azam_a

واکشی شناسه ها از Adapter base در Activity مربوطه

7 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

ببخشید من یه برنامه اندروید نوشتم که در یکی از صفحاتش از adapter یه لیست پر میشه و نمایش داده میشه، برا اساس کلاس و base adapter نوشته شده.

این لیست شامل یه سرس سوالهاست که ار یه spinner که از یه دستابیس دیگه پر شده جوابهای هر کدوم تک تک انتخاب میشه

ویه دکمه ثبت دارم که باید برای هر ردیف جواب انتخاب شده مربوط به اون سوال رو ببره توی دیتابیس گوشی توی جدول جداگانه ای ثبت کنه

مشکل من گرفتن id اون سوال و id اون جواب از adapter هستش ، چونکه یه لیست از id های سوال و جوابهای مربوط به هرکدوم هستند و همه باهم با یه دکمه باید دریافت و ثبت در رکوردهای جداگانه بشن

ممنون میشم راهنمایی کنید چجوری میشه تمام لیست id های پر شده توسظ adapter رو در Activity مربوطه گرفت

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

داخل کلاس آداپر حتما getview تعریف کردی !! که position هم داره

هر مقداری رو که میخوای دریافت کنی از پوزیشن استفاده کنید

!! پوزیشن مقدار هر آیتم هست !!

مثلا : array[positon]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام

داخل کلاس آداپر حتما getview تعریف کردی !! که position هم داره

هر مقداری رو که میخوای دریافت کنی از پوزیشن استفاده کنید

!! پوزیشن مقدار هر آیتم هست !!

مثلا : array[positon]

ممنون از راهنماییتون ، بله دارم ،

یعنی یه آرایه بسازم و یکی یکی شناسه هایی که میخوامو داخلش push کنم و در نهایت  return  کنم؟

میشه نمونه کد بزارید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

نمونه کدی که شما میخواید رو ندارم .

اما ببینید : اصلا یکی از مزیتهای getview همین پوزیشن هست .

شما حتما یک آرایه ای دارید که به لیست داده اید !!!! اگر هنوز کار رو شروع نکرده اید بهتره با arrayList کار کنید !! چون خاصیت remove , add رو داره خیلی بهتره !

خب دقیقا همین کاری که گفتین رو انجام بدین !!

اگر میخواید مقداری رو از آرایه دریافت کنید و به داخل دیتابیس اضافه کنید ! دقیقا همین کار رو کنید

array[postion]= حالا ممکنه آرایه شما 1000 تا خونه داشته باشه ! یعنی لیستی 1000 خونه ای دارید ! اگر روی خونه ی 1000 در لیست کلیک کنید مقدار خونه ی 1000 آرایه رو به شما میده .

Array[1000]

دیگه نمیدونم چطوری بیانش کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

ببینید من تصاویر و توضیحات بیشتری میزارم تا منظورمو برسونم :287x234http://service.crmh.ir/1.png[/img]2.png

من یه سری گزینه ها دارم که در عکس اولی با انتخاب فرم1 میان، با انتخاب هر یکی از این گزینه ها وارد صفحه ای میشم که توضیحشو دادم

صفحه ای که لیست سوالات رو نشون میده و یه spinner در هر row  هستش که با انتخاب یه گزینه از اون spinner  باید id اون spinner برای id  اون سوال در جدول sqllite ام ثبت بشه،

حالا اومدم با Base Adapter این صفحه رو پر کردم که spinner هم جزو همونxml بایند شده به  adapter  هستش .. وقتی اداپتر پر میشه یعنی سطر به سطر میاد دادهها رو میگیره و به xml نسبت میده ، سوال من اینجاست که نمیتونم چطوری id انتخاب شده  هر spinner برای هر سوال رو همراه با id همون سوال بگیرم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

ببینید من تصاویر و توضیحات بیشتری میزارم تا منظورمو برسونم :

من یه سری گزینه ها دارم که در عکس اولی با انتخاب فرم1 میان، با انتخاب هر یکی از این گزینه ها وارد صفحه ای میشم که توضیحشو دادم

صفحه ای که لیست سوالات رو نشون میده و یه spinner در هر row  هستش که با انتخاب یه گزینه از اون spinner  باید id اون spinner برای id  اون سوال در جدول sqllite ام ثبت بشه،

حالا اومدم با Base Adapter این صفحه رو پر کردم که spinner هم جزو همونxml بایند شده به  adapter  هستش .. وقتی اداپتر پر میشه یعنی سطر به سطر میاد دادهها رو میگیره و به xml نسبت میده ، سوال من اینجاست که نمیتونم چطوری id انتخاب شده  هر spinner برای هر سوال رو همراه با id همون سوال بگیرم

حلش کردم!:D

یه کلاس داشتم که آداپترمو با اون پر میکردم، id  که میخواستمو انتساب دادم به یه آیتمش و توی Activity گرفتمش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

الهی شکر ! من هم همین رو میگفتم دیگه :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری