8 ارسال در این موضوع قرار دارد

بخش دوم : راه اندازی نرم افزاهای اندروید

اندروید استودیو

شما می توانید برنامه نویسی اندروید را در هر کدام از سیستم عامل های  زیر انجام دهید :

Microsoft Windows XP or later version

Mac OS X 10.5.8 or later version with Intel chip

Linux including GNU C Library 2.7 or later

نکته بعدی، رایگان بودن تمامی ابزارهای برنامه نویسی اندروید میباشد که شما میتونید این ابزارها را از اینترنت  دانلود کنید

Java JDK8

Android SDK

Android studio IDE

در ادامه شاهد خواهید بود که چگونه این محیط  را راه اندازی کنید

مرحله اول :

نصب بسته نرم افزاری جاوا(JDK)

شما میتوانید آخرین ورژن جاوا را از سایت اوراکل دانلود نمایید(Java SE Downloads )

دستورالعمل نصب فایلهای JDK را نیز میتوانید در سایت جستجو نمایید و آن را طی آن دستورالعمل نصب نمایید

در آخر مسیر Java Javac را به روش زیر set  میکنیم 

اگر در محیط ویندوز کار میکنید فایل JDK را در مسیر پیش فرض نصب نمایید و فایل زیر را در این مسیر باز کنید  C:\autoexec.batو سپس دستورات زیر را تایپ کنید

کد: 

set PATH=C:\jdk1.6.0_15\bin;%PATH%set JAVA_HOME=C:\jdk1.6.0_15

سپس روی MyComputer راست کلیک کنید و گزینه Propertis را انتخاب نمایید

در سربرگ Advanced ، دکمه Environment Variables باید PATH value را آپدیت نموده و کلید ok  را فشار دهید

در لینوکس پس از نصب SDK در مسیر  /usr/local/jdk1.6.0_15 فایل  .cshrcرا باز نموده و دستورات زیر را اجرا نمایید

کد:

setenv PATH /usr/local/jdk1.8.0_15/bin:$PATHsetenv JAVA_HOME /usr/local/jdk1.8.0_15

اگر از محیط اندروید استودیو استفاده میکنید باید جاوا را نیز نصب نمایید

مرحله دوم :

نصب Android SDK

شما می تونید آخرین ورژن Android SDK Tool را از وب سایت رسمی اندروید دانلود کنید.

کافی است نسخه مربوط به سیستم عامل را اجرا نمایید به  صورت wizard  نصب شده و شما را به مراحل بعد راهنمایی می کند

پس از نصب Android SDK Tools از مسیر All Programs > Android SDK Tools > SDK Manager آن را اجرا میکنیم و پنجره زیر باز می شود 

آموزش برنامه نویسی اندروید

پس از لود شدن این پنجره نشان از نصب SDK Manager روی سیستم تان است

به طور پیشفرض در این لیست 7 بسته نصب شده است 

شما میتوانید با توجه به نیازتان انتخاب یا عدم انتخاب Android SDK و Samples for SDK، ورژن های مختلف  را آپدیت نمایید

پس از انتخاب 7 بسته مانند شکل بالا و زدن دکمه Install 7 Packages به صفحه زیر منتقل می شوید

اندروید استودیو

با زدن دکمه رادیویی Accept All و سپس دکمه Install  دانلود و نصب ورژن انتخاب شده شروع می شود

بسته به سرعت اینترنت شما و انتخاب ورژن های مختلف این کار زمان خواهد برد

مرحله 3 :نصب اندروید استودیو

فیلم آموزشی نصب و راه اندازی اندروید استودیو

پس از طی مراحل  بالا و اجرا نرم افزار Android studio پنجره زیر نمایش داده می شود

1.PNG.69903a448da957723d55dbc3f76cb2b3.PNG

آموزش نصب و راه اندازی اندروید در محیط اکلیپس

part1_2.pdf

part1_2.pdf

studio-install-mac.mp4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من ورژن 21 SDK  رو دارم ، منتها هرکاری میکنم نمیتونم  دستگاه مجازی اندروید(AVD) رو بسازم

دکمه OK  فعال نمیشه اصلا "

چیکار باید بکنم ؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

من (Build: v22.3.0-887826) ADT رو نصب کردم یه گوشی سامسونگ اندروید4.1.2 هم دارم چطور باید برنامه رو روش run کنم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید

من تمام مراحل رو طی کردم. اما وقتی SDK منیجر باز میکنم, زمانی که فایل هارو واکشی میکنه چندتا پیغام میده مربوط به اینکه فایل های XML لود واکشی نمیشه! دلیلش چیه؟ مشکل خاصیه یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام 

ببخشید من به یک مشکل جدیدی برخورد کردم 

صفحه مجازی رو انصلا نمیاره هر پروژه هم که میسازم بغلش علامت ضربدر میزنه و پایین خطا میده 

نمیدونم باید باید چکار کنم 

لطفا راهنمایی کنید

نرم افزار ایکلیپس هست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام 

ببخشید من به یک مشکل جدیدی برخورد کردم 

صفحه مجازی رو انصلا نمیاره هر پروژه هم که میسازم بغلش علامت ضربدر میزنه و پایین خطا میده 

نمیدونم باید باید چکار کنم 

لطفا راهنمایی کنید

نرم افزار ایکلیپس هست

خب ارورت بزار دوست عزیز

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

من ورژن 21 SDK  رو دارم ، منتها هرکاری میکنم نمیتونم  دستگاه مجازی اندروید(AVD) رو بسازم

دکمه OK  فعال نمیشه اصلا "

چیکار باید بکنم ؟؟؟؟

سلام

sdk 21 یا هر ورژن دیگری فقط برای کد نویسی و استفاده از کتابخانه های اندرویده

برای ایجاد AVD باید فایل ایمیج اون نسخه اندرودید رو دانلود کنید و داخل پوشه system-images که در شاخه اصلی sdk قرار داره بریزید

صفحه دانلود http://downloads.puresoftware.org/files/android/

من (Build: v22.3.0-887826) ADT رو نصب کردم یه گوشی سامسونگ اندروید4.1.2 هم دارم چطور باید برنامه رو روش run کنم؟

سلام

ابتدا به تنظیمات گوشی برید و در قسمت گزینه های برنامه نویس ، رفع عیب usb رو فعال کنید ( Enable USB Debugging )

بعد گوشیرو با usb به کامپیوتر وصل کنید

بالای اکلیپس دکمه سبزی به اسم Run هست اونو بزنید

بعد توی لیستی که باز میشه گوشی رو انتخاب کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

بخش دوم : راه اندازی نرم افزاهای اندروید

شما می توانید برنامه نویسی اندروید را در هر کدام از سیستم عامل های  زیر انجام دهید :

[align=left]Microsoft Windows XP or later version[/align]

[align=left]Mac OS X 10.5.8 or later version with Intel chip[/align]

[align=left]Linux including GNU C Library 2.7 or later[/align]

[align=right]نکته بعدی، رایگان بودن تمامی ابزارهای برنامه نویسی اندروید میباشد که شما میتونید این ابزارها را از اینترنت  دانلود کنید[/align]

[align=left]Java JDK5 or JDK6[/align]

[align=left]Android SDK[/align]

[align=left]Eclipse IDE for Java Developers (optional)[/align]

[align=left]Android Development Tools (ADT) Eclipse Plugin (optional)[/align]

دو موئلفه آخر اختیاری می باشند و اگر شما از سیستم عامل  ویندوز استفاده می کنید خیلی ساده میتوانید از زبان جاوا جهت نوشتن برنامه استفاده نمایید

در ادامه شاهد خواهید بود که چگونه این محیط  را راه اندازی کنید

مرحله اول :

نصب بسته نرم افزاری جاوا(JDK)

شما میتوانید آخرین ورژن جاوا را از سایت اوراکل دانلود نمایید(Java SE Downloads )

دستورالعمل نصب فایلهای JDK را نیز میتوانید در سایت جستجو نمایید و آن را طی آن دستورالعمل نصب نمایید

در آخر مسیر Java Javac را به روش زیر set  میکنیم 

اگر در محیط ویندوز کار میکنید فایل JDK را در مسیر پیش فرض نصب نمایید و فایل زیر را در این مسیر باز کنید  C:\autoexec.batو سپس دستورات زیر را تایپ کنید

[align=right]کد: 

set PATH=C:\jdk1.6.0_15\bin;%PATH%
set JAVA_HOME=C:\jdk1.6.0_15

[/align]

سپس روی MyComputer راست کلیک کنید و گزینه Propertis را انتخاب نمایید

در سربرگ Advanced ، دکمه Environment Variables باید PATH value را آپدیت نموده و کلید ok  را فشار دهید

در لینوکس پس از نصب SDK در مسیر  /usr/local/jdk1.6.0_15 فایل  .cshrcرا باز نموده و دستورات زیر را اجرا نمایید

[align=right]کد: 

setenv PATH /usr/local/jdk1.6.0_15/bin:$PATH
setenv JAVA_HOME /usr/local/jdk1.6.0_15

[/align]

اگر از محیط اکلیپس استفاده میکنید باید جاوا را نیز نصب نمایید

مرحله دوم :

نصب Android SDK

شما می تونید آخرین ورژن Android SDK Tool را از وب سایت رسمی اندروید دانلود کنید.

کافی است نسخه مربوط به سیستم عامل را اجرا نمایید به  صورت wizard  نصب شده و شما را به مراحل بعد راهنمایی می کند

پس از نصب Android SDK Tools از مسیر All Programs > Android SDK Tools > SDK Manager آن را اجرا میکنیم و پنجره زیر باز می شود 

[align=center]do.php?img=211[/align]

پس از لود شدن این پنجره نشان از نصب SDK Manager روی سیستم تان است

به طور پیشفرض در این لیست 7 بسته نصب شده است 

شما میتوانید با توجه به نیازتان انتخاب یا عدم انتخاب Android SDK و Samples for SDK، ورژن های مختلف  را آپدیت نمایید

پس از انتخاب 7 بسته مانند شکل بالا و زدن دکمه Install 7 Packages به صفحه زیر منتقل می شوید

[align=center]do.php?img=212[/align]

با زدن دکمه رادیویی Accept All و سپس دکمه Install  دانلود و نصب ورژن انتخاب شده شروع می شود

بسته به سرعت اینترنت شما و انتخاب ورژن های مختلف این کار زمان خواهد برد

مرحله 3 :

نصب Eclipse IDE

تمامی این آموزش ها بر اساس محیطIDE  Eclipse  صورت می گیرد پس سعی کنید آخرین ورژن نرم افزار اکلیپس را دانلود و نصب نمایید

برای دانلود آخرین ورژن  Eclipse IDE به سایت  http://www.eclipse.org/downloads/ مراجعه نمایید.

پس از دانلود شما می توانید آن را اجرا نمایید و یا به صورت زیر از طریق commands   آن را اجرا کنید

کد: 

%C:\eclipse\eclipse.exe

[align=right]و در سیستم عامل های لینوکس از طریق commands   زیر آن را اجرا نمایید[/align]

[align=right]کد: 

$/usr/local/eclipse/eclipse

[/align]

پس از طی مراحل  بالا و اجرا نرم افزار Eclipse  پنجره زیر نمایش داده می شود

[align=center]do.php?img=213[/align]

مرحله چهار :

نصب Android Development Tools (ADT) Plugin

در این مرحله یاد خواهیم گرفت چگونه plugin  مورد نظر(ADT) را روی اکلیپس نصب کنیم

پس از باز کردن اکلیپس ، مراحل زیر را دنبال می کنیم

Help > Software Updates > Install New Software 

[align=right]و شاهد پنجره زیر خواهیم بود[/align]

[align=center]do.php?img=214[/align]

اکنون با استفاده دکمه Add ،اضافه نمودن Plugin  ADT  و وارد کردن نام (در اینجا ADT Plugin ) و وارد کردن 

[align=right]کد: 

https://dl-ssl.google.com/android/eclipse 

[/align]

مراحل را دنبال می کنیم

سپس با زدن دکمه OK این location اضافه می گردد

البته این کار مقداری زمان بر خواهد بود تا اکلیپس location شما را پیدا کند و پلاگین های قابل قبول را در اختیارتان بگذارد

در نهایت لیستی از پلاگین ها را پیدا نموده و در اختیار شما قرار میدهد

[align=center]do.php?img=215[/align]

با انتخاب تمام پلاگین های لیست با استفاده از دکمه Select All  و دکمه Next و مراحل را به دقت دنبال کنید تا تمامی پلاگین های مربوط به برنامه نویسی اندروید را نصب کنید

مرحله پنجم

ساختن دستگاه مجازی اندروید(AVD)

برای تست برانامه های اندروید به یک AVD نیازمندیم

بنابراین قبل از اینکه شروع کنید به نوشتن کد هایتان باید یک AVD بسازید

برای بالا آمدن AVD Manager  باید از منوی Window > AVD Manager> استفاده کنیم

با استفاده از دکمه New برای ساختن AVD و وارد کردن اطلاعات زیر قبل از کلیک بر روی Create AVD اقدام به ایجاد AVD میکنیم

[align=center]do.php?img=216[/align]

اگر شما به خوبی AVD را ایجاد کردید به این معنی است بستر آماده شده است جهت برنامه نویسی اندروید

سپس پنجره را ببنید و بهتر است سیستم خود را Reset  کنید

با سلام و ممنون از توضیخات حوبتون. من یه 6 ماهه که دارم تلاش می کنم همه این پلت فرم ها و پکیج ها رو نصب کنم. روش کارم با اکلیپس مثل شماست و سایت هم مثل شما وارد کردم. اما همیشه اپدیت در اواسط کار شکست میخوره و پیغام  Done. nothing was installed داده میشه. قثط تونستم دو تا پلت فرم نصب کنم. ایراد کار کجاست؟ اینترنت من 512 هست . بنظرتون برای این کار سرعتش کافی یا مناسبه؟     میشه خازج از نرم افزار اینا رو دانلود کرد. خیلی ممارست کردم کار ساز نبود . بیشتر از 500 بار امتحان کردم.

من مدت زیادی هست گرفتار شدم. خیلی ممنونت میشم اگه راهنمایی کنی عزیر.    راه دیگه ای داره؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط شاهرخ جهان زاده
      آیا تا به حال شده که بعد از ارائه اپلیکشن پیغامهایی از طرف کاربران دریافت کنید که ناشی از بسته شدن اپ در حین کار باشه؟
      در اینگونه مواقع علاوه بر زمانبر بودن پیدا کردن خطا، شاهد ریزش شدید کاربران اپ خواهید بود. پس بهتر است قبل از ارائه اپ در بازار یا Google Play تمهیداتی را برای اطلاع از پیغامهای احتمالی در نظر بگیرید.
      یکی از ابزارهای بسیار مفید استفاده کردن از کتبخانه هایی هست مه برای انجام این کار در نظر گرفته شده است، به عنوان مثال کتابخانه ACRA این کار را با ارسال ایمیل برای شما به راحتی انجام میدهد.
      استفاده کردن از این کتابخانه بسیار راحت هست.
      در قدم اول باید کتابخانه ACRA را به عنوان dependency به build.gradle اضافه کنید:
      compile 'ch.acra:acra:4.9.2' در قدم بعدی کلاس Application را بسازید و متدهای مربوطه برای ACRA را در آن پیاده سازی کنید:
      @ReportsCrashes( formUri = "", mailTo = "yourmail@yourdomain.com", customReportContent = { ReportField.APP_VERSION_CODE, ReportField.APP_VERSION_NAME, ReportField.ANDROID_VERSION, ReportField.PHONE_MODEL, ReportField.BRAND, ReportField.CUSTOM_DATA, ReportField.INITIAL_CONFIGURATION, ReportField.CRASH_CONFIGURATION, ReportField.USER_CRASH_DATE, ReportField.STACK_TRACE, ReportField.LOGCAT}, resToastText = R.string.crash_toast_text, mode = ReportingInteractionMode.TOAST) public class MyApplication extends Application { @Override public void onCreate() { super.onCreate(); ACRA.init(this); } } در بخش ReportField همانطور که میبینید، اطلاعاتی که قرار است به ایمیلتان ارسال گردد را وارد میکنیم.
      در قدم آخر فایل Manifest را باز کرده و دسترسی های مربوطه و همچنین کلاس Application را در تگ application وارد کنید:
      <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> <manifest xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android" package="com.example.acrademo"> <uses-permission android:name="android.permission.INTERNET" /> <uses-permission android:name="android.permission.READ_PHONE_STATE" /> <uses-permission android:name="android.permission.READ_LOGS" /> <application android:name=".MyApplication" android:allowBackup="true" android:icon="@mipmap/ic_launcher" android:label="@string/app_name" android:supportsRtl="true" android:theme="@style/AppTheme"> <activity android:name=".MainActivity"> <intent-filter> <action android:name="android.intent.action.MAIN" /> <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" /> </intent-filter> </activity> </application> </manifest> برای تست عملکرد کدها، یک دکمه بسازید و سپس کدهایی را برای آن وارد کنید که باعث کرش شدن اپ گردد...
      public class MainActivity extends AppCompatActivity { @Override protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); setContentView(R.layout.activity_main); } public void onCrash(View view){ throw new RuntimeException("App Crashed"); } } منبع: www.asifmoinulislam.com
    • توسط aliarha
      با سلام خدمت همه کاربران و مدیران انجمن p30droid
      این اولین پست منه و خیلی علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی اندروید دارم ، (رایگان / پولی)
      درخواستی که از عزیزان دارم اگه لطف کنید پاسخ کاملی بدین ممنون میشم
      من تقریبا طراحی سایت بلدم و درصد یادگیریم بد نیست ، میخواستم بدون بهترین برنامه برای استارت کارم اندروید استودیو هست ؟
      دنبال آموزشی کامل هستم (رایگان یا پولی فرقی نداره) فقط مدیران یا کاربران تایید کنن ، آموزشی همراه با ساخت یک پروژه از 0 تا 100
      دانلود کتاب Android Development with Kotlin

امروزه روند توسعه نرم افزار اندروید بسیار گسترده شده است. در طول چند سال اخیر، ما شاهد چگونگی پیشرفت ابزارهای مختلفی هستیم تا زندگی ما را ساده‌تر کند. با این حال، یکی از عناصر اصلی فرآیند توسعه نرم افزار اندروید یعنی جاوا در طول این مدت تغییر زیادی نکرده است. پلتفرم اندروید خود را با نسخه‌های جدیدتر جاوا سازگار می‌کند، ولی برای استفاده از آن ها، ما باید مدت زمان بسیار زیادی را صبر کنیم تا دستگاه‌های جدید اندرویدی به فروش مناسب بازار دست یابند. همچنین، توسعه برنامه‌ها با جاوا چالش‌های خود را به همراه دارد، چرا که جاوا زبانی قدیمی با بسیاری از مشکلات طراحی است که به واسطه محدودیت‌های سازگاری با نسخه‌های قدیمی، نمی‌توانند به سادگی حل شوند.
      از سویی دیگر Kotlin، زبانی جدید ولی پایدار است که بر روی همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود و بسیاری از مشکلاتی که جاوا قادر به حل آن نبود را حل می‌کند. Kotlin زبان فوق العاده ای است که زندگی توسعه دهنده را بسیار راحت‌تر می‌کند و اجازه می‌دهد تا کد امن تر، بیان گر‌تر و خلاصه‌تر ایجاد شود.
      کتاب توسعه اندروید با Kotlin، راهنمایی عملی است که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از زبان Kotlin، روند توسعه اندروید را بهبود داده و به آن سرعت بخشید. ما میان برها و پیشرفت‌های زیاد نسبت به جاوا و راه‌های جدیدی حل مسائل رایج را ارائه دادیم. در پایان این کتاب، شما با ویژگی‌ها و ابزار‌های Kotlin آشنا خواهید شد و شما قادر خواهید بود که برنامه ای اندرویدی را با کاملا با Kotlin توسعه دهید.

What You Will Learn
      Run a Kotlin application and understand the integration with Android Studio
      Incorporate Kotlin into new/existing Android Java based project
      Learn about Kotlin type system to deal with null safety and immutability
      Define various types of classes and deal with properties
      Define collections and transform them in functional way
      Define extensions, new behaviours to existing libraries and Android framework classes
      Use generic type variance modifiers to define subtyping relationship between generic types
      Build a sample application
       Table of Contents
      1: BEGINNING YOUR KOTLIN ADVENTURE
      2: LAYING A FOUNDATION
      3: PLAYING WITH FUNCTIONS
      4: CLASSES AND OBJECTS
      5: FUNCTIONS AS FIRST-CLASS CITIZENS
      6: GENERICS ARE YOUR FRIENDS
      7: EXTENSION FUNCTIONS AND PROPERTIES
      8: DELEGATES
      9: MAKING YOUR MARVEL GALLERY APPLICATION

دانلود
      Packt.Android.Development.with.Kotlin.epub

• توسط Farzad Sarseifi

Kotlin چیست؟
      Kotlin (کاتلین) یک زبان برنامه‌نویسی‌ست که با استفاده از آن میتوان برنامه نویسی اندروید را توسعه داد. نسخه های اخیر اندروید استودیو به طور رسمی از کاتلین پشتیبانی می‌کنن، مسئله‌ای که در Google IO 2017 اعلام شد.
      kotlin تبدیل به bytecode جاوا میشود پس بنابراین به خوبی java میتونه روی اندروید اجرا بشه و از این نظر تفاوتی وجود نخواهد داشت. و اینکه میشه توی یک پروژه اندروید همزمان از kotlin و java استفاده کرد، بنابراین حتی اگر خیلی کم با کاتلین آشنا هستید باز هم میتونید بخشی از پروژه‌هاتون رو با کاتلین انجام بدید.
      چرا Kotlin؟
      دلیل اول اینکه با کاتلین میتونیم کدهایی تمیزتر و خواناتر بنویسیم. میدونیم که زبان جاوا boiler code زیاد داره. boiler code به کدهایی میگیم که جز syntax زبان هستن ولی همیشه بدون دلیل تکرار میشن و میشد حذفشون کرد.

• توسط masoudandroid
      سلام
      یه مشکلی دارم خیلی وقته گیرشم لطفا کسی اگر آشناست به این قضیه کمک کنه.
      زمانی که کد رنگ رو تو RelativeLayout مینوسم eror میده و یا یه پوشه از drawable میزارم
      اما Linear اینطور نیست و مشکلی نداره.
      یه عکس گذاشتم اونی که خط قرمز زیرش کشیده.....ممنون از شما

• دوره آموزشی اندروید آموزش ویدئویی اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید کاپ دوره آنلاین اندروید کتاب های آموزشی اندروید بسته آموزشی اندروید دوره برنامه نویسی اندروید آموزش Kotlin آموزش برنامه نویسی ios مهارت های فروش
    آموزش برنامه نویسی اندروید
  • فایل