رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

بنام یگانه پروردگار هستی

دوستان، تاحالا درباره فروش بازی زیاد صحبت شده ولی کمتر درباره موفقیت ها یا عدم موفقیت در مورد یک بازی صحبت شده!از دوستان تقاضا میکنم درمورد این موضوع یکم ریلکس تر باشن و برای شفاف شدن یکسری موضوعات، هم برای خودشون و هم برای دیگران، به هم کمک کنیم؛ اینطوری به نقاط ضعف و قوت هم پی میبریم، چون اینجا ما با هم رقیب نیستیم، رفیقیم...

مشکل اصلی ما اینه که از اطلاعات آماری استفاده نمیکنیم! 

1) سوال من اینه که از بازی ها یا اپلیکیشن هایی که تا حالا ساختید، درآمد هم داشتید؟

2) میزان درآمد خالص و نا خالص چقدر بوده(لا اقل بگید صرف داشته یا نه)؟

3) کدوم بازی براتون سود داشته و  چطور به سود دهی رسیده؟ صرفا فقط خود بازی جالب بوده یا راهکارهای دیگه ای هم بکار بردید؟

4) کدوم بازی رو ساختید و موفق نبودید؟ براش پول و منابع هم خرج کردید؟ چرا ناموفق بوده؟

5) تیمی کار کردید یا انفرادی؟ چقدر مهارت داشتید و چقدر زمان بکار بردید؟

نگید اگه به این سوالات جواب بدم اطلاعات و تجربیاتم رو مفت میذارم دست بقیه، این موضوع اول از همه به خود شما کمک میکنه، دنیای برنامه نویسی با دنیای تجارت و ساخت وساز و ... فرق داره، باید تبادل نظر کنید، یکبار هم که شده امتحان کنید...

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

اینجا انجمن اندروید هست و کسی بازی کار نکرده .

اطلاعات شخصی هم هست.

اما بازی سازی و برنامه نویسی فعلا پولی توش نیس.

لینک ارسال

سلام

اینجا انجمن اندروید هست و کسی بازی کار نکرده .

اطلاعات شخصی هم هست.

اما بازی سازی و برنامه نویسی فعلا پولی توش نیس.

اولا که مسلما دوستان بازی و برنامه برای فروش ساختن، دوما هم گفتم یکم ریلکس باشید، اطلاعات شخصی مال شرکت های مطرحه( یا لااقل بازی ای که پیشرفت محسوسی داشته)، ولی اگه میخواین درجا بزنید خودتون میدونید، من احساس میکنم تنها مهارت دوستان در اینجا فقط کد نویسیه، ولی کد نویس و کدنویسی تنها بخشی از پروژه ست، مشکل اصلی ما عدم تمایز بین این هاست، اینطوری به هیج جا نمیرسید، از ما گفتن بود.

لینک ارسال

1 - تاحالا اپی برای فروش توی مارکت نساختم و نخواهم ساخت

2 - با اینکه تجربه فروش توی مارکت ندارم اما خوب میدونم که توی مارکتای ایرانی هرچی برنامه خز و خیل تر و به اصطلاح "زرد" تر فروشش بیشتر

بازی هم که تاحالا نساختم چون بازی درست و حسابی تیم میخواد. گرافیست میخواد سناریو نویس میخواد طراح level میخواد برنامه نویس میخواد

با بازی که یکی دو نفر ساخته باشن به چیزی نمی رسی. به غیر از بعضی موارد استثنا

لینک ارسال

امیدوارم دوستان از حرف من ناراحت نشده باشن، اقای اکبری من هم نمیتونم به تنهایی به جایی برسم، فقط حرف من این بود که به جای اینکه هرکدوم واسه خودمون تجربه های تکراری کسب کنیم، از تجربیات هم استفاده کنیم، میدونم شماها سالهاست تو این راه هستید و پر از تجربه اید، و الان به درجه ای از ناامیدی رسیدید، مثل خیلی های دیگه که قبل از ما تو این راه قدم گذاشتن و الان همه رو کنار گذاشتن؛ من خودم چند سال پیش کار با یونیتی رو شروع کردم و همون موقع ناامیدانه گذاشتمش کنار، الان که این حرفا رو میزنم خوب شما رو درک میکنم.

اقای نصیری درست میگن، هر پروژه ای سناریو میخواد

البته من نمیگم با هم یه تیم بسازیم، اصلا این تاپیک رو هم درنظر نگیرید، ولی به عنوان یک اصل کلی بدونید که بدون استفاده از تجربیات موفق ها و حتی شکست خورده ها فقط یک مسیر رو تکرار میکنیم.

[align=right]حضرت امام علی (علیه السّلام) فرموده اند: با مردان آزموده و صاحب تجارب همنشین باش، چه اینان متاع پرارج تجربه های خود را به گرانترین بها یعنی فدا کردن عمر خود تهیه کرده اند و تو آن متاع گرانقدر را با ارزانترین قیمت یعنی با صرف چند دقیقه وقت بدست می آوری.[/align]

[align=right]منبع: شرح ابن ابی الحدید،ج20،ص335،کلمه ی 846[/align]

لینک ارسال

ببین دوست گلم

1 - در آمد داشتم اما نه در حدی که رضایت داشته باشم .

2 - اصلا صرف نداشته !! اما پروژه هایی که از بیرون گرفتم درآمدش بد نبوده .

3 - من هم از یونیتی شروع کردم و خیلی هم خوب پیش میرفتم ! حتی الانم کمی دارم کار میکنم !! اما بازی سازی نیاز به سرمایه داره !! من الان یک نفر زا دوستام رو میشناسم که حدود 3 سالی میشه داره بازی سازی کار میکنه و همچنان پولی بدست نیاورده !! یکی از دلایلی که اومدم به سمت برنامه نویسی اندروید همین بود . چون بازی سازی اصلا پول توش نیست ! ما هم جوونیم و نیاز داریم به پول !!

بازی سازی باید به صورت گروهی باشه ! نه گروه 10 نفره بلکه 100 نفره !!

بدترین دلیل ناموفق بودن بازی سازان ایرانی کار با یونیتی هستش!! من نمیفهمم وقتی آنریل انجین 4 رایگان ارائه شده ! چرا یونیتی کار میکنن !! دلایل مضحکانه هم نمیخواد بیارید که یونیتی بهتره و ...!!!

یونیتی فقط برای بازی سازی 2 بعدی خوبه و نه چیزه دیگه ای .

4 - در مورد برنامه نویس اندروید میگم که اوایل تیمی کار میکردم ! اما الان تکم ! و به صورت تک هم موفق بودم !!

رضایت از کارم دارم ، اما رضایت از درآمد ندارم .

تجربه زیاده اما حس نوشتن ندارم !!!

موفق باشید

لینک ارسال

ساخت یه بازی اندروید آنلاین (که قابلیت رقابت دو نفره رو داشته باشه)، در سطح 100000 کاربر ، نیاز به چقدر سرمایه داره؟

لینک ارسال

همونطور که دوستان گفتن تو این مملکت دنبال بازی سازی نرو! یعنی حداقل فعلا که خیلی وضع خرابه!

اگر می خوای از برنامه نویسی هم درآمد کسب کنی خودتو محدود به یه زبان یا پلتفرم خاص نکن! یعنی مثلا نگو من فقط برنامه نویس اندرویدم! اگه می خوای اپ موبایل بنویسی هم اندروید یاد بگیر هم ios و هم ویندوز موبایل

اگه خودتو محدود به یه چیز کنی خب مسلما فرصت های کاریت هم همونقدر محدود خواهند بود.

یه نکته دیگه:

ببین دوست عزیز شما اگه می خوای برنامه نویسی رو واسه پول انجام بدی یعنی به چشم یه ابزار پول سازی بهش نگاه کنی همیشه سرخورده خواهی بود. نمی گم نباید به برنامه نویسی به عنوان شغل و کسب درآمد نگاه کرد اما باید عشق به این کار داشته باشی. اگه نداشته باشی بعد از یه مدت سرخورده میشی. برنامه نویس باید همیشه اول به یادگیری و پیشرفت خودش فکر کنه بعدش به پول.

مثلا من خودم اصلا با نگاه پول و شغل سراغ برنامه نویسی نیومدم. همیشه دنبال یادگرفتن چیزهای جدید و اشتراک گذاری اون ها هستم و حتی اگر قرونی هم از برنامه نویسی پول در نیارم و مجبور بشم یه کار کاملا غیر مرتبط با برنامه نویسی برای گذران زندگی انجام بدم بازهم از اینکه عمرم رو روی برنامه نویسی گذاشتم پشیمون نخواهم شد.

اگر مثل خیلی ها فکر کنی که حالا مثلا الان برنامه نویسی اندروید رو یاد گرفتی دیگه شاخ غول شکستی و مردم باید بزارنت رو سرشون و پول پارو کنی هیچ وقت به رضایت نمی رسی و همیشه ناراحت و ناراضی هستی!

موفق باشی

لینک ارسال

همونطور که دوستان گفتن تو این مملکت دنبال بازی سازی نرو! یعنی حداقل فعلا که خیلی وضع خرابه!

اگر می خوای از برنامه نویسی هم درآمد کسب کنی خودتو محدود به یه زبان یا پلتفرم خاص نکن! یعنی مثلا نگو من فقط برنامه نویس اندرویدم! اگه می خوای اپ موبایل بنویسی هم اندروید یاد بگیر هم ios و هم ویندوز موبایل

اگه خودتو محدود به یه چیز کنی خب مسلما فرصت های کاریت هم همونقدر محدود خواهند بود.

یه نکته دیگه:

ببین دوست عزیز شما اگه می خوای برنامه نویسی رو واسه پول انجام بدی یعنی به چشم یه ابزار پول سازی بهش نگاه کنی همیشه سرخورده خواهی بود. نمی گم نباید به برنامه نویسی به عنوان شغل و کسب درآمد نگاه کرد اما باید عشق به این کار داشته باشی. اگه نداشته باشی بعد از یه مدت سرخورده میشی. برنامه نویس باید همیشه اول به یادگیری و پیشرفت خودش فکر کنه بعدش به پول.

مثلا من خودم اصلا با نگاه پول و شغل سراغ برنامه نویسی نیومدم. همیشه دنبال یادگرفتن چیزهای جدید و اشتراک گذاری اون ها هستم و حتی اگر قرونی هم از برنامه نویسی پول در نیارم و مجبور بشم یه کار کاملا غیر مرتبط با برنامه نویسی برای گذران زندگی انجام بدم بازهم از اینکه عمرم رو روی برنامه نویسی گذاشتم پشیمون نخواهم شد.

اگر مثل خیلی ها فکر کنی که حالا مثلا الان برنامه نویسی اندروید رو یاد گرفتی دیگه شاخ غول شکستی و مردم باید بزارنت رو سرشون و پول پارو کنی هیچ وقت به رضایت نمی رسی و همیشه ناراحت و ناراضی هستی!

موفق باشی

خیلی ممنون

من خودم راضیم حتی تو این راه پول خرج کنم، چون بقول شما باید عاشق این کار بود، درآمد زایی از این راه در هر کشوری سخته و در ایران سخت تر!

ولی به هر حال نشانه موفقیت، کسب درآمده، البته نه در ابتدای کار، ولی از این میترسم که یه روز حسرت اینو بخورم که چرا به چیزی که علاقه داشتم نرسیدم، و یا حتی براش تلاش نکردم، من ترجیح میدم تلاش کنم و شکست بخورم تا اینکه هیچ کاری نکنم.

این صحبت ها هم کمک زیادی بهم میکنه که کمتر راه اشتباه رو برم :shy:

راستی یه نکته :

بازی هایی مثل خروس جنگی و یا بازی های سطح پایین تری مثل 4، فکر میکنم درآمد خوبی داشته باشن، مثلا بازی 4 ساختش زیاد هم سخت نیست ولی تعداد کاربرای بالایی داره؛ یا یک سری از بازی ها که در لیست برگزیده های بازار دیدم، خیلی ساده بدون ولی تونسته بودن کاربرای زیادی جذب کنن!

خب این میتونه امیدوار کننده باشه، نه؟

لینک ارسال

البته نشونه موفقیت به نظر من کسب درآمد نیست حالا دید هر کس فرق می کنه اما شما اگه یه برنامه نویس خوب شدی موفقی حتی اگه درآمدی نداشته باشی ازش.

بله این هایی که گفتی امیدوار کننده هستند. نکتش اینه که مثلا بازی 4 ایده قشنگی داشته. پس بله اگه ایده قشنگی داشته باشی امید به موفقیت هست حتی با یه بازی ساده که دو نفر بسازنش.

اگر بین برنامه های موجود حرف جدیدی برای گفتن داری بسم الله! من که ندارم وگرنه اقدام می کردم!

لینک ارسال

بازی سازی تنها و تنها دلیل موفقیت ایده است .

بازی سازی کاره راحتی نیست . از تخیل هم بیاید بیرون که یه شبه مثل بعضی از بازیها ، بازیتون فروش کنه !!

درصد بازیهایی که فروش نکردند به نسبت بازیهایی که فروش کردند خیلی بالاتره . با این دید هم نگاه کنید .

موفق باشید

لینک ارسال

سلام

به نظر من اگه بتونید یه بازی مثل " مبارزه در خلیج عدن" یا " شبگرد" یا " مدار 360" بسازین و بفروشین به سپاه پاسدارن یا ارتش یا سازمان تبلیغات اسلامی ، درآمد خوبی نصیبتون میشه

درآمد از راه مارکت ها رو باید خاکسپاری کرد

کلا این حرفه توی ایران رونقی نداره مگه اینکه استخدام یه شرکت دولتی یا خصوصی بشین و یه بازی بسازین که انتشار عمومی فیزیکی داشته باشه

یعنی بدین یه کارخونه براتون بازی رو تکثیر کنه و جلد بزنه و بفروشین به فروشگاه های فروش بازی در سراسر کشور ( به قول خودمون ویدیو کلوپ ها)

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...