رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

سلام 

دوستانی که برنامه نویسی  اندروید در حال حاضر حرفه ی دنبال می کنند چند سوال ازشون داشتم

1- چه اتفاقی افتاد که سراغ برنامه نویسی رفتند؟ علاقه یا واسه یک لقمه نان

2- برنامه نویسان چه ویژگی های نسبت به دیگر افراد دارند؟

3- چند ساعت در روز مشغول به کار برنامه نویسی هستید؟

4- شروعتان به چه صورت بود؟

دوستای عزیزم اگر برنامه ی اندورید ی  تولید کرده اید  از همینجا معرفی کنید تا بهتر باهتون آشنا بشم 

دوستای عزیز بنده به تازگی برنامه نویسی اندروید شروع کردم و به دنبال یک الگو می کردم دوست دارم کمک کنید تا در میان راه خسته و ناامید نشوم و از تجربه  شما دوستان عزیز استفاده کنم 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز از سوالاتتون خوش حال شدم و در واقعاً خاطراتی رو برام زنده کرد و خوش حالم میشم بهشون پاسخ بدم 

1. من که کلاً رشتم کامپیوتر بود از هنرستان و برنامه نویسم خیلی خیلی خیلی بد بود ، یعنی در حد خنگ بودم که ، معلممون منو انداخت برنامه نویسی و بعد رفتم برای خواهش منتو اینجور حرفا که قبول نکرد و برگشت که بهم به صورت تمسخر آمیزی گفت تو چرا این رشته اومدیو و بد درد این رشته نمی خوریو برو ، رشتت رو عوض کن ، برو گرافیک ، منم عاشق رشتم بودم ولی فک نمی کردم اینقدر سخت باشه این رشته . ولی در هر صورت خیلی به هم بر خورد شورع کردم به برنامه نویسی ویژاول بیسیک و 3 ماه تابستون روزی 8 ساعت کار کردم که آخر رفتم برای امتحان شهرویور امتحان رو شدم 20 ، برنامه نویسی 2 شدم بیست ، برنامه نویسی 3 رو شدم 17 . خودش مونده بود بهم گفت واقعاً تو خودت الان همونی ؟؟ بعدش تویه دانشکده فنی هم اونجا استاد من بود که سی شارپ رو باهاش شدم 20 که خیلی خوب بود . خیلی که بهم احترام میزاشت و الانم که شماره ی منو داره و خیلی تحویل میگره و ما رو الان به عنوان یه استاد نگاه میکنه البته من همچنین چیزی فکر نمی کنم . الان گاهی اوغات که تو پروژهاتش گیر می کنه از من راه حل میگیره در هر صورت من سر یه کل کل و به احترامی شدیم یه برنامه نویس ....
  2. والله برنامه نویسا عمدتاً بیماری چشم دارن ، کمر درد دارن ، سوزش چشم دارن ، سر درد میگیرن ، اما به دلیل تفکر زیاد باعث پیشرفت مغز میشه و در حل مسائل و مشکلات زندگی خیلی کمک می کنه و حل مسائل راه حل های بهتری میده . و اینکه برنامه نویسا خیلی بچه های باحالی هستند البته یه سری برنامه نویس نما ها هستند که پوز میدن من این کار رو کردم و اون کارو کردمو و این زبان نو بلدمو ،.... هنز کردی حاجی ،،..... به هر کدوم از دوستام که میگن چی کار کنم برنامه نویسشم گفتم هیچی نمیخاد بکنی ، فقط کافی به فهم برنامه نویسی بررسی وگرنه پسر عمه ی من که 11 ماه داره هم می تونه if , for  اینا رو یاد بگیر و... فهم برنامه نویسی هم فقط از تمرین زیاد بدست میاد که باید برنامه نوشت نه برنامه خواری کرد .
  3. من روز 8 ساعت برنامه نویسی تمرین می کردم ولی الان روز 2 و3 و4 ساعت به دلیل امتحانات دانشگاه و گرنه من کلاً کارم همینه ینی 24 ساعت دارم برنامه نویسی میکنم یعنی بعضی اوغات به وضعی میرسه که حالم از هر چی برنامه و برنامه نویسی بهم میخوره :blush:
  4. گفتم که خدمتتون تو سوال اول جوابتونو داد که تهیون کرد و مسخره کرد منو ، منم بهم بر خورده و شدیم برنامه نویسی .. خدا پدر مادر اون معلمونو بیامورزه که با این کارش باعث کار خیر شد ...

[align=center]امید وارم به درد بخوره در هر صورت من خیلی خاطره  دارم با این حرفا   موفق باشید یاعلی ....[/align]

لینک ارسال

سلام .

1 ) من علاقه به مهندسی کامپیوتر داشتم ! وقتی انتخاب رشته کردم (فنی حرفه ای کامپیوتر ) اصلا نمیدونستم برنامه نویسی چی هست ! از همون موقع علاقه مند شدم بش !! اما خب به دلیل کلی مسائل برنامه نویس نکردم تا 2 سال پیش که شروع کردم به برنامه نوشتن با سی شارپ ! بعدش رفتم سراغ برنامه نویسی بازی سازی که دیدم اصلا چیزی بارم نیست اومدم سراغ اندروید !! حدودا 1.5 سال که دارم اندروید مینویسم . در کل هم علاقه داشتم هم برای لقمه نانی آمدم ! اما بعد از این مدت فهمیدم که لقمه نانی فعلا نیست ، فعلا فقط علاقه است که نگاهم داشته توی این رشته . :)

2) برنامه نویسان هیچ ویژگی نسبت به دیگران ندارند . من مثل تمام آدمهای معمولی هستم ! تازه اصلا بم نمیاد برنامه نویس باشم . این که قیافت چه شکلی باشه  ! یا حتما عینک بزنی یا موهات بلند باشه اینا فقط برای خودنمایی بیش نیست ! من خودمم و یک برنامه نویسم .

شاید یک برنامه نویس کمر درد و ... داشته باشه اما من یکی که با ورزش سعی کردم جلوگیری کنم ! خداروشکر که هنوز مشکلی برام پیش نیومده . 

3 ) اگر بخوای از اول شروع کنی باید حداقل روزی 10 ساعت وقت بذاری ! من یکی همین الانش کلا وقتم روی برنامه نویسیه . یعنی اگر پشت کامپیوتر باشم قطعا برنامه نویسی میکنم که نصف عمرم پشت کامپیوترم میگذره . ( اینم بگم هنوز هیچی حالیم نیست )

4 ) شروع!! کلمه جالبیه!!!!. عزممو جزم کردم ! نشستم پشت پیسی ! برنامه نوشتم :)

لینک ارسال

دوستان اومدن داستانشونو گفتن منم بگم چون خیلی خوشم میاد ور بزنم:D:D

من از بچگی بچه خراب کار و فضولی بودم و اسباب بازیایی رو که میخریدم سر 1 روز خراب میکردم همه بچه ها دوست داشتنم مثلا تفنگ بخرن باهاش بازی کنن من به این امید میخریدم بازش کنم ببینم توش چیه خیلی هم بهم کمک میکرد و یادمه بچه بودم خیلی چیزا برای خودم درست میکردم بهترینشم جارو برقی ساده الکتریکی بود که مکشش فقط در حد آرد جارو کردن بود:D:D

بگذریم من کلا از بچگی به همه چیز علاقه داشتم هنر اختراع ورزش و.... همه چیز ولی همیشه از بچگی چون پیچ گوشتی به دست بودم دوست داشتم برم تو کار فنی

بزرگ تر که شدم بسیار به الکترونیک علاقه مند شدم و میخواستم برم الکترونیک تا بعدش که فهمیدم به کامپیوتر علاقه بسیار شدیدی دارم

یادم نمیره اولین کامپیوترمو که خریدم تا یک ماه شبا خواب کامپیوترمو میدیدم و حاضر بودم دنیا رو ازم بگیرن ولی کامپیوترو نه یکی از بدترین خاطره های زندگیمم خراب شدن همون کامپیوترم بود که تو رحو روانم تاثیر گذاشت:(

بگذریم رفتم رشته کامپیوتر توی هنرستان شهید بهشتی شیراز اولین بار توی زندگیم بود که با علاقه سر کلاس میرفتم و لذت میبردم قبل از اینکه با درس برنامه نویسی آشنا بشم اصلا نمیدونستم برنامه نویسی چیه و فکر میکردم کسی که سخت افزار کامپیوترو طراحی میکنه این برنامه ها رو براش میسازه و کار آدم عادی نیست:D:D برنامه نویسیم خیلی خوب بود اما اصلا علاقه ای نداشتم و فقط تو کار سخت افزار بودم یه مدت زیاد که خیلی در زمینه سخت افزار مطالعه کردم دیدم اون چیزی هم نیست که من میخواستم و به اون صورت گسترده نیست ما که نمیتونیم cpu تولید کنیم مجبوریم بشینیم توی یه مغازه و مادربورد عوض کنم پس رفتم تو کار برنامه نویسی معلمی به نام آقای احمد زاده داشتیم که در برنامه نویسی یک فرد شناخته شده بود و تقریبا بالای 5 تا زبانو در حد حرفه ای بلد بود این معلم برای من الگو شد و من به برنامه نویسی کامپیوتر علاقه مند شدم تا با  یکی از بچه های سابق مدرسمون به نام علی نوری که شاید در همین انجمنم الان باشه آشنا شدم که دیدم برنامه اندروید ساخته و بسیار خوشم اومد چون پلتفرم جدید و ساده و خیلی خوبی بود چند تا منبع برای یادگیری بهم معرفی کرد یکیش همین انجمن بود خلاصه من چسبیدم به اندروید و مسایل پایه رو به خوبی در سایت های ایرانی یاد گرفتم دیگه کم کم میخواستم شروع کنم برای هر کاری در اندروید کدش رو پروژه محور یاد بگیرم مثلا چطور وای فای روشن بشه متاسفانه چون یک سال پیش منبع خیلی کم در سایتای ایرانی بود و کد اصلا نبود من نا امید شدم و یه چند ماه ولش کردم اما دوباره شروع کردم چون توی یه مدت زبانمو بسیار قوی کردم شروع کردم از سایت های خارجی کدی رو که میخوام پیدا کردم و الان دیگه به این نتیجه رسیدم که هر برنامه ای رو که بخوام بسازم با کمک stackoverflow ممکنه(البته هیچی بلد نیستم هنوز:D)

البته اینجا بگم خدا خیر بده همین آقا محمد و آقا مصطفی در انجمن رو که وقتی دوباره شروع کردم یکسری کد هایی رو که میخواستم از سایت خارجی پیدا کردن و در اختیارم گذاشتن و من هم نا امید نشدم هم با سایت خارجی آشنا شدم وگرنه اگر نبودن الان دوباره ولش کرده بودم

برنامه نویسا بسیار نسبت به افراد دیگه منطقی تر فکر میکنن و بیماری چشم روی شاخشونه  حدود 80 درصدشونم اگر واقعا برنامه نویسی باشن که روزانه چند ساعت وقت بذارن آدم های کسل کننده و غیر اجتماعی هستن که البته کمی برای منم صدق میکنه اما شما ممکنه برنامه نویس باحالم پیدا کنید بستگی به طرز فکر طرفتون داره یکی مثل من تا حدودی خودمو در دنیای کامپیوتر غرق کردم(البته نه فقط برنامه نویسی)

وقت گذاشتن روزانه بستگی به استعداد خودتون داره ممکنه با روزی 2 ساعت بعد از یک سال کارتون بشه ممکنه مجبور باشید دوسال روزی 8 ساعت تمرین کنید

البته اگر از برنامه نویسی سر در میاوردید و انگلیسیتون خوب باشه به سرعت میتونید در سایت خارجی برنامه نویسی رو فرا بگیرپید

البته من بسیار آدم تنبلی هستم فقط آرزومه یک روز توی موقعیتی قرار بگیرم که یکی هلم بده به چه موفقیت هایی که نمیرسم در غیر اون صورت شاید موفق نشم بزرگترین مانع زندگیمم تنبلیه 

و سخن آخر من برای تفریح برنامه نویسی میکنم از پول بدم نمیاد ولی اگر یک روز در رستوران ظرف بشورم و وقت اضاف بیارم بازم برای خودم برنامه نویسی میکنم

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...