رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

جاوا یا سی شارپ برای اندروید

پست های پیشنهاد شده

ا سلام

بنده قصد طراحی بازی و برنامه های حرفه ای برای سیستم عامل اندروید دارم

بعد از بررسی های زیاد متوجه شدم زبانهای مختلفی برای برنامه نویسی اندروید وجود دارد

مثلا جاوا و سی شارپ و یونیتی و بیسیک

حالا به نظر شما من کدوم یک از این زبانها رو انتخاب کنم برای برنامه نویسی اندروید؟

چون قصد دارم اون زبانی که وسیع تره و بهتر میشه باهاش کار کرد رو انتخاب کنم

یه زبانی که بشه باهاش هر کاری رو انجام داد و اینکه رو بورس باشه و کاربران بیشتری تو سطح حرفه ای داشته باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مثلا جاوا و سی شارپ و یونیتی و بیسیک

دوست عزیز یونیتی زبان نیست، محیطی برای ایجاد بازی هست. درست مانند اکلیپس یا اندروید استدیو

اگر بازی سازی علاقه دارید باید سی شارپ یاد بگیرید. چون یکی از قویترین و بهترین موتورهای بازی سازی یونیتی هست که با سی شترپ دستوراتش نوشته میشود

اگر برنامه نویسی علاقه دارید باید با جاوا اینکار را بکنید. چون هم سریعتر و هم مطمئن تر هست و زبان پیشنهادی گوگل هم هست (البته در برنامه نویسی بایدی وجود ندارد و با هر زبانی که کامپایلر اندروید دارد میتوانید انجام دهید)

لینک ارسال

سلام

دوست عزیز

از سوال شما میشه فهمید تازه میخواید اقدام کنید به برنامه نویسی یاد گرفتن!!

برنامه نویسی به معنی یاد گیری یک زبان نیست !! برنامه نویسی تشکیل میشه از طراحی الگوریتم و راه حل مشکلاتی که بش میخورید !!!

اگر هنوز برنامه نویسی بلد نیستید پس راه طولانی در پیش دارید !! اول باید اصلا بفهمی برنامه نویسی با اصول برنامه نویسی چه فرقی داره !!

اصول برنامه نویسی تشکیل میشه از قوائد برنامه نویسی در زبانها !! مثلا if , swich case , while , ... و تعاریف متغیر و کلی چیزه دیگه !!!!!

اگر این اصولی که گفتم رو خوب یاد بگیری اصلا برای شما زبان تفاوتی نخواهد داشت !!! چرا چون همه ی زبانها از استاندارد جهانی باید پیروی کنند بنابراین تفاوتشون فقط تو راحت تر بودنشونه نه چیزه دیگه ای !!!

ترتیب زبانها به این شکل بوده !!

اسمبلی و ... تا C بعد C++ بعد java بعد C# !!! بهترین گزینه و پرطرفدارترین زبانها به ترتیب در جهان C++  بعد جاوا است !!!

از من میشنوی اصلا سراغ C# نرو چون به دلیل راحتی که داره کلا تنبل بارت میاره !!!

زبان برنامه نویسی موتور بازی سازی یونیتی C# , boo ,java میباشد !! که با هر کدام راحت تر بودید میتونید بنویسید !!

در ضمن این برنامه برای بازی سازی است نه برنامه سازی !!!

حالا که اینارو یاد گرفتی کلا اول راه هستی !! یعنی به معنای واقعی 0 درصد از برنامه نویسی رو بلد شدید !!

حالا باید شروع کنی به برنامه نوشتن !! طراحی هر چیزی !!!

شما اگر اول راه هستید یعنی قبل از 0 درصدی که گفتم اصلا سراغ اندروید نیاید چون به مشکل بر میخورید

امیدوارم کمکتون کرده باشم !!

التماس دعا

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

ممنون بابت راهنمایی 

من کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار هستم چندان صفر کیلومتر نیستم

بین جاوا و سی شارپ موندم

نمیدونم کدومشو ادامه بدم 

با سی شارپ میشه هم بازی و هم برنامه طراحی کرد؟

لینک ارسال

به نظره من همون جاوا رو انتخاب کن !!

گفتم که شما اگر برنامه نویسی کار کنید !! اصلا زبان برای شما مهم نخواهد بود !!

دوست عزیز شما ارشد هستید !! خیلی خیلی دیر شروع کردید به یادگیری !!

واقعا الان فکر کردید جایی کار میخواید گیر بیارید کسی میگه چی مدرک داری ؟؟؟

ممنون از اینکه به خودم یادآوری کردید که درس رو ادامه ندم !!:)

یادگیری کار و برنامه نویسی به مدرک مربوط نمیشه ! به همین دلیله که شما متوجه منظور من نمیشید !!!

برای بازی سازی هم !! اصلا فرقی نداره که چه زبانی انتخاب میکنید چون موتور یونیتی با هر دو زبان امکان برنامه نویسی رو میده و کلا هم فرقی با هم ندارند !!

ببینید دوست من شما اگر برنامه نویسی هم فول باشید !! برای برنامه نویسی برای اندروید با اکلیپس و یا اندروید استادیو باز هم نیازمند یادگیری برخی توابع خاص خود اندروید هستید !! و برای بازی سازی هم همینطور چرا چون موتور یونیتی کلا اسمه برنامه نویسیش جاوا و سی شارپه کلا مبحث برنامه نویسیش کاملا متفاوته !!

موفق باشید

لینک ارسال

ممنون

ببخشید من قصد طراحی یک بازی آنلاین رو دارم

به نظرتون با چه محیطی میشه چنین بازی طراحی کرد؟

بهترین زبان برای طراحی بازی انلاین جاوا هست یا سی شارپ؟

آیا با یونیتی میشه بازی آنلاین اندروید ساخت؟

آیا آموزش ساخت بازی آنلاین اندروید وجود داره تو اینترنت؟

رایگان و پولی برام فرقی نداره فقط میخوام در ارتباط با ساخت بازی آنلاین اندروید باشه

لینک ارسال

ممنون

ببخشید من قصد طراحی یک بازی آنلاین رو دارم

به نظرتون با چه محیطی میشه چنین بازی طراحی کرد؟

بهترین زبان برای طراحی بازی انلاین جاوا هست یا سی شارپ؟

آیا با یونیتی میشه بازی آنلاین اندروید ساخت؟

آیا آموزش ساخت بازی آنلاین اندروید وجود داره تو اینترنت؟

رایگان و پولی برام فرقی نداره فقط میخوام در ارتباط با ساخت بازی آنلاین اندروید باشه

ببین دوست عزیز جناب hosseinakbari پاسختون رو به بهترین شکل ممکن جواب داد.شما برای ساخت بازی آنلاین باید اول آشنا بشید با برنامه نویسی.برنامه نویسی یعنی چی؟در واقع یعنی یاد گرفتن if,else,switch,while,do while و ... طراحی الگوریتم.این چیزایی که گفتم رو باید در قالب یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید مثلا به طور مثال شروع کنید به یادگیری c++ و در حین یادگیری اون می تونید مفاهیم if,else و اون چیزهایی که گفتم یاد بگیرید.پس اول از همه شما باید خود برنامه نویسی و طراحی الگوریتم رو یاد بگیرید.طراحی الگوریتم هم چیزی نیست که یه شبه یادش گرفت و در حین یادگیری یک زبان به مرور تو ذهن آدم شکل می گیرن ساختار ها.وقتی این چیزها رو یاد گرفتید دیگه فرقی نمی کنه چه زبانی رو انتخاب کنید چه جاوا و چه c# و چه c++  و چه c چون همه قواعد یکسانی دارند فقط یکی آسون تر کرده کارو.بعد از همه این موارد شما تازه می تونید شروع کنید به بازی سازی.سه تا گیم انجین مشهور هستند که می تونید برای ساخت بازی چه آنلاین و چه غیر آنلاین استفاده کنید.این سه گیم انجین عبارتند از unity(یونیتی) و unreal engine4 و cry engine که cryengine از همه سختتر هست و کار من و شما نیست.برای شروع بهتره با unity شروع کنید.آموزش های حرفه ایش هم به زبان انلگیسی گیر میاد.می تونید از سایت ایرانی فرین سافت مجموعه آموزش کامل unity رو بخرین البته بعد از اینکه برنامه نویسی رو یاد گرفتید.برای یادگیری ساخت برنامه های حرفه ای آندروید هم اول فیلم های آموزشی استاد سرسیفی رو تهیه کنید بعد برای پیشرفته تر شدن آموزش های سایت uncocoder رو بخرین و ببینید.موفق باشید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...