13 ارسال در این موضوع قرار دارد

Android Studio بر اساس IDEA IntelliJ  برای توسعه نرم افزار اندروید است.  این ابزار  بیشتر در مه 2013 برای توسعه اندروید منتشر شده بود،و در این مدت با نسخه بتا به توسعه دهندگان اندروید معرفی شد و در june 2015 نسخه نهایی این برنامه معرفی گردید. در این آموزش شما می توانید مراحل زیر را برای نصب Android Studio یاد بگیرید.

برنامه نویسی اندروید

برای نصب اندروید استودیو(Android Studio) میبایستی که فایل نسخه نصبی اندروید استودیو را از سایت توسعه دهندگان اندروید دریافت و نصب نمایید تا بعد از نصب اخرین نسخه SDk اندروید نیز همراه آن نصب شود.

محیط نرم افزار Android Studio

آموزش برنامه نویسی اندروید

برخی از مشکلات متداول

1-خطای cannot start Android Studio :

ERROR: cannot start Android Studio. No JDK found. Please validate either ANDROID_STUDIO_JDK, or JDK_HOME or JAVA_HOME points to valid JDK installation. ECHO is off. Press any key to continue

این خطا بدین دلیل می باشد که هنگامیکه نرم افزار اندروید استودیو نصب شد و خواستیم آن را اجرا نماییم، چنانچه با اخطار مواجه شویم و برنامه اجرا نشود، میبایستی که جاوا jdk 1.7 را نصب کنیم و یا اگر قبلا نصب شده باشد، باید مسیر آن را در بخش  System Variable ویندوز ست کنیم

به مسیر زیر میرویم

Start menu > Computer > System Properties > Advanced System Properties. سپس گزینه Advanced tab > Environment Variables را انتخاب میکنیم.

گزینه افزودن system variable را انتخاب کنید و در بخش name باید JAVA_HOME را بنویسید و در بخش value نیز  مسیر نصب جاوا را مانند C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_21 وارد نمایید

آموزش برنامه نویسی اندروید

2- خطای Android SDK is out of date or is missing templates :

Your Android SDK is out of date or is missing templates. Please ensure you are using SDK version 22 or later.

این خطا بدین دلیل میباشد که sdk اندروید شما پایین میباشد و نمی تواند اندروید استودیو از این sdk استفاده نماید که باید sdk اندروید را بروز برسانی نمایید.

مسیر نصبی sdk اندروید در ویندوز :

\Users\AppData\Local\Android\android-studio\sdk\

مسیر نصبی sdk اندروید در مک:

/Applications/Android\ Studio.app/sdk/

سپس بار دیگر Android Studio را اجرا کنید و به مسیر Configure > Project Defaults > Project Structure بروید و sdk اندروید خود را روی آخرین  ورژن Android SDK قرار دهید

مطالب مرتبط

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون

بهتر میشد یک لینک دانلود از اندروید استدیو هم بذارید

نسخه خوبش رو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

طی چند روز آینده لینک دانلود آخرین نسخه اندروید استودیو اختصاصی انجمن قرار خواهیم داد تا بدون مشکل دانلود نمایید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

ممنون

بهتر میشد یک لینک دانلود از اندروید استدیو هم بذارید

نسخه خوبش رو

http://fs2.filegir.com/ivip/android-studio-bundle-141.1903250-windows.exe این آخرین نسخه اندروید استدیو هستش که دیگه لازم نیس بروز رسانیش کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

میشه یه نفر با تیم ویور  وصل بشه اندروید استدیو منو حل کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

طی چند روز آینده لینک دانلود آخرین نسخه اندروید استودیو اختصاصی انجمن قرار خواهیم داد تا بدون مشکل دانلود نمایید

سلام ممنون از اموزشتون من الان کل راه ها رو رفتم 

مدلم چیزی روش اعمال نمیشه و خطای زیر رو میده اسغیر مجازین شات گرفتم ببینید لطفا پاسخ بدید

do.php?imgf=Capture_13415.png

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

شما باید در بخش Project structure و تب dependencies گزینه junit را حذف کنید و یا اینکه در حالت گردل آنلاین  کتابخونه junit را دانلود نمایید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام :

دوستان برای حل مشکل junit فقط کافیه داخل فایل biuld.gradle برنامه به جای jcentral که در دو جا نوشته شده ، عبارت mavenCentral رو جایگزین کنید و دوباره بیلد کنید و تمام...

---------------------------------------------------------

buildscript {

repositories {

mavenCentral()

}

.

.

.

allprojects {

repositories {

mavenCentral()

}

}

-------------------------------------------------------

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان...

من یه مدت با android studio کار میکردم و مشکلی نداشت, تا اینکه ویندوز عوض کردم و نسخه جدیدش رو نصب کردم.

الان به من این ارور رو میده.

Error:A problem occurred configuring project ':app'.
> Could not download hamcrest-core.jar (org.hamcrest:hamcrest-core:1.3)
  > Could not get resource 'https://jcenter.bintray.com/org/hamcrest/hamcrest-core/1.3/hamcrest-core-1.3.jar'.
     > Could not GET 'https://jcenter.bintray.com/org/hamcrest/hamcrest-core/1.3/hamcrest-core-1.3.jar'.
        > jcenter.bintray.com

فایل مورد نظر رو هم دانلود کردم و توی هرجایی که فکرم میرسید هم کپی کردم!

خواهشا کمک کنید!!!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام دوستان گرامی. مشکلی برای من پیش اومده. دیشب اندروید استودیو رو نصب کردم. مشکل اینه که اون عکس گوشی (همون که توش نوشته hello world و برای مشاهده اجرای برنامه استفاده میشه) رو نمیاره. هرچی وررفتم نشد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

چه خطایی برای ساخت امولاتور برایتان نمایش داده میشود ??

در 2 ساعت قبل، Hamidkhan گفته است :

سلام دوستان گرامی. مشکلی برای من پیش اومده. دیشب اندروید استودیو رو نصب کردم. مشکل اینه که اون عکس گوشی (همون که توش نوشته hello world و برای مشاهده اجرای برنامه استفاده میشه) رو نمیاره. هرچی وررفتم نشد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

جالبه. لپتاپ رو روشن کردم که اسکرین شات بگیرم بفرستم که دیدم درست شد. ممنون

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام وقتی انروید استدیو را باز  میکم و پروژه لود میشه خطا زیر را میدهد

Entry fileTemplates//code/Google Test Fixture SetUp Method.cc.ft not found in C:/Program Files/Android/Android Studio/lib/idea.jar

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری