رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ساخت کامپوننت برای اندروید

پست های پیشنهاد شده

سلام

من قبلا با C#‎ کار می کردم. برای آیتم های داخل صفحه کامپوننت می ساختم و توی فرم های مختلف استفاده می کردم.

چطور می تونم توی محیط Android Studio کامپوننت بسازم؟ مثلا صفحه کلید 12 دکمه ای اعداد رو برای شماره گیری می خوام بسازم و Option هایی براش در نظر بگیرم که وقتی روی فرم قرار دادم با این پارامتر ها کنترلش کنم.

چطور این کار رو بکنم؟

متشکرم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

کلا از فاز C# بیا بیرون داداش که هیچ ربطی به اندروید نداره !!! شما با استفاده از همین کامپوننتها باید سفارش سازی کنید !! صفحه کلید هم نمیشه با 4 تا باتون درست کرد باید از gridview استفاده کنید که چون C# کار کردی کلا از gridview یه چیزه دیگه میدونی ! مثل دریافت اطلاعات دیتابیس :)

کمی جاوا کار کنی میفهمی عمری تلف کردی C# کار کردی :)

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

کلا از فاز C# بیا بیرون داداش که هیچ ربطی به اندروید نداره !!! شما با استفاده از همین کامپوننتها باید سفارش سازی کنید !! صفحه کلید هم نمیشه با 4 تا باتون درست کرد باید از gridview استفاده کنید که چون C# کار کردی کلا از gridview یه چیزه دیگه میدونی ! مثل دریافت اطلاعات دیتابیس :)

کمی جاوا کار کنی میفهمی عمری تلف کردی C# کار کردی :)

موفق باشید

متشکرم

با gridview صفحه کلید ساختم. کدم رو توی کلاس mainActivity نوشتم و gridview رو توی Layout. حالا چطور میشه اینو به شکل پکیج به بقیه داد یا از کد های بقیه استفاده کرد؟ می خوام بدونم میشه چیزی شبیه کامپوننت ساخت و به بقیه داد که راحت بذارن توی صفحه برنامه؟

لینک ارسال

نمیدونم :) چرا میشه ساخت ولی باید تمام کدهای java رو خودتون بنویسید ! یعنی یه جورایی باید جاوا رو قورت داده باشید .

اگر توجه کنید داخل لیست ها یک گزینه به نام کاستوم هست . ولی باید خیلی خوب بلد باشید .

خیلی از افراد اینکارو میکنن !! داخل گیتاب سرچ بزنید متریال دیزاین کامپوننت ! خیلی از این چیزها میبینید ! برای نمونه دانلود کنید یاد بگیرید :) البته باید فایل jar بسازید !!

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...