رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

سوال درمورد برنامه چند زبانه

پست های پیشنهاد شده

درود

دوستان حتما دیدید که برخی برنامه ها چند زبانه هستن

یعنی اگر زبان گوشی رو فارسی کنیم زبان برنامه هم خودبخود فارسی میشه و اگر زبانو انگلیسی کنیم زبان برنامه خودبخود انگلیسی میشه و.....

میخواستم بدونم چطور میشه در برنامه چنین چیزی رو پیاده کرد؟؟

کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

دوستان حتما دیدید که برخی برنامه ها چند زبانه هستن

یعنی اگر زبان گوشی رو فارسی کنیم زبان برنامه هم خودبخود فارسی میشه و اگر زبانو انگلیسی کنیم زبان برنامه خودبخود انگلیسی میشه و.....

میخواستم بدونم چطور میشه در برنامه چنین چیزی رو پیاده کرد؟؟

کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟

درود بر شما

برای این کار باید با Language ISO Code ها آشنایی داشته باشیم،مثلاً کد زبان فارسی fa ، انگلیسی en و عربی ar هست.

و بعد به برنامه این دستور را بدیم که به محض تغییر زبانِ دستگاه، از منابعِ مرتبط با اون زبان استفاده کنه؛

یعنی باید منابعی متناسب با همون زبان یا زبان های مورد نظر ، داخل فولدر res ایجاد کنیم.

به عنوان مثال:

drawable-fa

drawable-en

drawable-ar

و

values-fa

values-en

values-ar

که تصاویرمون رو میتونیم داخل فولدرهای drawable و متن ها و اسم ها رو داخل فولدر های values وارد کنیم.

پس برنامه ما به سه زبانِ فارسی،انگلیسی و عربی قابل اجرا خواهد بود! (فکر کنم به این کار بومی سازی هم میگن).

لینک ارسال

ممنون دوست عزیز

سه تا سوال

اول اینکه اگر من این کاری رو که گفتید کردم با تغییر زبان گوشی برنامه خودش تشخیص میده و زبان برنامه رو عوض میکنه یا اینکه نیاز به کد نویسی هست؟؟

سوال دوم اینکه اگر من بخوام چند تا پوشه values بسازم که هرکدوم برای یک زبان باشه خب در این پوشه به غیر از فایل strings فایل های دیگه ای هم مثل colors و .... هست اونا رو هم باید در پوشه هر زبان کپی کنم یا نه؟؟چون اونا رو نمیخوام تغییر بدم و برای همه زبانا میخوام یکسان باشه فقط string رو میخوام تغییر بدم

و سوال سوم اینکه زبان پیشفرض رو چطور تایین کنم؟؟

مثلا من زبان های فارسی عربی و انگلیسی و ترکی رو قرار میدم در برنامه بعد طرف برنامه رو روی گوشیش نصب میکنه ولی زبان گوشیش چینی هست

حالا من چطور میتونم تایین کنم که اگر مثلا زبان چینی بود و زبان گوشیش در برنامه موجود نبود همون زبان انگلیسی رو به عنوان پیشفرض بهش نمایش بده؟؟

ممنون میشم کمک کنید

لینک ارسال

ممنون دوست عزیز

سه تا سوال

اول اینکه اگر من این کاری رو که گفتید کردم با تغییر زبان گوشی برنامه خودش تشخیص میده و زبان برنامه رو عوض میکنه یا اینکه نیاز به کد نویسی هست؟؟

سوال دوم اینکه اگر من بخوام چند تا پوشه values بسازم که هرکدوم برای یک زبان باشه خب در این پوشه به غیر از فایل strings فایل های دیگه ای هم مثل colors و .... هست اونا رو هم باید در پوشه هر زبان کپی کنم یا نه؟؟چون اونا رو نمیخوام تغییر بدم و برای همه زبانا میخوام یکسان باشه فقط string رو میخوام تغییر بدم

و سوال سوم اینکه زبان پیشفرض رو چطور تایین کنم؟؟

مثلا من زبان های فارسی عربی و انگلیسی و ترکی رو قرار میدم در برنامه بعد طرف برنامه رو روی گوشیش نصب میکنه ولی زبان گوشیش چینی هست

حالا من چطور میتونم تایین کنم که اگر مثلا زبان چینی بود و زبان گوشیش در برنامه موجود نبود همون زبان انگلیسی رو به عنوان پیشفرض بهش نمایش بده؟؟

ممنون میشم کمک کنید

درود دوباره.

1- در زمینه کد نویسی اطلاعی ندارم (بنده بیشتربا گرافیک سر و کار دارم) ، ولی فکر نمیکنم برای کاری که شما قصد انجامش رو دارید نیازی به کد نویسی باشه.

مثلاً اگر در پنل تنظیمات ، از کاربر بخواید زبان برنامه رو انتخاب کنه ، نیاز دارید تا از یک سری توابع استفاده کنید.. این صفحه رو مطالعه کنید؛

2- لزومی نداره رنگ ها تغییر داده بشن!

3-فولدر velues (بدون پسوند) به عنوان زبانِ پیشفرض انتخاب میشه که شما میتونید از مقادیر مربوط به زبان انگلیسی استفاده کنید و در این صورت نیازی به فولدر velues-en ندارید.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...