رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

نمایش داده های کل ستون در یک دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دیتابیسی ساختم که دادهایی از کاربر میگیره و ذخیره میکنه و id دادها را در یک لیست ویو نمایش میده الان میخوام با کلیک بر روی هر  id که در لیست ویو نمایش داده شده همه داده های اون ستون رو برای کاربر نمایش بده 

برای گرفتن کل داده های یک ستون از چه کدی باید استفاده کرد؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اگه میخوای یه ستون خاص رو واکشی کنی ، کافیه به جای ستاره توی query نام ستون رو بذاری ، مثل کد زیر :

Select col1 From Table1

ولی احتمالا منظورت ردیف بوده ، اگه منظورت ردیفه ، باید برای لیست ویو کد بنویسی ، مثال زیر آیدی رکورد کلیک شده رو میگیره میفرسته به اکتیوتی دوم :

listView.setOnItemClickListener(new AdapterView.OnItemClickListener() {

@Override

public void onItemClick(AdapterView<?> parent, View view, int position, long Id) {

Intent intent = new Intent(getActivity(), SecondActivity.class);

intent.putExtra("ID", Id);

startActivity(intent);

}

});

لینک ارسال

فرض کنید دیتابیس من   نام ونام خانوادگی و شماره رو ذخیره میکنه و در لیست ویو نام خانوادگی رو نمایش میده تا اینجا مشکلی ندارم ولی من میخوام روی نام خانوادگی هر کدوم کلیک شد نام و شماره اون رو از دیتابیس خارج کن و به صورت تواست نشون بده

لینک ارسال

باید به همراه نام ونام خانوادگی و شماره ، یه id یکتا هم برای هر رکورد توی جدول ذخیره کنی، بعد توی رویداد کلیک لیست ویو یه کوئری رو اجرا کنی که id آیتم کلیک شده رو با id رکوردهای جدول مقایسه کنه ، هر کدام که مشابه بود نام و شمارش رو برات واکشی کنه

توی کوئری نوشتنش مشکل داری ؟

لینک ارسال

خوب فرض کن نام ستونهات به ترتیب اینهاست : Id , Name , Family , PhoneNumber

حالا برای واکشی Name و PhoneNumber از طریق Id باید همچین کوئری بنویسی :

Select Name,PhoneNumber From Table1 Where Id=?

به جای Table1 باید نام جدول خودت رو بذاری ، به جای علامت سوال هم باید پارامتر Id رو بهش پاس بدی

لینک ارسال

من از این روش استفاده کردم وقتی یک ایتم داشته باشم درست جواب میده ولی وقتی اطلاعات جدید وارد میکنم و در لیست ویو قرار میگیره هنگام کلیک بر روی ایتم اول مشخصات ایتم دوم رو نمایش میده

c = db.rawQuery("SELECT * FROM " + dbh.TABLENAME , null);

while (c.moveToNext()) {

namehe = c.getString(0);
			namehesab = namehe;

radif1a1s = c.getString(1);
			radif1a1h = radif1a1s;

radif2a1s = c.getString(2);
			radif2a1h = radif2a1s;

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...