رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

توکن برگشتی ار سرور باید handle شود؟

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.

زمانی که درخواستی به سرور ارسال می کنیم و نتیجه برمی گرده، توکنی در اختیار برنامه قرار میده، آیا برنامه نویس باید این توکن را هندل کند؟ مثلا بررسی که اگه توکن وجود داشت اجازه دسترسی بده!

یا خود اندروید این کار را خواهد کرد و نیازی به هیچ handle نیست؟

ممنون از پاسختون دوستان عزیز.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 15 ساعت قبل، arezoo68 گفته است :

سلام دوستان.

زمانی که درخواستی به سرور ارسال می کنیم و نتیجه برمی گرده، توکنی در اختیار برنامه قرار میده، آیا برنامه نویس باید این توکن را هندل کند؟ مثلا بررسی که اگه توکن وجود داشت اجازه دسترسی بده!

یا خود اندروید این کار را خواهد کرد و نیازی به هیچ handle نیست؟

ممنون از پاسختون دوستان عزیز.

سلام دوست عزیز

منظورتون رو درست متوجه نشدم، اگه منظور response هستش که باید خودتون چک کنید که null نباشه.

و اگه وب سرویستون توکن خاصی برمیگردونه که باید خودتون چک کنید.

لینک ارسال

منظورم در احراز هویت هست، وقتی کاربر ثبت نام میکنه، سرور توکنی در اختیارش قرار میده برای Authentication.

زمانیکه در اندروید استودیو، اجرا می گیریم این Authentication رو دستی در header ست می کنیم. وقتی بخوایم برنامه رو روی دستگاه واقعی اجرا کنیم، این header ی رو که دستی ست کردیم رو باید پاک کنیم، که خود سرور بعد از ثبت نام توکنی در اختیار دستگاه کاربر قرار بده.

سوالی که برام پیش اومده، اینه که آیا در response من باید این توکن را مثلا در sharedpreffrences ذخیره کنم که بدونه کاربر قبلا ثبت نام کرده، یا نیازی نیست؟

و اصلا من چطور به اون توکن دسترسی داشته باشم که بخوام در sharedpreffrences ذخیره کنم.

سپاس

لینک ارسال
در 24 دقیقه قبل، arezoo68 گفته است :

منظورم در احراز هویت هست، وقتی کاربر ثبت نام میکنه، سرور توکنی در اختیارش قرار میده برای Authentication.

زمانیکه در اندروید استودیو، اجرا می گیریم این Authentication رو دستی در header ست می کنیم. وقتی بخوایم برنامه رو روی دستگاه واقعی اجرا کنیم، این header ی رو که دستی ست کردیم رو باید پاک کنیم، که خود سرور بعد از ثبت نام توکنی در اختیار دستگاه کاربر قرار بده.

سوالی که برام پیش اومده، اینه که آیا در response من باید این توکن را مثلا در sharedpreffrences ذخیره کنم که بدونه کاربر قبلا ثبت نام کرده، یا نیازی نیست؟

و اصلا من چطور به اون توکن دسترسی داشته باشم که بخوام در sharedpreffrences ذخیره کنم.

سپاس

ببینید چندتا مسئله هستش اگه هربار که کاربر به سرور وصل میشه احتیاج به این توکن داره پس حتما باید داخل response برای دستگاه ارسال بشه و شما چک کنید اگه  این توکن ست شده بود اونو بگیرین و دخیره کنید و هربار که کاربر درخواستی داره وی میخواد به سرور وصل بشه باید این توکن رو ارسال کنید به سرور.

و همونطور که دوستمون گفتند داخل گروه در صورتی که کاربر logout کرد حتما این توکن رو باید پاک کنید تا کاربر خارج بشه و وقتی مجددا خواست login کنه به سرور متصل بشه و توکن رو بگیره.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...