رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دوستان و همکاران عزیز در این ماه مبارک سر سفره افطار و سحری ما رو هم دعا کنین...

خوشبختانه بعد از چندین ماه بالاخره تونستم اولین برناممو کامل بنویسم حالا میخام منتشرش کنم ...

من تو این پست میخام یک پست کامل در ارتباط با انتشار یک برنامه رو داشته باشیم .

سوالی که دارم اینه که چون من اصلا تجربه در این زمینه ندارم میخاستم از دوستانی که تجربه ی این کار رو دارن کمک و راهنمایی بخوام که :

اولا : توصیه میکنید کجا و چطور منتشرش کنم ؟ یعنی کدوم مارکت . ..

دوما : آیا میشه برنامه رو تو دو سه تا مارکت همزمان منتشر کنم ؟ در مورد نسخه های بعدی همون برنامه چی ؟ اگه رعایت نشه چی میشه ؟ من میخام مثل اکثر برنامه ها تو چند تا مارکت منتشر کنمش ؟؟

سوما : برای برنامه آیا مجوز خاصی میخاد یا نه ؟ یعنی الان که برنامه رو نوشتم دیگه منتشر کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

چهارم : مارکت ها پیش شرط های خاصی دارن ؟ مثلا من یه جایی دیدم که مثلا اگه تو بازار منتشر کنی باید ارسال نظرات کاربران تو بازار رو هم برنامه ات داشته باشه ؟ درسته ؟؟

پنجم : درباره ی امنیت برنامه هم اگه میشه توضیخ بدین ممنون میشم .. پرو گارد تو اندروید استودیو یا کدهای امنیتی خاص ..

ششم : درباره ی حق کپی رایت مثلا فونت ها ی رایگان و کتابخونه های رایگان و ... آیا کار خاصی لازمه انجام بدیم ؟؟

هفتم : در مورد قیمت گذاری برنامه آیا توصیه و تجربه ی خاصی داررین بگین .. شنیدم بعدانمیشه قیمت رو افزایش داد درسته ؟؟

هشتم : در مورد زمان بندی انتشار و طول کشیدن تایید و انتشار برنامه هم اگه میشه تجربیات تون رو بگین .

نهم : دردسر های انتشار برنامه و راه حل های اون ها و توصیه های جالب و کاربردی دیگه و در مورد امکاناتی که بهتره برنامه ها داشته باشن هم اگه توصیه ای دارین بگین :: ممنون

بازم ممنون و التماس دعا.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر شما

مایکت و بازار بهترین مارکت ها هستن اما اگر تو بازار گذاشتید انتظار نامردی هم ازش داشته باشین اینا هر کار دلشون بخواد میکنن

اگه برنامتون پولیه حواستون باشه کتابخانه گارانتی مایکت رو باید توش پیاده سازی کنید چون مایکت برای همه برنامه هاش به اجبار یک ساعت گارانتی میذاره بنابر این اگر کتابخانه رو قرار ندید کاربر میتونه پولشو پس بگیره و همچنان از برنامه استفاده کنه

بله میتونید در چند مارکت همزمان منتشر کنید اگر هم در یک مارکت نسخه جدیدو بدید در یکی ندید چیزی نمیشه به کاربر در همون مارکتی که نسخه جدید دادید پیشنهاد آپدیت داده میشه

مجوز خاصی نمیخواد

شرایط و قوانین انتشار برنامه توی بازار و مارکت های دیگه توی سایتاشون به طور کامل توضیح داده شده

شرایط امنیتی رو زیاد حساس نشید فقط پروگارد رو فعال کنید و دقت کنید اگر برنامتون تبلیغات داره یه سری کد ها در فایل رولز باید قرار بدید که مشکلی برای تبلیغات پیش نیاد

قیمت رو بعدا فکر کنم بشه افزایش داد اما اگر برنامتون رایگان منتشر بشه دیگه قابل قیمت گذاری نخواهد بود و اینکه اگر صد درصد از کیفیت و کارایی برنامتون اطمینان دارید برنامه رو بفروشید در غیر این صورت تبلیغات خودتونو جای کاربر بذارید ببینید اگر شما بودید چنین برنامه ای میخریدین یا نه چون خیلی از برنامه ها هست که یک دونه فروشم نمیکنه

من فقط برنامه رایگان دارم که میدونم بازار همیشه کمتر از یک روز تایید کرده اما مایکت بالای 3 روز طول کشید اما برنامه های پولی رو فکر کنم بازار بیشتر حساس بشه

سعی کنید بهترین نسخه برنامه رو همون اول منتشر نکنید اول یک نسخه نسبتا خوب منتشر کنید اگر استقبال خوب بود و صرف میکرد ارتقا بدید و رفع باگ کنیدبه چند دلیل

دلیل اول اینکه توقع کاربر بالا نره

دلیل دوم اینکه در حین استفاده کاربرا باگ ها معلوم بشه برای ویرایش نسخه بعدی

دلیل سوم اینه که عمر برنامتون در آپدیت دادنه پس چه بهتر که کامل منتشرش نکنید و به مرور کاملش کنید تا کاربرا از برنامه به مرور نا امید نشن

دلیل بعدم اینه که در آپدیت های بعد ممکنه شانس اینو داشته باشید که برنامتون در لیست در حال پیشرفت قرار بگیره

لینک ارسال

ممنون و تشکر فقط یه سوال در مورد پرو گارد

من همه ی مراحل پرو گارد رو درست میرم ولی هنگام بیلد آخر اخطار میده .

من فقط از فایل build.gradle یک false رو true کردم . تو اکلییپس از فایل پروگارد یک خط آخر رو از حالت کامنت خارج میکردیم. حالا تو اندروید استودیو من این کار رو نمیکنم . لازمه چنین کاری انجام بشه ؟؟

اگه میشه راهنمایی کنید ممنون؟

لینک ارسال

ممنون حل شد. اخطار مربوط که کتابخونه بود که باید از پروگاردش جلوگیری میکردم .

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...