رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

گرفتن اطلاعات از دیتابیس یک سایت

پست های پیشنهاد شده

ا سلام بر دوستان.

بنده یک برنامه نوشتم الان می خوام با زدن دکمه دیتابیس یک سایت رو بخونه و نمایش بده !

مثال:

ابتدا شخص با برنامه نوشته شده تحت ویندوز ثبت نام می کنه اطلاعات شخص در دیتابیس یک سایت ذخیره می شه حالا بنده می خوام وقتی شخص از روی گوشی روی دکمه کلید کرد مثلا اطلاعات دیتابیس مربوط به ثبت نام رو در گوشی خود ببینه برنامه گوشی نیز اندروید است. چه کار باید بکنم؟

مرسی

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یعنی شما تمام کارهایی رو که می خواهید انجام دهید را در طراحی سایت اعمال نمایید

و سپس آدرس آن صفحه را به برنامه اندروید دهید و کاربر در هنگام انخاب دکمه به قول خودتان دیتابیس یک صفحه مرورگر به صورت خودکار در برنامه را مشاهده کند و تمام کارها را در برنامه از طریق اینترنت انجام دهد

و برنامه نویسی این قسمت فقط گزاشتن یک web view در xml و چند خط کد برای اعمال آدرس سایت و اجازه دسترسی به اینترنت در مانیفست برنامه است

البته این راه اصلا مناسبی نیست ولی سریع است

لینک ارسال

برای دریافت اطلاعات از سمت سرور  و نمایش آن در سمت کلاینت(اندروید)، میباستی که با طریق وب سرویس سمت سرور که آماده میباشد به آن وصل شد و بتوان اطلاعات را دریافت کرد.مثلا روش های وب سرویس json یا soap

لینک ارسال

چون مثلا تا جایی که من اطلاع دارم کاربر برای کار با آن باید همیشه به اینترنت متصل باشد و امکان مثلا گرفتن و ذخیره داده در دیتابیسی که در گوشی می سازد نیست ولی json یک بار به اینترنت وصل می شود و داده ها را در برنامه ذخیره می کند

لینک ارسال

چون مثلا تا جایی که من اطلاع دارم کاربر برای کار با آن باید همیشه به اینترنت متصل باشد و امکان مثلا گرفتن و ذخیره داده در دیتابیسی که در گوشی می سازد نیست ولی json یک بار به اینترنت وصل می شود و داده ها را در برنامه ذخیره می کند

البته مهندس من مشکلی به اینترنت وصل شدن ندارم یعنی زیاد مهم نیست برنامه به اینترنت نیاز داره 

حالا استفاده کنیم؟

لینک ارسال
  • 3 هفته بعد...

البته مهندس من مشکلی به اینترنت وصل شدن ندارم یعنی زیاد مهم نیست برنامه به اینترنت نیاز داره 

حالا استفاده کنیم؟

شما میتونی از توابع http post و http get در اندروید استفاده کنیو همچنین از HttpResponse

لینک ارسال
لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

من میخام فقط اگلاعات یه سایتو بگیرم میشه یه نمونه بهم نشون بدین ممنون میشم اگه با جیسون باشه

ببین در دو حالت می تونی از json استفاده کنی :

1: خودت ایجادش کنی (روی اندروید ) که بنظرم کار درستی نیست چون به کلاینت فشار میاد و روی سرعت سرویس دهی برنامت تاثیر میزاره

2: از json  که حاصل فراخوانی یک سرویس rest  هست استفاده کنی .

پس اگه میخوای از روش دوم استفاده کنی باید برنامه تحت سرو که با زبانهایی مثل php  جاوا و... پیاده سازی شده اند دست کاری کنی نه برنامه اندروید رو. اگه دنبال کد کلاینتی به github  سر بزن پیداش میکنی

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...