رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

توسعه دهندگان بخوانند - انحصار کافه بازار

پست های پیشنهاد شده

[rtl]با سلام 

با توجه به سیاست های جدید و قبلی کافه بازار که واقعا ضربه ی بزرگی به توسعه دهندگان زده و رمق کار رو از ما گرفته از جمله ی این سیاست ها 

قرارداد با شرکت های خارجی

همه ی ما می دونیم که عمده ی ما در وظعیت الانمون قادر به رقابت با شرکت هایی نظیر سوپرسل و گیم لافت و موبی سافت نیستیم چرا ؟اونا شرکت های بزرگین فرق دارم با گروه های برنامه نویسی ایرانی که تو پارکینگ خونه ی یکی از اعضا یا اتاق خواب یکی از اعضا در حال توسعه نرم افزارشون هستند با هزار آرزو، لذا با ورود این شرکت ها دیگه انگیزه ای نیست برا ورود به این عرصه کافه بازار باید فضای داخلی کشور رو برای برنامه نویسان مهیا کنه نه برنامه نویس های خارجی رو، بازار علاوه بر اینکه با اینا قرارداد بسته به صورت دستی اینا رو تو صفحه ی اولی که سهم زحمات خیلی زیاده برنامه نویس های ایرانی هست قرارداده چون پولش جذابه باید به کافه بازار گفت ما برنامه نویس های ایرانی از تو اتاق خواب ها و پارکینگ هامون با تلاش های شبانه روزیمون تو رو کافه بازار الانت کردیم یا سوپر سل و گیم لافت ؟؟ سهم ما ها الان که گنده شدی اینه ؟ این جواب دستت درد نکنه ماها بود ؟؟ اون موقعی که ما توسعه دهندگان با زحمت هامون و تولید محتوا برای تو کاربرای ایرانی رو میلیون میلیون سمتت کشیدیم این شرکت ها کجا بودن؟؟؟

2 – عدم شفافیت و خیانت به توسعه دهندگان

لیست برترین ها رو می بینی ( مثل همیشه :huh:) دیوار و دیجی کالا و ....... دیگه برای همه تابلو شده دستی بودن این چینش ماها پول نداریم مثل دیجی کالا بهت بدیم چیکار کنیم ؟من خدا شاهده هیچ کدوم از اطرافیانم ( همسایه ، دوست ، خانواده و بقال و رهگذر و .... ) دیجی کالا اپلیکیشنش رو نصب ندارن من نمی دونم چی جوری همش این اوله ؟؟؟ گزینشی و دستی بودن صفحه ی اول دیگه تابلو شده.این یه خیانت به کسانی که تو رو گندت کردن:@

3- نبود سیاست جهت حمایت و پرو بال دادن به توسعه دهندگان جزء و وجود سیاست هایی که هر روز بیشتر اونا رو له می کنه.

و اما مقصر کیست ؟؟

به نظرم مقصر ما هستیم ما توسعه دهندگان . شاید تعجب کنید ولی علت داره می گم .

ماها بودیم که هممون هرچی می نوشتیم تو کافه بازار می گذاشتیم و خود ما ها فکر می کردیم غیر کافه بازار مارکت دیگه ای نیست.همه ی ما میدونیم مارکت های دیگه مثل کافه بازار فعالیتشون وسیع نیست چرا ؟ چون منو تو تنهاشون گذاشتیم وقتی حتی قابل نمی دونستیم یه نسخه از برناممون رو تو اون مارکت ها قرار بدیم .درسته فروش کمه عیب نداره شما فروش اصلیت رو در کافه بازار داشته باش اون برنامه فقط فقط برای احیای و ایجاد فضای کسب و کار جدید برای خودتون در نظر بگیرید زیرا اگر دوتا مارکت مثل بازار بشن فضا برای خودتون مهیا تر میشه.به نظر من از این به بعد برنامه هاتون رو در چند مارکت به صورت هم زمان ریلیز کنید.البته مارکت های مطرح نظیر :

1.      اول مارکت

2.      کندو

3.      مایکت

4.      کافه بازار

5.      و ...

این باعث میشه انحصار شکسته بشه و با غنی شدن محتوای بقیه مارکت ها یواش یواش اونا هم رشد کنن.

اول مارکت می تونه هدف اول ما توسعه دهندگان باشه

اول مارکت تازه مطرح شده تبلیغاتش وسیعه همه ی ما دیگه تبلیغاتش رو در برنامه ی پر مخاطب دور همی مهران مدیری  دیدیم.(اسپانسر برنامه ی دورهمیه)با همراه اول قرار داد داره و همین باعث شده علاوه بر فروش با کارت های شتاب بانکی یه نوع فروش دیگه هم ایجاد کرده اینطور که کاربر نرم افزار رو می خره و از شارژ ریالی سیم کارتش یا تو قبض سیم کار دائمیش میاد این شاید کاربر ها رو کمی برای خرید راحت کنه و احساس امنیت بیشتری بهشون بده.و تاچ دکمه ی خرید رو برای کاربر آسان کنه و این یعنی فروش بالا.

چون با اپراتور قرارداد داره شاید خدمات USSD  هم بتونه ارائه بده .کاربراش روبه رشد هستند .به نظرم نوبت ماست که با حمایت محتوایی این مارکت رو رغیب بازار کنیم و انحصار بازار رو از بین ببریم.

لذا از اپلیکیشن هایی که الان دارید و از این به بعد خواهید داشت رو تو چند مارکت همزمان ریلیز کنید.

مدیر انجم صرفا یک پیشنهاد این تاپیک رو طوریش کن که همه ی کاربرا بعد لوگین ببینن اینم یه خدمتی هست که شما می تونی در حق ما برنامه نویس ها کنی .

دوستان دیگه هم این تاپیک رو تو انجمن های برنامه نویسی دیگه ارسال کنن کپی آزاد

با تشکر از همه ی همکاران

[/rtl]

مقصر بعدی کاربران ایرانی هستند

نمی دونم ما ایرانی ها انگار عادت کردیم خودمون فضا رو انحصاری کنیم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

رک و پوست کنده ;)

اولا اول مارکت علت تاخیرش مکانسیم همراه اوله چون دوماه بعد خرید هزینه از کاربر تو قبض تلفن همراهش اخذ میشه .

نکته ی بعد من فقط اونو پیشنهاد دادم.

حرف اصلی من اینه:

[align=center]برنامه هاتون رو هم زمان تو چند مارکت ( یازار ،مایکت ،ایران اپز .اول مارکت و .. ) منتشر کنید.و با انتشار فقط تو کافه بازار خودتون به انحصاری شدن شرایط کمک نکنید.همین[/align]

لینک ارسال

سلام لطف میکنید برای من استارت آپ توضیح دهید  قبلاً سیاست کافه بازار چی بوده الان به چی تبدیل شده؟؟؟

لینک ارسال

یه نکته هست اول اینکه اول مارکت به صورت رسمی زیر مجموعه ی همراه اول نیست بلکه با همراه اول قرار داد همکاری داره و بخشی از سهامش هم برای همراه اوله.

لینک ارسال

https://cafebazaar.ir/developers/docs/app-publish/guideline

این بالا لینک راهنمای انتشار برنامه ها در کافه بازار هست.

از نظر من :

حرف شما تو این دنیای مادی ما کاملاً درسته و من هم قبول دارم اما اینکه فقط ایران اینجوری هست  (نه) فقط ایران نیست همه جا اینجوریه که باید درست بشه..

کافه بازار فقط به همراه اول مراجعه نکرده بلکه به شرکت سازنده Sony واحد تولید گوشی های موبایل گفته بود مثل فایل منیجر که الآن پیش فرض گوشی های سامسونگ شده برنامه کافه بازار هم پیش فرض گوشی های سونی نسخه خاورمیانه باشه ...پس فقط به همراه اول نگفته ، این بد نیست کاملاً ماهیت کار خوبی کرده اگه نکرده بود الآن بعنوان همتای گوگلی خود نبود.اینکه همراه اول کارش درسته یا غلط اینجا جاش نی ولی ماهیت کارش خوب بوده اونم کاری نداره همراه اول کار حلال داره یا نه کافه بازار امورات خودش رو میگذرونه.نگوید من هم یه ایرانیم و دنبال پیشرفت نیستم ولی بحث قوانین جدید توسعه دهندگان کافه بازار نباید با این موضوع به بحث کشیده بشه

لینک ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...