رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

شروع برنامه نویسی از دید حرفه ای ها - جواب همه چی اینجاست - سوال 95% تازه کار ها

از نظر شما ها یه برنامه نویس مبتدی با مراجعه به چه منبعی برنامه نویسی را اغاز کنه؟  

6 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. از نظر شما ها یه برنامه نویس مبتدی با مراجعه به چه منبعی برنامه نویسی را اغاز کنه؟

• کتاب
    • PDF
      0
    • سایت های اموزشی
    • کلاس های آموزشی
      0
    • سورس های برنامه ها

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت تمامی دوستان و برنامه نویسان عزیز

*****از ادمین (مدیر انجمن) عزیز نیز خواهش میکنم به ما در پاسخ گویی به این سوالات  کمک و  همراهی کند.******

این ها سوالاتی هستند که اگر بتوانید به انان پاسخ دهید مشکل 95% از برنامه  نویسان را  مبتدی حل خواهید کرد.(خواهشن به تمامی موارد پاسخ دهید)

------لطفا کسی که حداقل تجربه ای یا مهارتی  و یا سابقه ای توی برنامه نویسی دارد پاسخ دهد-------------

1.شما برنامه نویسی( هر زبانی که باشد ) را از چه زبانی شروع کردید؟

2.شما برنامه های اندروید را با چه زبانی می نویسید؟

3.شما با چه نرم افزاری برنامه اندروید مینویسید؟

4.شما برای یک برنامه نویس تازه کار چه منبع یا کلاسی را پیشنهاد می کنید؟

5.شما آموزش اندروید را چگونه شروع کردید؟( مثلا با شروع مطالعه فلان کتاب و یا رفتن به کلاس ان و یا .......)

6.از دید شما کسی که می خواهد برنامه نویسی را شروع کند , آموختن چه زبان هایی را پیشنهاد میکنید؟

7.از دید شما چه مدت طول میکشد تا یه تازه کار به برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود؟

8.از دید شما برنامه ای که بتوان ان را برای فروش گذاشت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

>>>>>>با تشکر از شکیبایی شما در مطالعه ی این پست و دادن وقت گران بها یتان به ما امیدوارم بتوانید به همه سوال ها پاسخ دهید.<<<<<<

+++++لطفا اگر موردی را هم که دوست داشتید خودتان اضافه بر این موارد بگویید.++++++

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

1-از ترم اول دانشگاه با زبان c

2-جاوا و xml

3-ایکلیپس

http://shopdroid.ir/android-programming-training-videos/product/310-android-training-a-to-z-package.html

5-کتاب و اینترنت

6-جاوا

7-بسته به زمانی که می زارین حدود دو سال

8-گرافیک زیبا ، داشتن نو آوری ، استفاده از ایده های ناب و تازه، عدم تکراری بودن

لینک ارسال

1.از ترم اول دانشگاه با ++C

2. جاوا و xml

3.ایکلیپس

4.کتاب و pdf  های مربوطه

5.کتاب و pdf

6.جاوا

7.بستگی به میزان کاری که میکنید دارد

8.دارای نواوری و جذابیت و ظاهر زیبا

لینک ارسال
  • 3 ماه بعد...

1.شما برنامه نویسی( هر زبانی که باشد ) را از چه زبانی شروع کردید؟

- از ترم یک، با ++C ؛

2.شما برنامه های اندروید را با چه زبانی می نویسید؟

- جاوا

3.شما با چه نرم افزاری برنامه اندروید مینویسید؟

- ایکیلیپس - اندروید استودیو ؛ البته فعلا ایکیلیپس رو پیشنهاد میکنم چون نسخه اولیه اندروید استودیو تازه عرضه شده و هنوز خیلی کنده .

4.شما برای یک برنامه نویس تازه کار چه منبع یا کلاسی را پیشنهاد می کنید؟

- آموزشای پایه، توی نت (مخصوصا به انگلیسی) موجوده . وقتی به مشکلی می‌میخورم، به StackOverFlow مراجعه میکنم! تقریبا سؤالی نیست که قبل از شما یکی اونجا نپرسیده باشه ...

5.شما آموزش اندروید را چگونه شروع کردید؟( مثلا با شروع مطالعه فلان کتاب و یا رفتن به کلاس ان و یا .......)

- اینترنت

6.از دید شما کسی که می خواهد برنامه نویسی را شروع کند , آموختن چه زبان هایی را پیشنهاد میکنید؟

- دو مبحث وجود داره . یکی برنامه سازی و دیگری برنامه نویسی !

شخص اگه برنامه سازی رو که پایه برنامه نویسی هست ( منطق برنامه نویسی و ارائه الگوریتم ) رو خوب یاد بگیره، بعد میتونه توی هر زبونی که علاقه داره، تجربه‌اش رو بیشتر کنه . ولی برای اندروید، به نظر من راحترین نه، ولی بهترین به این خاطر که شرکت سازنده تاکید داره، جاوا هست؛

7.از دید شما چه مدت طول میکشد تا یه تازه کار به برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود؟

- بستگی داره ملاکتون برای برنامه نویس جرفه ای چی باشه ! ولی به منظر من بیش از 4 سال .

8.از دید شما برنامه ای که بتوان ان را برای فروش گذاشت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

- به نظر من، جلوه بسری و گرافیکی نقش خیلی مهمی داره . دوم هم روونی برنامه میتونه مؤثر باشه . مورد دیگه‌ای که گریبان بعضی برنامه هارو میگیره، پیچیدگی هست ! برنامه نویس باید عامه رو در نظر بگیره و برنامه رو طوری طراحی کنه که قشر وسیعی از کاربران رو در بر بگیره .

لینک ارسال

بنظر بنده بهترین راه برای موفقیت در کار و زندگی تون داشتن امید و تلاش هستش و سعی کنید افکاری منفی که میتونه به رویاهاتون لطمه وارد کنه از خودتون دور کنه .وقتی در کارتون هدف دارید حتما به موفقیت میرسید.

یکی از راهایی که میتونه در یادگیری خودتون تاثیر داشته باشه آموزش دانسته های خود به دیگر دوستان میباشد.

لینک ارسال

سلام

به نظر من برنامه نویسی به این سوالات نیست!!

ما افراد به اصطلاح برنانمه نویس ، برنامه نویس هستیم !! اما برنامه نویس نیستیم !!

یعنی برنامه نویس به کسی گفته میشه که با شبه کد یک فرمول ریاضی مثل چرخوندن عکس با دو انگشت در صفحه لمسی رو حل کنه !!

نه به کسی مثل من و خیلیهای دیگه که فقط به دلیل ندونستن توابع و راه حلهای اندروید فکر میکنند چیزی نمیدونند !!!

شما اگر یک برنامه نویس حرفه ای باشید در کمتر از 1 ماه به یک برنامه نویس حرفه ای تحت سیستم عامل اندروید در خواهید اومد !!

متاسفانه در دانشگاه های سراسر کشور یک سری استاد بیسواد وجود دارند که به 4 تا if , else  میگن برنامه نویس !! و دانشجو حتما باید از روی فیلم آموزشی و ... یاد بگیره !!! تا بعد از 20 واحد ریاضی پاس کردن نمیدونه اصلا به چه دردی میخوره !!!

برنامه نویسی فقط و فقط به زمان نیاز داره !! بدون شک به شما میگم شما بعد از هر سری که چیزی در مورد برنامه نویسی یاد بگیرید خواهید فهمید هیچ چیزی بلد نیستید !!! و عمرتون رو تو دانشگاه ها طلف کردید !!

خیلی حرف زدم !!! ببخشید

اما حرف دلمه که 4 سال عمرمو طلف کردم !! حالا میفهمم که نقطه صفر علم کامپیوتر هم نیستم !!!

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

به نظر من برنامه نویسی به این سوالات نیست!!

ما افراد به اصطلاح برنانمه نویس ، برنامه نویس هستیم !! اما برنامه نویس نیستیم !!

یعنی برنامه نویس به کسی گفته میشه که با شبه کد یک فرمول ریاضی مثل چرخوندن عکس با دو انگشت در صفحه لمسی رو حل کنه !!

نه به کسی مثل من و خیلیهای دیگه که فقط به دلیل ندونستن توابع و راه حلهای اندروید فکر میکنند چیزی نمیدونند !!!

شما اگر یک برنامه نویس حرفه ای باشید در کمتر از 1 ماه به یک برنامه نویس حرفه ای تحت سیستم عامل اندروید در خواهید اومد !!

متاسفانه در دانشگاه های سراسر کشور یک سری استاد بیسواد وجود دارند که به 4 تا if , else  میگن برنامه نویس !! و دانشجو حتما باید از روی فیلم آموزشی و ... یاد بگیره !!! تا بعد از 20 واحد ریاضی پاس کردن نمیدونه اصلا به چه دردی میخوره !!!

برنامه نویسی فقط و فقط به زمان نیاز داره !! بدون شک به شما میگم شما بعد از هر سری که چیزی در مورد برنامه نویسی یاد بگیرید خواهید فهمید هیچ چیزی بلد نیستید !!! و عمرتون رو تو دانشگاه ها طلف کردید !!

خیلی حرف زدم !!! ببخشید

اما حرف دلمه که 4 سال عمرمو طلف کردم !! حالا میفهمم که نقطه صفر علم کامپیوتر هم نیستم !!!

موفق باشید

درست میگی . البته ما که قبل از ورود به دانشگاه تا حدودی به این قضیه واقف بودیم، ولی واقعا تا این حدشو تصور نمیکردم . بازهم نباید به سطح دانشگاه دل خوش کرد ؛ هرچیزی رو یاد می‌گیرید، با توجه به رویکردتون پیش برید . مثلا سعی کنید برنامه هاتون تجاری باشه و به سطح دور و بریاتون توی دانشگاه دقت نکنین، چون توی بازار برنامه نویس خوب زیاده، شما باید با اونها رقابت کنین ...

البته به نظر من، برنامه نویسی، 80 تجربس، 20% استعداد . فرق اونایی که اون 20% رو دارن، با اونایی که ندارن تو سطوح بالا مشخص میشه .

اونایی که 20% استعداد رو در کنار 80% تجربه دارن، حرفی برا گفتن حتی توی کشور دارن!

اونایی که فقط 80% تجربه رو دارن، میتونن تو بازار طرفدارای خودشونو پیدا کنن، ولی توی کارای سنگین، حرفی وس گفتن ندارن!

بالاخره اونایی که فقط 20% استعدادو دارن، خسته نباشن! چون با اون 20% به تنهایی هیچکاری نمیشه کرد ...

لینک ارسال

سلام

بله متاسفانه شما درست میفرمایید توی دانشگاهی که ما هم بودیم یه استاد بود که از روی برگه برای ما روی تخته مینوشت و وقتی از او یه سوالی میپرسسیدیم

جواب گمراه کننده ای میداد و همین استاد را برای چند درس انتخاب کرده بودند چون کمبود استاد داشتند و کمبود بودجه!

راه حل هایی که من بنظرم میرسه اول اینکه برای دانشگاه ها بودجه خوبی در نظر بگیرند و از استاد تست های مورد نظر را بگیرند که ببینند استاد به مطالبی همچون برنامه نویسی واقف هستند.

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

1.شما برنامه نویسی( هر زبانی که باشد ) را از چه زبانی شروع کردید؟  فکر کنم basic  بود

2.شما برنامه های اندروید را با چه زبانی می نویسید؟ جاوا خب 

3.شما با چه نرم افزاری برنامه اندروید مینویسید؟ Eclipse 

4.شما برای یک برنامه نویس تازه کار چه منبع یا کلاسی را پیشنهاد می کنید؟ سایت های فارسی و آموزش های ویدیویی فارسی زبان بعد منابع انگلیسی

5.شما آموزش اندروید را چگونه شروع کردید؟( مثلا با شروع مطالعه فلان کتاب و یا رفتن به کلاس ان و یا .......) اینترنت سرچ میزدم و کار میکردم

6.از دید شما کسی که می خواهد برنامه نویسی را شروع کند , آموختن چه زبان هایی را پیشنهاد میکنید؟ جاوا و xml markup language

7.از دید شما چه مدت طول میکشد تا یه تازه کار به برنامه نویس حرفه ای تبدیل شود؟  سه چهار ماه اگه خیلی زرنگ باشند 

8.از دید شما برنامه ای که بتوان ان را برای فروش گذاشت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ ابتکاری باشه و کاربرد داشته باشه 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...