUsOnClick);}private OnClickListener BtnExitOnClick = new OnClickListener() {	@Override	public void onClick(View arg0) {		// TODO Auto-generated method stub		System.exit(0);	}};@Override   protected void onDestroy() {       // TODO Auto-generated method stub       android.os.Process.killProcess(android.os.Process.myPid());       super.onDestroy();   }private OnClickListener BtnAboutUsOnClick = new OnClickListener() {	@Override	public void onClick(View arg0) {		// TODO Auto-generated method stub		LoadAboutUsActivity();	}};private void LoadAboutUsActivity(){	Intent intent = new Intent(this,AboutUs.class);	startActivity(intent);	//AppMenu.this.finish();}}
لینک ارسال

از دوستان خواهش می کنم این مشکل خروج از برنامه رو بررسی و مشکلش رو حل کنن .

به معضل بزرگی تبدیل شده .

ممنون

لینک ارسال
  • 7 ماه بعد...

[shcode=java]Button Exit = (Button)findViewById(R.id.exit);

Exit.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@Override

public void onClick(View arg0) {

Intent intent = new Intent(getApplicationContext(), MainActivity.class);

intent.setFlags(Intent.FLAG_ACTIVITY_CLEAR_TOP);

intent.putExtra("EXIT", true);

startActivity(intent);

}

});

[/shcode]

بعد در اکتیویتی اصلی، بعد از onCreat

[shcode=java]

if (getIntent().getBooleanExtra("EXIT", false)) {

finish();

}

[/shcode]

توضیح: کد اول همه اکتیویتی ها فعال به غیر از MainActivity را میبندد، وقتی وارد MainActivity می شویم با کد دوم بررسی می شود که کاربر در خواست خروج دارد یا فقط MainActivity فراخوانی شده است.

لینک ارسال

سلام.یه سوال دارم ممنون میشم کمک کنی.

آقا من یه دونه imagebutton دارم که کاربر وقتی روش کلیک میکنه وارد یک اکتیویتی جدید میشه و در اون اکتیویتی از کاربر سوال میشه که آیا میخواد از برنامه خارج شه یا خیر.

من باید چه کدی رو روی دکمه ی (بله) بنویسم تا وقتی روش کیک کنه کلا برنامه بسته بشه و از برنامه بیاد بیرون.

از ;()finish و ;()system.exit استفاده کردم ولی فقط اکتیویتی بسته شد و برنامه از نو شروع میشه. لطفا راهنمایی کنید.

لینک ارسال

سلام.یه سوال دارم ممنون میشم کمک کنی.

آقا من یه دونه imagebutton دارم که کاربر وقتی روش کلیک میکنه وارد یک اکتیویتی جدید میشه و در اون اکتیویتی از کاربر سوال میشه که آیا میخواد از برنامه خارج شه یا خیر.

من باید چه کدی رو روی دکمه ی (بله) بنویسم تا وقتی روش کیک کنه کلا برنامه بسته بشه و از برنامه بیاد بیرون.

از ;()finish و ;()system.exit استفاده کردم ولی فقط اکتیویتی بسته شد و برنامه از نو شروع میشه. لطفا راهنمایی کنید.

:exclamation:

همون کد اولی که گفتم رو می نویسی، به جای MainActivity اسم اکتیویتی خودت رو می نویسی، بعد هم تو اون اکتیویتی دیگه بعد از super.onCreate ... کد شرطی ای که گفتم رو مینویسی دیگه!

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 3 ماه بعد...

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان

من دارم یک اپلیکیشن اندروید با دریم ویور 5.5 کار می کنم.(فون گپ)

نمی دانم چگونه دکمه خروج برای اپلیکیشنم بگذارمهر کس که می داند خواهشا من را راهنمایی کند.

ایمیل: [email protected]

با تشکر

لینک ارسال

به نام خدا

ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت مدیر محترم انجمن

این کدی که نوشتید کار نمی کند.لطفا من را راهنمایی کنید

و بیشتر کد را توضیح دهید.به گمانم قسمت

Click Me!اشکال دارد

با تشکر

مرتضی اکبری

لینک ارسال

اموزش مشكلي نداره شما اشتباه انجام ميدين

شما اين كد رو براي يك باتن توي اكتيويتي اصلي بزاريد

كه با كليك شدن روش از برنامه خارج ميشه

خودتون رو گيج نكنيد

Button Exit = (Button)findViewById(R.id.exit);   Exit.setOnClickListener(new OnClickListener() {       @Override       public void onClick(View arg0) {             finish();       }   });
لینک ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز

من در فون گپ می خواهم یک کتاب اندرویدی درست کنم

درمحیط دریم ویور 5.5 این کار را انجام می دهم.

منو ها را توانسته ام با list view بسازم.

اما مطالبم را نمی دانم چگونه باید بگذارم.

مطالب به صورت تایپ شده word هست.

لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه وقتی که بر روی منو مربو طه کلیک می کنیم نوشته نمایان شود.

با تشکر از دوستان عزیز.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...