رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

با سلام و عرض ادب . 

من از دیتابیس یک سری دیتا رو توی یه لیست ویو سفارشی که دارای checkbox & TextView هست لود میکنم . 

وقتی فرضا" آیتم شماره 1 رو تیک میکنم به صورت خودکار آیتم شماره 10 و یا . . . تیک میخوره . میخوام ببینم مشکل از کجاست . لطفا راهنمایی کنید . ممنون

البته من در قسمت کد نویسی برای چک باکس هیچی ننوشتم و همینطور میخوام زمانی که چند تا آیتم تیک خورد و دکمه زده شد position هایی که تیک خورده است رو بهم نشون بده . ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

وقتی چک باکس رو تیک میزنی باید مثلا در دیتابیس یک مقدار رو یک کنی بعد دوباره برای پیدا کردن مواردی که تیک خورده رو در دیتابیس جستجو کنی

البته راه حل های دیگه هم داره ولی به نظر من این روش خوبه

لینک ارسال

سلام

وقتی چک باکس رو تیک میزنی باید مثلا در دیتابیس یک مقدار رو یک کنی بعد دوباره برای پیدا کردن مواردی که تیک خورده رو در دیتابیس جستجو کنی

البته راه حل های دیگه هم داره ولی به نظر من این روش خوبه

ممنون از جوابتون . اما فرض کنید که شما 10 تا آیتم دارید توی یک لیست ویو . و میخواید شماره یک رو تیک کنید . مشکل اینجاست که وقتی من اولی رو تیک کنم آخری هم خود به خود تیک میشه

لینک ارسال

به نظر من تو کدهاتون خطا داره که با تیک اولی، آخری هم تیک می خوره

کدهاتون رو بزارین تا با دوستان بررسی کنیم

لینک ارسال

شما در هر آیتم لیست ویو یک ID دارید..میبایستی که برای چک باکس نیز یک مقدار قرار دهید تا وقتی که ایتم چک خورد، در رویداد کلیک چپ باکس.. عملیات را انجام دهید و این در حال است که شما مقدار id را نیز در هر سطر دارید.

لینک ارسال
  • 7 ماه بعد...

سلام

لیست ویو سفارشی ساختم، خواندن  پایگاه داده در لیست ویو، 99 تا لیست نمایش میده

می خواهم وقتی دکمه اشتراک زد، در لیست ویو تیک دار (CheckBox) ظاهر بشه (در ضمن خاصیت CheckBox پنهان گذاشتم)

مشکل من اینه، وقتی دکمه اشتراک می زنم، فقط لیست اول CheckBox ظاهر میشه، و بقیه نه

[shcode=java]

ImageView imgBtnShar = (ImageView) findViewById(R.id.Itm_Btn_Share);

imgBtnShar.setOnClickListener(new OnClickListener() {

@Override

public void onClick(View v) {

// TODO Auto-generated method stub

CheckBox chItemS = (CheckBox) findViewById(R.id.checkBoxItem);

chItemS.setVisibility(View.VISIBLE);

}

});

[/shcode]

در حالی که اگر خاصیت CheckBox از قبل ظاهر (VISABLE) بود، CheckBox در همه لیست ویو ظاهر میشه

برای جلوگیری از شلوغی ویجت ، CheckBox باید پنهان باشه، تا کاربر وقتی خواست لیست ویو تیک دار کنه، باید دکمه اشتراک آیتم بزنه تا اون ظاهر بشه

با تشکر

لینک ارسال
سلام

دوست عزیز این کد توی کدوم اکتیویتی هست؟اکتیویتی اصلی صفحه یا اکتیویتی لیست سفارشی؟

لینک ارسال

سلام

توی اکتیویتی لیست سفارشی است

در ضمن از LayoutInflater استفاده می کنم

سلام

فک کنم متوجه نشده باشی

دوتا اکتیویتی XML ،

اکتیوتی اولی ابزا ها ویجت ها که شامل ((پنهانه )TextView , checkBox, ) گذاشتم ، تا برای لیست ویو نمایش بده

اکتیوتی دومی ، یک لیست ویو و کنار لیست ویو  یک دکمه اشتراک Button

اکتیوتی دومی جاوا از طریق کلاس جاوا adapter  (getView)1، لیست های سفارشی نمایش میده

کد دکمه اشتراک در اکتیوتی دومی جاوا است، وقتی این دکمه کلیک شد، checkBox ظاهر میشه،

متاسفانه  وقتی اجرا می کنم ، بعد از کلیک اون دکمه فقط لیست اولی ظاهر میشه، بقیه ایتم نمایش نمیده

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...