رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

سوال: ایجاد امتیاز در آندروید

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید 

از دوستان در مورد مسئله ای مشورت می خواستم ! بر روی پروژه ای کار می کنم که چندین تصویر وجود داره در برنامه که هر کدامشون در یک اکتیویتی نمایش داده میشه حالا من برای هر کدوم از این تصویر ها یک امتیاز قرار دادم که فرد با کلیک بر روی یک button به عکس یک امتیاز میده که در دیتابیس سرور ثبت میشه ! تا اینجا مشکلی ندارم مشکلم اینجایه که می خوام هر فرد فقط یک بار بتونه امتیاز بده ! فکری که خودم کردم این بود که یک جدول دیتابیس در خوده گوشی ایجاد کنم که boolean باشه کاربر با کلیک بر روی امتیاز یک رکورد هم در دیتابیس گوشی ثبت بشه که با چک کردن دیتابیس برای امتیاز دوباره جلوگیری میکنه ! آیا خوبه این کار اگه دوستان راه حله دیگه ای دارند ممنون می شم که کمک کنند :huh:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام..اگر شما برای اجرای این برنامه قسمت لاگین دارین که براحتی میتونید اطلاعات یوزر رو چک کنید اگر قبلنا ثبت شده بود که برای بار دوم اجاره اینکارو نمیدهد. اما اگر ندارید که بسته به آی پی طرف میتوانید اینکار را انجام دهید.

روشی هم که خودتون گفتید میشه ازش استفاده کرد و ازش خروجی گرفت .

لینک ارسال

بله کاربر برای امتیاز باید لاگین کند ! خب این جور که شما گفتید باید اطلاعات مربوط به ثبت امتیاز هر کاربر به عکس هم در دیتابیس سرور ثبت بشه درسته ؟ اینجوری سرعت برنامه پایین نمیاد تا نسبت به اینکه اطلاعات در دیتابیس خوده موبایل ثبت بشه ؟

لینک ارسال

بهترین کار اینه که هیچ اطلاعاتی طرف کلاینت(موبایل) نباشد، همه اطلاعات را بفرستید سرور تا پردازش شود. اما اگر سرعت اینترنت خیلی پایین باشه و در کار برنامه خلال ایجاد کنه میتونه به عنوان یک راه حل برون رفت از مشکل باشد

لینک ارسال

ممنون از پاسخ شما این کار رو انجام دادم خوب جواب میده ! ببخشید یک سوال دیگه ذهن من رو درگیر کرده اینه که وقتی کاربر ثبت نام کرد و لوگین کرد اطلاعاتش هر بار که یک اکتیویتی رو باز میکنه باید چک بشه ؟ چون میگید هیچ اطلاعاتی سمت موبایل نباشه ؟ الان برنامه های بزرگی مثل بازار و غیره سیستم لوگین کاربریشون چه جوریه ؟ ممنون می شم کمکم کنید

لینک ارسال

خب شما بیاید این راه رو برید ، برای بار اول که کاربر لاگین کرد اطلاعات را در SharedPrefrences ذخیره کنید، سپس تا زمانی که کاربر برنامه رو حدف نگرده بود یا کلا LogOut را زد از این اطلاعات که در SharedPrefrnces موجود میاشد استفاده کند.

لینک ارسال

ممنون از پاسخ سریعتون , درسته من برنامه بازار رو هم که بررسی می کردم :دی کلی shared prefrences داشت فک کنم از همین روش استفاده کنه ! و اینکه آیا shared prefrences از نظر امنیت خوبه ؟ آیا کسی می تونه تغییرش بده در گوشی ؟ چون من می خوام گروه کاربری رو در این برنامه ذخیره کنم نمی خوام کسی بتونه تغییرش بده

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...