رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

چطور میشه این کاررو کرد؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

میخوام یک برنامه بنویسم که یک EditText در بالای صفحه قرار داره و دوتا button یکم پایین تر هستن. یک باتن به اسم "بعدی" و یکی هم به اسمه "قبلی" هست.

من میخوام اول کاربر مقدار اول رو وارد کنه (اولش حتما دکمه "قبلی" غیرفعال باشه) و بعد وقتی دکمه "بعدی" رو میزنه عددی که وارد کرده بود توی EditText ذخیره بشه و EditText دوباره خالی بشه و دکمه "قبلی" هم فعال بشه. یعنی میخوام به کاربر این تصور دست بده که با زدن این دکمه ها عدد بعدی یا قبلی که وارد کرده نشون داده میشه. وقتی هم که دوباره دکمه "قبلی" رو میزنه عددی که قبلش وارد کرده بود توی EditText دوباره نشون داده بشه تا بتونه تغییرش بده. بعد هم میخوام با گذاشتن یک باتن در پایینتر و ست کردن OnClickListener با دستور if بگم که اگه فقط 2 تا عدد وارد شده بود فلان کار رو بکن و اگه 3 تا عدد وارد شده بود فلان کاره دیگه رو بکن.

میشه راهنمایی کنین ممنونم :heart:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز این سوالی که شما پرسیدید جوابش در اینجا نمیگنجهشما خودتون باید راه حل سوال رو پیدا کنید و اگر توی کد نویسی مشکل پیدا کردید اینجا بپرسید

اگه قرار باشه جواب رو به برنامه نویس بگن و کد رو هم بگن پس برنامه نویس چکاره هست دیگه؟؟:D:D

لینک ارسال

اوکی خوب شما بگو چجوری یک دکمه رو غیرفعال کنم

با چه کدی فعالش کنم

چجوری edittext رو خالی کنم

و چجوری ی کاری کنم فلان مقدار وارد edittext بشه

توی قسمت if هم چجوری بگم که اگر فلان مقدار خالی بود (مثلا int num1 هیچ عددی توش نداشت) فلان کار رو بکنه؟

لینک ارسال

دوست عزیز شما خیلی مبتدی هستید و هنوز به فهم ارائه راحل نرسید که هیچ حتی چار چوب برنامه نویسی و سینتکس ها رو هم بلد نیستید پیشنهاد می کنم این پروژه رو متوقف کنید و به مطالعه دقیق تر در مورد این زبان برنامه نویسی به پردازید تا بشه کمک های بهتری به شما کرد .

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...