رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

استفاده از gps در دیتابیس اندروید

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.

من میخوام تو برنامه ام از gps استفاده کنم به صورتی که وقتی کاربر  gps رو فعال کرد موقعیتش به صورت اتوماتیک به همراه تاریخ و ساعت در دیتابیس ذخیره بشه.

چطوری میتونم از gps برای انجام اینکار استفاده کنم؟

میشه بصورت افلاین این کار انجام بشه؟ یا حتما باید کاربر باید ب اینترنت وصل باشه؟؟؟

چطوری میتونم از مانند تلگرام از شماره موبایل برای لاگین کاربر استفاده کنم؟؟؟ کتابخانه ی خاصی داره که باید به پروژه ام ادد کنم؟؟؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، مهندس گفته است :

سلام دوستان.

من میخوام تو برنامه ام از gps استفاده کنم به صورتی که وقتی کاربر  gps رو فعال کرد موقعیتش به صورت اتوماتیک به همراه تاریخ و ساعت در دیتابیس ذخیره بشه.

چطوری میتونم از gps برای انجام اینکار استفاده کنم؟

میشه بصورت افلاین این کار انجام بشه؟ یا حتما باید کاربر باید ب اینترنت وصل باشه؟؟؟

چطوری میتونم از مانند تلگرام از شماره موبایل برای لاگین کاربر استفاده کنم؟؟؟ کتابخانه ی خاصی داره که باید به پروژه ام ادد کنم؟؟؟؟

سوال شما چند بخشه

1- برای اینکه بتونید تاریخ جاری سیستم شمسی یا میلادی رو بدست بیارید.آموزش زیر رو بخونید :

2-بدست اوردن lat و lang : از کلاس GpsTRacker استفاده کنید

GPSTracker.java

لینک ارسال
در 53 دقیقه قبل، مهندس گفته است :

خیلی ممنون.

برای استفاده از این کلاس باید کاربر آنلاین باشه؟

نه نیازی نیس .اگر اینترنت وصل باشه از internet میگیره موقعیت رو  اگه نباشه از GPS

لینک ارسال

من میخوام تو برنامه ام یک دکمه بزارم که وقتی کاربر دکمه رو فعال کرد موقعیتش در دیتابیس همراه با تاریخ ثبت بشه، تا وقتی که دکمه رو غیر فعال کنه،ثبت موقعیت ادامه داشته باشه.چون من میخوام که کاربرا رو موقعیتشونو کنترل کنم باید در دیتابیسی که سمت سرور دارم اینکارو انجام بدم درسته؟؟؟

اگه اینطوری باشه پس باید کاربر مدام به اینترنت وصل بشه، این کارایی برنامه رو پایین نمیاره؟؟؟؟(مثلا اگر یک لحظه اینترنت قطع بشه اینجا چی میشه؟)

بغیر از این راه حل، راه حل دیگه ای نیست برای پیاده سازی این قسمت از اپ؟؟؟

لینک ارسال
در 33 دقیقه قبل، مهندس گفته است :

من میخوام تو برنامه ام یک دکمه بزارم که وقتی کاربر دکمه رو فعال کرد موقعیتش در دیتابیس همراه با تاریخ ثبت بشه، تا وقتی که دکمه رو غیر فعال کنه،ثبت موقعیت ادامه داشته باشه.چون من میخوام که کاربرا رو موقعیتشونو کنترل کنم باید در دیتابیسی که سمت سرور دارم اینکارو انجام بدم درسته؟؟؟

اگه اینطوری باشه پس باید کاربر مدام به اینترنت وصل بشه، این کارایی برنامه رو پایین نمیاره؟؟؟؟(مثلا اگر یک لحظه اینترنت قطع بشه اینجا چی میشه؟)

بغیر از این راه حل، راه حل دیگه ای نیست برای پیاده سازی این قسمت از اپ؟؟؟

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط mohmam
      سلام من طبق دستورای زیر یه دیتابیس رو مقدار دهی کردم(دستورات رو خلاصه قرار دادم) 
      public static final String name="first"; public static final String Table_Name="user"; public static final String Id="id"; public static final String Name="NickName"; public static final String User="username"; public static final String Pass="pass"; public static final String Creat_Table="CREATE TABLE "+Table_Name+"("+Id+" INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT,"+Name+" TEXT,"+User+" TEXT,"+Pass+" TEXT);"; پس الان یه تِیبِل دارم که ستون های آی دی و نام که مقدارش NickName است و یوزر و حالا پس هم داره.
      اینم متودی که برای اینزرت زدم :
      public void Insert(String name , String user, String pass) { ContentValues cv=new ContentValues(); cv.put( CreateDb.Name, name); //به اینجا اشاره میکنه میگه مقدار ستون نام توی ستون های دیتا بیس موجود نیست در حالی که تعریفش کرده بودم cv.put( CreateDb.User, user); cv.put( CreateDb.Pass, pass); sqlDb.insert(CreateDb.Table_Name, CreateDb.Name, cv);//sqlDb یه آبجکته از کلاسی که دیتابیسو تعریفش کردم } //حالا بعد توی اکتیویتی اصلیم کد زیر رو زدم Object.Insert("mohammad","reza","1alifam");   
      بعد هی اخطار میده میگه ستونی به نام NickName ندارم  کجای دستورم اشتباهه اخه

اسکرین شات لاگ هم گذاشتم اخطار ها توشه لطفا راهنمایی کنید بدجور گیر کردم توش

• توسط MISIM
      وقتی برنامه رو اجرا میکنم این اخطار میده هر کاری کردم درست نشد.
      "Can't upgrade read-only database from version 0 to 1"
      کد:
      public List<ListView1> getAll(){ SQLiteDatabase db = getReadableDatabase(); List<ListView1> list = new ArrayList<>(); Cursor cursor = db.rawQuery("SELECT * FROM tbl1",null); Log.e("???","khande shod"); if(cursor.moveToFirst()){ do{ ListView1 listView = ListView1.cursorToListView1(cursor); list.add(listView); }while(cursor.moveToNext()); } cursor.close(); if(db.isOpen()) db.close(); return list; } خط دوم"SQLiteDatabase db = getReadableDatabase();"
    • توسط mesbAAH
      هر کاری میکنم مقدار location را null برمیگردونه (تصویر اول)
      - توی مانیفست permission هم دادم.
      - توی تنظیمات اپ permission را به صورت دستی بهش دادم (تصویر دوم)
      - روی گوشی GPS هم روشنه (تصویر سوم)
      در ضمن از Gps Tracker هم استفاده کردم، بازم نشد.
      نکته ای هست که فراموش کرده باشم؟
      لطفا راهنمایی کنید.

• توسط Javad Mahmoodi
      باسلام
      من از سرویس گوگل مپ در برنامه خودم استفاده کردم 
      صفحه گوگل مپ باز مشه ولی نقشه لود نمیشه(اینترنت روشن می باشد و دسترسی ها در مانیفست اعمال گشته و گوگل API نیز اعمال شده)
      ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
      باتشکر

• توسط مهندس
      سلام دوستان.
      چجوری میتونم ساعت رو در دیتابیس sqlite ذخیره کنم؟؟
      منظورم اینه ک من یکسری داده دارم میخام وقتی ثبت دیتابیس شد، ساعتی ک کاربر داده رو ثبت میکنه هم در یک فیلد ثبت بشه.
      من یه فیلد با نوع TIME در دیتابیس گذاشتم، اما نمیدونم چجوری و با چه توابعی ساعت رو ذخیره کنم؟؟
      در ضمن راهی هست ک ساعت واقعی ثبت بشه؟؟
      یعنی اینکه اگه یه وقت کاربر ساعت گوشیشو تغییر داد، بازم تایم واقعی time zone ایران ثبت بشه ؟؟؟
  • فایل

• اضافه کردن...