رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

چگونه یک صفحه ی جدید بسازم؟

پست های پیشنهاد شده

سلام.چگونه می توان صفحات جدیدی ایجاد کرد؟

فرض: ما یک button داریم.

حکم:میخوایم با کلیک کردن روی button بریم به صفحه ی بعد.

اگه دوستان این رو به من آموزش بدن ممنون میشم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام

پروژه جدیدی که ایجاد میکنین می تونین تو فایل activity_main.xml دکمه رو قرار بدین

android:id="@+id/btnPage"       android:layout_width="wrap_content"       android:layout_height="wrap_content"       android:layout_below="@+id/textView1"       android:layout_marginTop="142dp"       android:layout_toRightOf="@+id/textView1"       android:text="Button" />

یه صفحه دیگه هم به اسم page2.xml درست کنین (روی پوشه layout کلیک راست از قسمتnew گزینه android xml file را انتخاب کنید)

برای این صفحه باید یک فایل جاوا درست کنین(پوشه res رو باز کرده روی پکیج برنامه کلیک راست new و گزینه classرو انتخاب کنید)

توی این فایل باید صفحه جدید رو معرفی کنین بهتره اسم فایل xml و اسم فایل جاوای مربوط به اون رو مثل هم بذارین تا بهتر متوجه بشین.اسم صفحات xml حتما باید با حروف کوچک باشه)

کد زیر رو توی فایل page2.java قرار بدین

import android.os.Bundle;import android.app.Activity;public class page2 extends Activity {@Overrideprotected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {	super.onCreate(savedInstanceState);	setContentView(R.layout.page2);}}

میریم کاری که دکمه باید انجام بده را بنویسیم.

کاری که این دکمه انجام میده رو تو فایل MainActivity.java باید تایپ کنین.یه قطعه کد تو این فایل هست فقط شما کافیه کد زیر و بعد از معرفی صفحه activity_main

قرار بدین

بعد از این خطsetContentView(R.layout.activity_main);

Button btn1=(Button) findViewById(R.id.btnPage);	btn1.setOnClickListener(new OnClickListener() {		@Override		public void onClick(View arg0) {			// TODO Auto-generated method stub			finish();			startActivity(new Intent(MainActivity.this,page2.class));		}	});

قطعه کد فوق دکمه رو معرفی کرده و بعد از بستن این اکتیویتی، اکتیویتیpage2 رو فراخوانی میکنه.

تا اینجا کار تمومه فقط باید صفحه جدید رو تو فایل AndroidManifest.xml معرفی کنین

این کد (      )باید بین application ، و بعد از بسته شدن اکتیویتی نوشته بشه

android:allowBackup="true"       android:icon="@drawable/ic_launcher"       android:label="@string/app_name"       android:theme="@style/AppTheme" >           android:name="com.example.ew.MainActivity"           android:label="@string/app_name" >

برای ساخت بقیه صفحات به همین ترتیب عمل کنین و یادتون باشه صفحه جدید حتما توی فایل AndroidManifest معرفی کنین

حالا پروژه رو اجرا کنین

لینک ارسال

سلام. ممنون که جواب دادین.ولی من به شیوه های متفاوت اینکارو انجام دادم ولی به نتیجه نرسیدم.

مشکل از جایی شروع میشه که وقتی کاربر روی button کلیک میکنه 

با پیغام unfortunately, application has stopped  مواجه میشه.

من سورس برنامه ای که طبق آموزش شما پیش رفتم رو قرار میدم 

اگه بازبینی کنید ممنون میشم.

http://p30droid.com/Uploader/do.php?id=155

با تشکر

لینک ارسال
شما یه مشکل کوچیک داشتین

تو همون حروف کوچیک و بزرگ.توی فایل AndroidManifest.xml  اسم صفحه page2 رو به Page2 تغییر بدین درست میشه(حرف اول با حروف بزرگ باشه)

چون توی فایل AndroidManifest ما اکتیویتی ها رو معرفی میکنیم واسه همین Page2 رو باید بذارین

بهتره کلا از حروف کوچیک استفاده کنین اگه هم از حروف بزرگ استفاده کردین دقت کنین.

لینک ارسال
شما یه مشکل کوچیک داشتین

تو همون حروف کوچیک و بزرگ.توی فایل AndroidManifest.xml  اسم صفحه page2 رو به Page2 تغییر بدین درست میشه(حرف اول با حروف بزرگ باشه)

چون توی فایل AndroidManifest ما اکتیویتی ها رو معرفی میکنیم واسه همین Page2 رو باید بذارین

بهتره کلا از حروف کوچیک استفاده کنین اگه هم از حروف بزرگ استفاده کردین دقت کنین.

کارتون عالی بود,مشکلم حل شد.امیدوارم همیشه موفق باشید.

لینک ارسال
  • 7 ماه بعد...

ممنون از آموزشتون خیلی مفید بود:heart:

استاد اگه بخوایم ک برای یه لیست یه همچین چیزی دزست کنیم باید چیکار کنیم؟

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...
شما یه مشکل کوچیک داشتین

دوست گرامی من نیز به مشکل همین دوستمان برخورد کردم حتی اون کوچک و بزرک بودن حروفرا هم رعایت کردم اگر لطف کنید به این پروژه نگاه کنید .

با تشکر از لطفتون

emtehan.zip

emtehan.zip

لینک ارسال
دوست گرامی من نیز به مشکل همین دوستمان برخورد کردم حتی اون کوچک و بزرک بودن حروفرا هم رعایت کردم اگر لطف کنید به این پروژه نگاه کنید .

با تشکر از لطفتون

شما باید اکتیویتی page2.java رو در AndroidManifest.xm معرفی کنید

یعنی

[align=right][ltr]    [/ltr][/align]

[rtl]رو قبل از  اضافه کنید[/rtl]

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...