3 ارسال در این موضوع قرار دارد

در این تاپیک آموزشی، از ابتدا آموزش برنامه نویسی اندروید را شروع خواهیم نمود ،یکی از مشکلات برنامه نویسان اندروید کم یا نبود آموزش های اصولی اندروید میباشد ،بر همین اساس تصمیم بر آن داشتیم بطور جامع آموزش های فارسی را منتشر نماییم .

بیشتر کاربران انجمن برنامه نویسی اندروید، کم و بیش با این مشکل رو به رو بوده اند که به چه صورتی اندروید را شروع کنند و شروع به آموزش اندروید بگیرند.بر این اساس در این تاپیک بطور جامع آموزش های اندروید قرار داده خواهد شد..

آموزش برنامه نویسی اندروید

این تاپیک آموزشی هر چند روز یکبار بروز رسانی خواهد شد و آموزش ها جدیدتر قرار داده خواهد شد

منو در اندروید

ذخیره سازی اطلاعات در اندروید

فرگمنت و گوگل مپ در اندروید

وب سرویس در اندروید

آموزش های متریال دیزاین در اندروید

آموزش های کاتلین :

با تشکر

انجمن برنامه نویسی اندروید-پی سی دروید

3 کاربر پسندیده اند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بالاخره اون کاری که من می خواستم دارید انجام می دید مرسی

2 کاربر پسند شده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

آقای قلندری دستت درد نکنه که زحمت ترجمه کتاب آموزش مقدماتی اندروید رو داری می کشی . واقعا ازت ممنونم . آیا این ترجمه ها رو ممکنه در آینده بصورت فایل پی دی اف برای دانلود قرار بدین ؟

2 کاربر پسند شده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• مطالب مشابه

• توسط asd_60
      با سلام ،اینجانب بر ای یک پروژه نیاز به همکاری با برنامه نویس اندروید آشنا به wifi و انتقال صوت (voice over wifi)را دارم.  این همکاری در غالب پروژه با دستمزد تعیینی از طرف برنامه نویس می باشد.
      احسان نیری e.nairy@gmail.com
    • توسط saeed_sh

سلام دوستان وقت بخیر
      من برنامه نویس مبتدی اندروید هستم
      میخوام یه صفحه مثل همین گیف رو که تهیه کردم رو درست کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم و از چه روش هایی استفاده کنم
      خودم فک میکنم باید با  custom listView اینکارو انجام بدم اما چون میخوام امکاناتی مثل ستاره دار کردن یا share کردن رو بهش اضافه کنم فک میکنم خیلی سنگین میشه
      راه ساده تری واسه ساختنش نیست ؟
      اگه میشه یکم توضیح بدین ومسیر ساختشو بگین تا یکم روش ساختش دستم بیاد (در ضمن اهنگ هایی  ک میخوام پخش شه داخل خود برنامه میخوام قرار بدم )
      ممنون
    • توسط کانون تابان شهر

تاپیک ویرایش شد
      تبلیغ غیر مجاز

• توسط Omid Zakeri
      این فریمورک مختص اندروید طراحی نشده ولی سبک بودن آن موجب شده‌است که بسیاری از برنامه نویسان از آن در برنامه‌های اندرویدی استفاده کنند. این فریم ورک جهت اتصالات JDBC وSpring و اندروید طراحی شده است.

@DatabaseTable(tableName = "users") public class User { @DatabaseField(id = true) private String username; @DatabaseField private String password; public User() { // ORMLite needs a no-arg constructor } public User(String username, String password) { this.username = username; this.password = password; } // Implementing getter and setter methods public String getUserame() { return this.username; } public void setName(String username) { this.username = username; } public String getPassword() { return this.password; } public void setPassword(String password) { this.password = password; } }
    • توسط Omid Zakeri
      با آمدن ORM‌ها به دنیای برنامه نویسی، کار برنامه نویسی نسبت به قبل ساده‌تر و راحت‌تر شد. عدم استفاده کوئری‌های دستی، پشتیبانی از چند دیتابیس و از همه مهمتر و اصلی‌ترین هدف این ابزار "تنها درگیری با اشیا و مدل شیء گرایی" کار را پیش از پیش آسان‌تر نمود.
      در این بین به راحتی می‌توان چندین نمونه از این ORM‌ها را  نام برد مثل IBatis , Hibernate ,Nhibernate و EF که از معروفترین آن‌ها هستند.
      من در حال حاضر قصد شروع یک پروژه اندرویدی را دارم و دوست دارم بجای استفاده‌ی از Sqlitehelper، از یک ORM مناسب بهره ببرم که چند سوال برای من پیش می‌آید. آیا ORM ای برای آن تهیه شده است؟ اگر آری چندتا و کدامیک از آن‌ها بهتر هستند؟ شاید در اولین مورد کتابخانه‌ی Hibernate جاوا را نام ببرید؛ ولی توجه به این نکته ضروری است که ما در مورد پلتفرم موبایل و محدودیت‌های آن صحبت می‌کنیم. یک کتابخانه همانند Hibernate مطمئنا برای یک برنامه اندروید چه از نظر حجم نهایی برنامه و چه از نظر حجم بزرگش در اجرا، مشکل زا خواهد بود و وجود وابستگی‌های متعدد و دارا بودن بسیاری از قابلیت‌هایی که اصلا در بانک‌های اطلاعاتی موبایل قابل اجرا نیست، باعث می‌شود این فریمورک انتخاب خوبی برای یک برنامه اندروید نباشد.

معیارهای انتخاب یک فریم ورک مناسب برای موبایل: 
      سبک بودن: مهمترین مورد سبک بودن آن است؛ چه از لحاظ اجرای برنامه و چه از لحاظ حجم نهایی برنامه سریع بودن: مطمئنا ORM‌های طراحی شده‌ی موجود، از سرعت خیلی بدی برخوردار نخواهند بود؛ اگر سر زبان هم افتاده باشند. ولی باز هم انتخاب سریع بودن یک ORM، مورد علاقه‌ی بسیاری از  ماهاست. یادگیری آسان و کانفیگ راحت تر. greenDAO-master.zip

• دوره آموزشی اندروید ایران کانادا آموزش ویدئویی اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید کاپ دوره آنلاین اندروید کتاب های آموزشی اندروید بسته آموزشی اندروید دوره برنامه نویسی اندروید آموزش Kotlin آموزش برنامه نویسی ios مهارت های فروش
    آموزش برنامه نویسی اندروید
  • فایل