رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

حفاظت از ایده ی اندرویدی

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

اگر شما یک ایده ی اندرویدی داشته باشید و بخاین که از ایدتون کاملا محافظت بکنید چه روش هایی رو اجرا میکنید تا ایدتون دزدیده نشه؟

1-هم از نظر کد نویسی و راه هایی که باعث میشه سد راه کپی زدن فرد از کد های ما میشه و...

2-هم از راه های قانونی مثل ثبت اختراع و شکایت و...

چون نمیدونم از چه راه هایی میتونم از نشر و دزدیدن ایده و کپی اپلیکیشن از طرف افراد سودجو جلو گیری کنم میپرسم تا راهنماییم کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

اگر شما یک ایده ی اندرویدی داشته باشید و بخاین که از ایدتون کاملا محافظت بکنید چه روش هایی رو اجرا میکنید تا ایدتون دزدیده نشه؟

1-هم از نظر کد نویسی و راه هایی که باعث میشه سد راه کپی زدن فرد از کد های ما میشه و...

2-هم از راه های قانونی مثل ثبت اختراع و شکایت و...

چون نمیدونم از چه راه هایی میتونم از نشر و دزدیدن ایده و کپی اپلیکیشن از طرف افراد سودجو جلو گیری کنم میپرسم تا راهنماییم کنید

1-برای جلوگیری از کپی کد از پروگارد استفاده میکنن

2-اختراع رو میشه ثبت کرد ولی در مورد اپلیکیشن یا سایت چنین چیزی وجود نداره و نمیشه ثبت کرد بعنوان مثال برنامه دیوار یه ایده بود ولی بعدش یه شرکت دیگه اومد و شیپور رو درست کرد که کاملا شبیه به دیوار هست یا خیلی موارد دیگه مثل این هستش

لینک ارسال

دوست عزیز میتونید ایده خودتون رو ثبت کنید. دیوار ایده نبوده میلاد جان، دیوار و امثال اینا کپی محض بودن!

ایده و پتنت رو هم میشه دور زد، چطور که در دنیا روزانه هزاران بار دارن دور میزنن، اونایی هم که میبینید میان شکایت میکنن به خاطر اینه که میان صرفا کپی میکنن پتنت یا ایده رو هیچ تغییری نمیدن. و الا اگر شما کمی تغییر بدین دیگر انحصاری نیست و میشه برای شما! مثل حسگر اثر انگشت که تمامی برند های گوشی ساز دنیا دیگه کاملا زدنش

برای ثبت کردنش میتونید هم در داخل اقدام کنید هم در خارج. هزینه خارج از کشور ان تا جایی که یادمه 1.000$ بود و در ایران هم 800 تومان.

دیگه نمی دونم قیمتش تغییر کرده یا خیر.

حتی میتونید طرح اپلیکیشن، نام و ... رو هم در ایران به ثبت برسونید. سال پیش بنده یکی از برنامه های تیممون رو (شبکه اجتماعی) رو ثبت کردم.

البته باید شرکت باشید و مراحل اداری زیاد و مسخره ای داره! دنبالش بیافتید متوجه میشید

موفق باشید

لینک ارسال

دوست عزیز میتونید ایده خودتون رو ثبت کنید. دیوار ایده نبوده میلاد جان، دیوار و امثال اینا کپی محض بودن!

ایده و پتنت رو هم میشه دور زد، چطور که در دنیا روزانه هزاران بار دارن دور میزنن، اونایی هم که میبینید میان شکایت میکنن به خاطر اینه که میان صرفا کپی میکنن پتنت یا ایده رو هیچ تغییری نمیدن. و الا اگر شما کمی تغییر بدین دیگر انحصاری نیست و میشه برای شما! مثل حسگر اثر انگشت که تمامی برند های گوشی ساز دنیا دیگه کاملا زدنش

برای ثبت کردنش میتونید هم در داخل اقدام کنید هم در خارج. هزینه خارج از کشور ان تا جایی که یادمه 1.000$ بود و در ایران هم 800 تومان.

حتی میتونید طرح اپلیکیشن، نام و ... رو هم در ایران به ثبت برسونید. سال پیش بنده یکی از برنامه های تیممون رو (شبکه اجتماعی) رو ثبت کردم.

البته باید شرکت باشید و مراحل اداری زیاد و مسخره ای داره! دنبالش بیافتید متوجه میشید

موفق باشید

والا من که پرسیدم بودم اینجوری به من گفته بودن واقعا اگه بشه که ایده اپ یا سایت رو ثبت کرد که خیلی خوبه،کدام ارگان کار ثبت رو انجام میده؟واینکه تا حالا شما نمونه ای دید جلوی کپی کاری رو بگیرن؟

لینک ارسال

موفق باشید

خب الان من اگه اپلیکیشن و با مشکلاتی که فرمودید ثبتش کنم چه منافعی داره؟

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...