رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

سوال-- تغییر عکس با توجه به کلمه ای که وارد اکتیویتی میشه

پست های پیشنهاد شده

سلام ----- دوستان لطفا راهنمایی کنید

من از یک اکتیوتی ، کلمه ای رو وارد اکتیویتی جدید کردم(توسط دستورintent.putExtra ) و الان میخوام  دستوری بنویسم که اگه مثلا کلمه وارد شده از طریق اکتیوتی قبلی "گربه" بود ، یا طوطی و کلاغ و.... عکس imageView من تغییر کنه

ImageView pic =(ImageView) row.findViewById(R.id.؟؟؟؟؟؟میخوام با توجه به کلمه وارد شده آیدی عکس تغغیر کنه);

تغغیر کنه

کد:

Bundle ex = getIntent().getExtras();      Text = ex.getString("text");//text حامل کلمه  دریافتی از اکتیویتی قبل هست// شناسوندن image view        ImageView img_titr =(ImageView) findViewById(R.id.img_titr_story);        img_titr.setImageResource(R.drawable.sangrize);                    if(Text =="چاکرای اول"){            img_titr.setImageResource(R.drawable.cat1);        }                elseif(Text =="چاکرای دوم"){            img_titr.setImageResource(R.drawable.dog);            }}

میخوام از دستور سویچ استفاده کنم درست بلد نیستم از طرفی هم elseif رو هم خطلا میگیره--میشه راهنماییم کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

switch تا جایی ک من میدونم int قبول میکنه اگرم رشته بخوای استفاده کنی باید از enum استفاده کردif هم درستش اینجوریه

[shcode=java]

if("گربه".equals(Text))

{

}

else if("کلاغ".equals(Text))

{

}

[/shcode]

لینک ارسال

ممنون از راهنماییی

الان نمیشه کاری کرد این خلاصه بشه؟

if("شناخت چاکرا".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_1);	}	else if("چاکرای اول".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_1);	}	else if("چاکرای دوم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_2);	}	else if("چاکرای سوم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_3);	}	else if("چاکرای چهارم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_4);	}	else if("چاکرای پنجم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_5);	}	else if("چاکرای ششم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_6);	}	else if("چاکرای هفتم".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	if("فروردین".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_1);	}	else if("اردیبهشت".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_1);	}	else if("خرداد".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_2);	}	else if("تیر".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_3);	}	else if("مرداد".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_4);	}	else if("شهریور".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_5);	}	else if("مهر".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_6);	}	else if("آبان".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	else if("آذز".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	else if("دی".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	else if("بهمن".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	else if("اسفند".equals(Text)){		img_titr.setImageResource(R.drawable.ch_7);	}	else{		img_titr.setImageResource(R.drawable.sangrize);	}
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...