رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

نحوه گرفتن مقدار از ویجت

پست های پیشنهاد شده

از یکViewpager برای گالری استفاده کرده ام . مشکلی که دارم نمی تونم به کنترل های داخل viewpager که Inflate شده اند ، دسترسی داشته باشم .

مثال های زیادی را در اینترنت دیدم اما هیچکدام نحوه دسترسی یا گرفتن مقادیر داخل ویجت را نگفته بودن یا من ندیدم ، حالا نمی تونم به طور صحیح مقادیری را از ویجت Viewpager بگیرم . مثلاً من تو ویجت گالری به کنترل های داخل آن به این صورت دسترسی داشتم :

gallery.setOnItemSelectedListener(new OnItemSelectedListener() {   @Override   public void onItemSelected(AdapterView<?> arg0, View arg1,           int arg2, long arg3) {TextView tvid = (TextView) arg1.findViewById(R.id.tvid);getrowlist = (String) tvid.getText();   }       @Override   public void onNothingSelected(AdapterView<?> arg0) {       // TODO Auto-generated method stub      }});

[align=right]برای دسترسی به کنترل های این ویجت هر کاری کردم حتی نزدیکترین حالت رویداد setOnPageChangeListenerرا هم امتحان کردم :

viewPager.setOnPageChangeListener( new ViewPager.SimpleOnPageChangeListener() {   @Override   public void onPageSelected(int arg0) {       TextView tv = (TextView)viewPager.findViewById(R.id.country);       txt.setText(tv.getText());   }   @Override   public void onPageScrolled(int arg0, float arg1, int arg2) {       // TODO Auto-generated method stub   }       @Override   public void onPageScrollStateChanged(int arg0) {       // TODO Auto-generated method stub   }});

اما در این حالت هم با تغییر صفحات ، همیشه مقداری را برنمی گرداند .(گاهی بر می گردونه و گاهی هم نه)

از نظرات و پیشنهادات استقبال می شود:)[/align]

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنونم

مثال های stackoverflow نشان میداد که از فرگمنت ها استفاده کردن، اما مقداری رااز viewpager  ها نگرفته بودن .

من از این لینک برای پیاده سازی برنامه استفاده کرده بودم . تو این آموزش از page adapter استفاده کردن .

حالا بخوام مقداری از viewpager  بگیرم چطور باید این کار را انجام بدم (میخوام مقداری Textview داخل viewpager را بدست بیارم و نه postion ) . ظاهراً از getitem در FragmentPagerAdapter استفاده کردن ، اما برای این موضوع به جزتوضیح من مثالی ندیدم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...