رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پایین بودن سرعت اندروید استودیو

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من اخرین ورژن اندروید استودیو رو نصب کردم خیلی سرعت اجراییش پایینه رم لپ تاپم 2 هست دوستان راهی پیشنهاد میتونند کنند که سرعت برنامه بالا بره

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ربطی به رم و ... نداره ! یعنی داره اما نه به اون صورت ! سرعتش همینه که هست . باید بسازید .

اما کمی که کار کنید هم عادت میکنید ، هم به این نتیجه میریسید که خیلی خوبه .

در کل گوگل گند زده با این برنامه ای که داده .

لینک ارسال
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان من اخرین ورژن اندروید استودیو رو نصب کردم خیلی سرعت اجراییش پایینه رم لپ تاپم 2 هست دوستان راهی پیشنهاد میتونند کنند که سرعت برنامه بالا بره

سلام

سرعت اندروید استودیو در واقع همینه . یعنی همینه که هست باید قبول کنی . ولی من چند تکنیک می گم یک خورده سرعتش بهتر میشه ( فقط یک خورده ها !)

قبلش بگم که اگه قبلا با اکلیپس کار کردی و الان می خای با استودیو ادامه بدی قضیه فرق می کنه چون به سرعت اکلیپس عادت کردی. سرعت اکلیپس تو ساخت و کامپایل خیلی بالاتره. و سبک تر هم هست. Eclipse +ADT = زیر 300 مگ حجم داره . ولی استودیو از 350 بالاتره .تفاوت دوم تو نحوه build  و کامپایل کردن شونه . که استودیو از gradle  استفاده می کنه.

استودیو علاقه زیادی داره که تمامی گزارش های کاری کاربر رو به گوگل ارسال کنه . که خودش باعث خوردن حجم اینترنت گرون قیمت ایران میشه !

راه حل :

1. سعی کن رمت رو اضاف کنی ( اضافه کردن رم لبتاب کاری نداره ، خودت زیر 45 ثانیه می تونی انجامش بدی ، اگه pc هم استفاده می کنی که آب خوردنه )

2. دقت کن gradle همیشه سعی داره آنلاین کار کنه. یعنی پروژه شما رو داره آنلاین براتون build  می کنه ! ولی ADT (همون پلاگین اکلیپس برای اندروید ) کلا آفلاینه. پس برو کار با gradle رو هم آفلاین کن ، این جوری :

file>setting>build ,execution,development>build tools>gradle

بعد برو تو قسمت offline work  رو تیک بزن که افلاین کار کنه . یک مقداری سرعتش بیشتر میشه .

3. بعد باید بری کامپایلرش رو هم آفلاین کنی ، این جوری :

file>setting>build ,execution,development>build tools>compiler

بعد تو کادر جلوی command-line options جلوش عیننا بنویس offline--

4.برو تو gradle.properties  باز کن و اون آخراش بدون هشتک این ها رو وارد کن :

org.gradle.daemon=true

org.gradle.parallel=true

حالا اندرویود استودیو رو ریستارت کن و حله ! 

راستی بگم که در کل اگه از API 21 به بالا لازم نداری از همون اکلیپس و ADT استفاده کن . چون ADT تا API 21  رو ساپورت می کنه . اگر هر یک برنامه می خای بسازی که فقط برای گوشی های با اندروید 5 و 6 کار می کنه مجبوری با اندروید استودیو بسازی دیگه ( البته این نظر شخصی خودمه ! )

احتمالا اندروید استودیو رو گوگل صلاح می کنه و بهتر میشه . ولی باید دقت کنی که اکلیپس بیشتر از 10 صال سابقه کار مفید داره . اگر هم تازه کاری تو برنامه نویسی اندروید پیشنهاد اینه که از اکلیپس استفاده کنی چون هم آموزشهای رایگانش تو یوتیوب و کل نت ریخته و هم سورس کد رایگان بیشتر داره ، که می تونی ایمپورت کنی و لذت ببری ! ( البته شوخی کردم خودت کد بنویس ) ناگفته نمونه که این هم نظر شخصی بود!

شبیه ساز youwave رو چطور بهش می تونم وصل کنم چون سبک تر از شبیه سازه اندرویده

از GENYMOTION استفاده کن داداش . سرعتش بیشترینه . دانلودش هم رایگانه . چون فرانسوی ها طراحیش کردن ایران رو تحریم نکرده مثل گوگل آبکی .

https://www.genymotion.com/

اکانت رایگان بساز و دانلود کن . به اکلیپس که مثل آب زم زم وصل میشه !

لینک ارسال

اندروید استادیو خیلی هم سرعتش خوبه ! فقط باید MavenCentral رو وارد gradle کنید ! دیگه نیازی نیست آفلاین کار کنید !

برای من سرعش از اکلیپس بهتره .

لینک : http://p30droid.com/Thread-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88?highlight=%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8+%D8%B4%D8%AF%D9%86+%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...