farhad_772

اندروید m وامکاناتش برای توسعه دهندگان

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

مجوزها (permissions):624x345http://smartlab.ir/wp-content/uploads/2015/06/android_M_Preview_NexusGroup-624x345.png[/img]

در اندروید M کاربران کنترل بیشتری بر روی مجوز (permission) های برنامه خواهند داشت. برنامه‌ها می‌توانند در زمان اجرا برای مجوزهای مختلف درخواست بدهند و کاربر می‌تواند آن را تأیید یا رد کند. همچنین کاربران می‌توانند همه مجوزهای برنامه را در بخش تنظیمات ببینند و آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنند. در اندروید M شما به عنوان برنامه‌نویس باید در زمان اجرای برنامه با یک اعلان به کاربر اطلاع دهید که می‌خواهید از یک مجوز استفاده کنید و فقط در صورت دریافت مجوز می‌توانید از آن ویژگی استفاده کنید.

248x400http://smartlab.ir/wp-content/uploads/2015/06/android-M-runtime_permissions.png[/img]

پیوند برنامه‌ای یا App links:

در نسخه‌های فعلی اندروید برنامه‌ها می‌توانند با کمک Intent ها و فیلترهای تعریف شده در برنامه URL های خاصی را دریافت و مدیریت کنند. برای مثال برنامه می‌تواند با تعریف کردن Intent-Filter همه URL های وب را دریافت کند. اگر تعداد برنامه‌هایی که از این فیلتر استفاده می‌کنند بیشتر از یکی باشد، سیستم یک دیالوگ به کاربر نشان می‌دهد تا از بین برنامه‌های موجود یکی را انتخاب کند. در اندروید M ویژگی جدیدی افزوده شده است که برنامه‌ها می‌توانند دامنه متعلق به خودشان را مشخص کنند تا پس از آن با ویژگی auto-verify کلیه URL های آن دامنه خاص را به صورت خودکار و بدون پرسیدن از کاربر دریافت کنند.

Doze:

یکی دیگر از ویژگی‌های بنیادی افزوده شده به اندروید M ویژگی Doze است. با استقاده از این ویژگی دستگاه‌های اندروید در استفاده از باتری بسیار هوشمندتر شده و مصرف باتری در مواقع عدم استفاده از دستگاه به شدت کاهش می‌یابد. Doze در مواقع عدم استفاده از دستگاه سرویس‌ها را قطع می‌کند و تعادلی بین تازگی برنامه‌ها و مصرف باتری ایجاد می‌کند. در حین نوشتن برنامه (یا بروزرسانی برنامه‌های فعلی) باید این ویژگی را مد نظر داشته باشید. فرض کنید برنامه گپ (چت) نوشته‌اید. باید از وقتی سیستم در حالت Doze است از پیام‌های با اولویت بالا استفاده کنید تا بتوان سیستم را از حالت Doze بیدار کرد.

به اشتراک گذاری این پست


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری