رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

مشکل در نصب اندروید استودیو

پست های پیشنهاد شده

سلام من اندروید استودیو رو نصب کردم الان باز میشه ولی چند تا مشکل داره

اول:

اینکه به محض باز شدن پس از ساختن پروژه میاد gradl نمیدونم چیو میخاد پر کنه که نمیتونه و اخطار قرمز رنگ میده پایین؟؟!!

دوم:

مشکل دیگه هم اینکه من sdk رو به استودیو معرفی کردم و 4 تا هم api 7 و 14 و 19 و 20 رو هم داخلش دارم ولی وقتی داخل برنامه روی فایل layout کلیک میکنم تو قسمت شکل موبایل اصلا واسه من چیزی نشون نمیده علتش چیه ؟؟

سوم:

در ضمن من اول نصب میزان رم رو 512 گذاشتم سرچ کردم دیدم گفتن بهتره 1 گیگ بزاریم اونو از کجا تغییر بدم؟؟

با تشکر

هم دو عکس از اخطار هایی که برنامه به من میده !!!

[attachment=680][attachment=681]

اینم مشکل جدیدم فونت برنامه و سایزش رو نمیتونم تغییر بدم !!! غیر فعال شده.. یا هست

[attachment=682]

راستی اتصال به اینترنت هنگام نصب برنامه  لازمه ؟؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بزاری 2گیگ بهتره

من اگه بودم حتمان این کار میکردم چون موقع رندر شدن اصلان دوست ندارم صبر کنم

الان از کجا تغییرش بدم ؟؟؟

لینک ارسال

بزاری 2گیگ بهتره

من اگه بودم حتمان این کار میکردم چون موقع رندر شدن اصلان دوست ندارم صبر کنم

الان از کجا تغییرش بدم ؟؟؟

http://stackoverflow.com/questions/18723755/android-studio-how-to-increase-allocated-heap-size

لینک ارسال

کسی نبود کمک کنه خودم از دیشب تلاشیدم و درستش کردم :

اگه کسی این مشکل رو داشت اینجوری حل کنه :

تغییر فونت ادیتور:

این گزینه داخل ستینگ غیر فعال هست برای فعال کردن لازمه که تو اولین بار اجرا یا هر وقت ! روی save as کلیک کرده و ok رو زد سپس فعال میشه .

در مورد مشکل یا اخطار

The following SDK component was not installed: build-tools-21.1.1

1.  دانلود فایل build-tools_r21.1.1-windows که البته احتمالا روی sdk شما نصب هست!

2. رفتن به ادرس نصب sdk که به صورت پیشفرض در ادرس C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk موجود است .

3. ساخت پوشه 21.1.1 در پوشه C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk\build-tools\ .

4. اکسترکت کردن فایل build-tools_r21.1.1-windows در پوشه 21.1.1 

5. الان اطلاعات به صورت پیشفرض در پوشه android-5 اکسترکت شده اند . فایلهای درون این پوشه را کات کرده و در پوشه C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk\build-tools\21.1.1\  میریزیم

6. برنامه اندروید استادیو را دوباره اجرا میکنیم

7. پایان          

در مورد اخطار gradl.biuld که با وجود انجام تمام کارها باز اخطار میداد برنامه : یا اخطار

پیغام  failed to complete gradle execution, cause is empty

1.  دانلود فایل tools_r24.0.2-windows

2. رفتن به ادرس نصب sdk که به صورت پیشفرض در ادرس C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk موجود است .

3. تغییر نام پوشه tools به tools1  برای عدم حذف این پوشه ( میخواهیم به عنوان بک اپ بماند )

4. اکسترکت کردنفایل zip دانلود شده در پوشه sdk ( که به صورت پیشفرض در  پوشه tools  اکستراکت میشود )

5. برنامه اندروید استادیو را دوباره اجرا میکنیم

6. پایان

>>>> این 2 مورد برگرفته از سایت http://dehkadeco.ir <<<<<

مشکل سوم  در مورد اخطار نشون ندادن گوشی با وجود نصب بودن api ها بر روی sdk و عدم نمایش گوشی:

این مشکل از نبود کتابخانه appcompat-v7 هست معمولا این کتابخانه رو به برنامه اضافه کنید من خودم  چون قبلا این کتابخانه رو داشتم (قبلا اکلیپس کار میکردم و این کتابخانه در پوشه workspace با نام appcompat-v7 موجود بود ) به صورت آفلاین اضافه کردم  به برنامه و تقریبا تمام مشکلاتم حل شده الان.

برای نصب کتابخانه به صورت دستی از مسیر زیر اقدام کنید:

[align=left]File > ProjectStructur > app> Dependency >  +  > File Dependency >"Adres Liberary "> ok > finish

[/align]

در فایل گردل بیلد وارد شوید و از قسمت dependency  متن زیر رو وارد کنید :

compile fileTree(dir: 'libs' , include:['*.jar'])
compile project (':appcompat_v7')

امید وارم مفید واقع بشه   .  .   .

اگر مشکلی  در تایپ داشت ببخشید و اگر مشکلی در محتوا داشت راهنمایی کنید.

لینک ارسال
  • 2 ماه بعد...

نصب اندروید استدیو خیلی مشکل

من قبلا از یه سایت sdk رو دانلود کردم 258 مگ بود هر کاری کردم نصب نشد

الان دارم از سایت پی سی دانلودش میکنم 1.2 گیگ حجمش هست امیدوارم این یکی نصب بشه

موقع شروع دانلود نوشته بود 12 ساعت طول میکشه

الان 17 درصدش دانلود شده ولی هنوز نوشته 12 ساعت دیگه تموم میشه

کسی مرجع اصلی sdk رو برای ای پی ایران میدونه

لینک ارسال

سلام مرجع اصلی sdk  نداریم مرجع اصلیش همون گوگله که تح ریم  کرده  مارو.

اون فایلی که 1.2 گیگی هست و داری دانلود میکنی خودش sdk داره حتما چون حجم اندروید استودیو حدود 300مگ هست.

این سایت رو ببین لینک دانلود گذاشته با آموزشش مو به مو ::

http://android-studio.ir/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88/

البته همشو دانلود نکن چک کن ببین فایلی که داری دانلود میکنی احتمالا این فایل هارو داره . ..

لینک ارسال

53 گیگ !!

حتما همه برنامه های جانبی روش نصبه والا  sdk    خیلی هم حجمش زیاد نیست...  مورد نیاز حداکثر 1 گیگ هست.

لینک ارسال

ممنون دوست عزیز من قبلا که با اکلیپس کار میکردم ADT رو نصب کرده بودم روش و حجمش حدود 100 یا 200 مگ بود ولی الان روی اندروید استودیو چیزی با این عنوان نصب نکردم . آیا این ADT مخصوص اندروید استودیو هست؟ واینکه چه امکانات و ابزار جدیدی اضافه میکنه ؟ الان شما دارین ازش استفاده میکنین چه امکاناتی اضافه کرده ممنون میشم بگین اگه لازم باشه منم دانلود کنم.

لینک ارسال

ADT جدید به این معنی نیست که اکلیپس هم داشته باشه. فقط sdk هست که تمام چیزها نصبه .

من تا زمانی که از اندروید استادیو 1.4 استفاده میکردم ازش استفاده میکردم . چون اندروید استادیو 1.5 اومد و sdk هم تغییر کرده بود دیگه ازش استفاده نکردم .

قابلیت خاصی من ندیدم ! یعنی استفاده نکردم .

لینک ارسال
  • 4 ماه بعد...

کسی نبود کمک کنه خودم از دیشب تلاشیدم و درستش کردم :

اگه کسی این مشکل رو داشت اینجوری حل کنه :

تغییر فونت ادیتور:

این گزینه داخل ستینگ غیر فعال هست برای فعال کردن لازمه که تو اولین بار اجرا یا هر وقت ! روی save as کلیک کرده و ok رو زد سپس فعال میشه .

در مورد مشکل یا اخطار

The following SDK component was not installed: build-tools-21.1.1

1.  دانلود فایل build-tools_r21.1.1-windows که البته احتمالا روی sdk شما نصب هست!

3. ساخت پوشه 21.1.1 در پوشه C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk\build-tools\ .

4. اکسترکت کردن فایل build-tools_r21.1.1-windows در پوشه 21.1.1 

5. الان اطلاعات به صورت پیشفرض در پوشه android-5 اکسترکت شده اند . فایلهای درون این پوشه را کات کرده و در پوشه C:\Users\<>\AppData\Local\Android\sdk\build-tools\21.1.1\  میریزیم

6. برنامه اندروید استادیو را دوباره اجرا میکنیم

7. پایان          

در مورد اخطار gradl.biuld که با وجود انجام تمام کارها باز اخطار میداد برنامه : یا اخطار

پیغام  failed to complete gradle execution, cause is empty

1.  دانلود فایل tools_r24.0.2-windows

3. تغییر نام پوشه tools به tools1  برای عدم حذف این پوشه ( میخواهیم به عنوان بک اپ بماند )

4. اکسترکت کردنفایل zip دانلود شده در پوشه sdk ( که به صورت پیشفرض در  پوشه tools  اکستراکت میشود )

5. برنامه اندروید استادیو را دوباره اجرا میکنیم

6. پایان

>>>> این 2 مورد برگرفته از سایت http://dehkadeco.ir <<<<<

مشکل سوم  در مورد اخطار نشون ندادن گوشی با وجود نصب بودن api ها بر روی sdk و عدم نمایش گوشی:

این مشکل از نبود کتابخانه appcompat-v7 هست معمولا این کتابخانه رو به برنامه اضافه کنید من خودم  چون قبلا این کتابخانه رو داشتم (قبلا اکلیپس کار میکردم و این کتابخانه در پوشه workspace با نام appcompat-v7 موجود بود ) به صورت آفلاین اضافه کردم  به برنامه و تقریبا تمام مشکلاتم حل شده الان.

برای نصب کتابخانه به صورت دستی از مسیر زیر اقدام کنید:

[align=left]File > ProjectStructur > app> Dependency >  +  > File Dependency >"Adres Liberary "> ok > finish

[/align]

در فایل گردل بیلد وارد شوید و از قسمت dependency  متن زیر رو وارد کنید :

compile fileTree(dir: 'libs' , include:['*.jar'])
compile project (':appcompat_v7')

امید وارم مفید واقع بشه   .  .   .

اگر مشکلی  در تایپ داشت ببخشید و اگر مشکلی در محتوا داشت راهنمایی کنید.

داداش این مشکل اخرت برای نشون ندادن موبایل رو من نتونستم حلش کنم شما کتابخانه شو داشتی ما کهنداریم باید چیکار کنیم

لینک ارسال

این کتابخونه اگه با اندروید استودیو نسخه های جدیدش کار میکنی  به صورت پیش فرض نصب هست و نیازی نیست به نصبش.

شاید از مشکل دیگه ای هست ///

چه اخطار یا خطایی میده ؟ یک بار تم لیوت ات رو از قسمت گرافیکی لیوت تغییر بده ببین اخطار میده یا نه ؟

از قسمت biuld.gradle هم ببین اون کتابخونه ی اپ کمپت نصب هست یانه ؟

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...