رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

میخواستم بدونم که چرا برنامه های که تو اندروید استودیو نوشته میشه apk دارای حجم زیادی است ؟

اساسا برای کم کردن حجم چی کار باید کرد؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اصولا چیزی که میگید درست نیست حجم برنامه بر میگده به فایل هایی که استفاد میکند مثلا عکس هایی که تو drwable یا فایل هایی که توی asset قرار میدید و همچنین لایبرری هایی که اضافه میکنید شما وقتی ی پروژه جدید ایجاد میکنید و بدون هیچ تغییری خروجی بگیرید میبینید که حجم برنامه کمتر از 2 مگابایت هستش همچنید اگه از پروگارد استفاده کنید حجم برنامه کمتر هم میشه

لینک ارسال

ممنون از پاسخ آقا صالح.

خوب این حجم چجوری نشون میده

من الان یه برنامه نوشتم عکس هایی هم که به کار بردم نهایتش 10 مگ هستش ولی تو پوشه ای اصلی برنامه میرم حجمش 50 مگ هستش. بعد دوباره تو پوشه src این پروژه نگاه می کنم می بینم حجم این پوشه حدود 7مگ هستش و حجم پوشه build حدود 40 خورده ای هستش .

یعنی اینجا مشکل از لایبرری های هست که ایمپورت کردم. برای حلش باید چی کار کرد. اخه زیاد هم لایبرری اضافه نکردم. چون برای طراحی متریال به خیلی از لایبرری هانیاز داریم .اینطوری بشه چرا بسیاری از برنامه ها که تو بازار هستش حجمشون با این که کارگرافیکی خیلی خوبی دارند پایینه؟

لینک ارسال
در 10 ساعت قبل، mostafa5709 گفته است :

ممنون از پاسخ آقا صالح.

خوب این حجم چجوری نشون میده

من الان یه برنامه نوشتم عکس هایی هم که به کار بردم نهایتش 10 مگ هستش ولی تو پوشه ای اصلی برنامه میرم حجمش 50 مگ هستش. بعد دوباره تو پوشه src این پروژه نگاه می کنم می بینم حجم این پوشه حدود 7مگ هستش و حجم پوشه build حدود 40 خورده ای هستش .

یعنی اینجا مشکل از لایبرری های هست که ایمپورت کردم. برای حلش باید چی کار کرد. اخه زیاد هم لایبرری اضافه نکردم. چون برای طراحی متریال به خیلی از لایبرری هانیاز داریم .اینطوری بشه چرا بسیاری از برنامه ها که تو بازار هستش حجمشون با این که کارگرافیکی خیلی خوبی دارند پایینه؟

فولدر کش رو یبار حذف کنید و دوباره پروژه رو build کنید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...