رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

مشکل در واکنش گرا کردن لایوت دراپ در گوشی ها

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید 

من ویو هام رو با dp ست میکنم اما بازم مثلا روی تبلت 10 اینچی تا گوشی 5 اینچی خیلی اختلاف براش وجود داره ! بنظرتون راه حل این چیه؟! 

ویو هام رو بر اساس گوشی 5 اینچی ست کردم ! حالا میخوام روی همه مدل صفحه نمایش ریسپانسیو باشه ! پیشنهادتون چیه؟اگه پیشنهادتون اضافه کردن فایل های values هست ، بگید ببینم اسم این پوشه هارو چی بزارم و با چه معیاری اونارو ست کنم که رو همه گوشیا اوکی باشه و یه شکل؟! 

پیشاپیش سپاس

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/02/20, 12:39:30، hamidreza.kh گفته است :

سلام خسته نباشید 

من ویو هام رو با dp ست میکنم اما بازم مثلا روی تبلت 10 اینچی تا گوشی 5 اینچی خیلی اختلاف براش وجود داره ! بنظرتون راه حل این چیه؟! 

ویو هام رو بر اساس گوشی 5 اینچی ست کردم ! حالا میخوام روی همه مدل صفحه نمایش ریسپانسیو باشه ! پیشنهادتون چیه؟اگه پیشنهادتون اضافه کردن فایل های values هست ، بگید ببینم اسم این پوشه هارو چی بزارم و با چه معیاری اونارو ست کنم که رو همه گوشیا اوکی باشه و یه شکل؟! 

پیشاپیش سپاس

آیا لایوت های زیر رو طراحی کردید ؟

layout

layout-sw600

layout-720

لینک ارسال
در 20 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

آیا لایوت های زیر رو طراحی کردید ؟

layout

layout-sw600

layout-720

دقیقا چه پوشه هایی با چه اسمایی باید بسازم که همه صفحه نمایشا رو در بر بگیره؟!

لینک ارسال
در 1 دقیقه قبل، hamidreza.kh گفته است :

دقیقا چه پوشه هایی با چه اسمایی باید بسازم که همه صفحه نمایشا رو در بر بگیره؟!

layout

layout-sw600dp

layout-sw720dp

لینک ارسال
در 3 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

layout

layout-sw600dp

layout-sw720dp

جناب سرصیفی یعنی همین 3 تا پوشه کافیه و روی این 3 تا ست بکنم همه رزولیشن ها و اندازه های صفحه نمایش رو ساپورت میکنه؟

یا فرمت dp برای اندازه ها؟!

لینک ارسال
در 34 دقیقه قبل، hamidreza.kh گفته است :

جناب سرصیفی یعنی همین 3 تا پوشه کافیه و روی این 3 تا ست بکنم همه رزولیشن ها و اندازه های صفحه نمایش رو ساپورت میکنه؟

یا فرمت dp برای اندازه ها؟!

https://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

res/layout/my_layout.xml              // layout for normal screen size ("default")
res/layout-large/my_layout.xml        // layout for large screen size
res/layout-xlarge/my_layout.xml       // layout for extra-large screen size
res/layout-xlarge-land/my_layout.xml  // layout for extra-large in landscape orientation

res/drawable-mdpi/graphic.png         // bitmap for medium-density
res/drawable-hdpi/graphic.png         // bitmap for high-density
res/drawable-xhdpi/graphic.png        // bitmap for extra-high-density
res/drawable-xxhdpi/graphic.png       // bitmap for extra-extra-high-density

res/mipmap-mdpi/my_icon.png         // launcher icon for medium-density
res/mipmap-hdpi/my_icon.png         // launcher icon for high-density
res/mipmap-xhdpi/my_icon.png        // launcher icon for extra-high-density
res/mipmap-xxhdpi/my_icon.png       // launcher icon for extra-extra-high-density
res/mipmap-xxxhdpi/my_icon.png      // launcher icon for extra-extra-extra-high-density

و فقط یک نکته

برای اندروید های بالای ۲.۳ باید از ایتم های زیر استفاده کنید

res/layout/main_activity.xml           # For handsets (smaller than 600dp available width)
res/layout-sw600dp/main_activity.xml   # For 7” tablets (600dp wide and bigger)
res/layout-sw720dp/main_activity.xml   # For 10” tablets (720dp wide and bigger

لینک ارسال
در هم اکنون، Farzad Sarseifi گفته است :

https://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

res/layout/my_layout.xml              // layout for normal screen size ("default")
res/layout-large/my_layout.xml        // layout for large screen size
res/layout-xlarge/my_layout.xml       // layout for extra-large screen size
res/layout-xlarge-land/my_layout.xml  // layout for extra-large in landscape orientation

res/drawable-mdpi/graphic.png         // bitmap for medium-density
res/drawable-hdpi/graphic.png         // bitmap for high-density
res/drawable-xhdpi/graphic.png        // bitmap for extra-high-density
res/drawable-xxhdpi/graphic.png       // bitmap for extra-extra-high-density

res/mipmap-mdpi/my_icon.png         // launcher icon for medium-density
res/mipmap-hdpi/my_icon.png         // launcher icon for high-density
res/mipmap-xhdpi/my_icon.png        // launcher icon for extra-high-density
res/mipmap-xxhdpi/my_icon.png       // launcher icon for extra-extra-high-density
res/mipmap-xxxhdpi/my_icon.png      // launcher icon for extra-extra-extra-high-density

ممنونم آخه من این روش رو تست کردم بازم روی بعضی صفحه نمایشا به هم میریزه

لینک ارسال
در 1 دقیقه قبل، hamidreza.kh گفته است :

ممنونم آخه من این روش رو تست کردم بازم روی بعضی صفحه نمایشا به هم میریزه

مطلب رو ویرایش کردم. دوباره بررسی نمایید

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط masoudandroid
      سلام
      یه مشکلی دارم خیلی وقته گیرشم لطفا کسی اگر آشناست به این قضیه کمک کنه.
      زمانی که کد رنگ رو تو RelativeLayout مینوسم eror میده و یا یه پوشه از drawable میزارم
      اما Linear اینطور نیست و مشکلی نداره.
      یه عکس گذاشتم اونی که خط قرمز زیرش کشیده.....ممنون از شما

• توسط ikhatami
      سلام
      من صفحه ورود برنامه با دو ادیت تکست و یک تصویر دارم
      طبق طراحی زیر ادیت باکسها در  بعضی از حاملها (گوشی ها و تبلتها) در جای خودش می آید در بعضی دیگر از کادر بیرون است یعنی روی تصویر در جای خود نمی آید

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> <RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android" android:id="@+id/activity_main" android:layout_width="480dp" android:layout_height="match_parent" android:background="#cbdcee" android:gravity="center"> <LinearLayout android:id="@+id/content_main" android:orientation="vertical" android:layout_width="300dp" android:layout_height="280dp" android:background="@drawable/back_login"> <EditText android:layout_width="150dp" android:layout_height="30dp" android:layout_marginTop="70dp" android:layout_marginStart="38dp" android:inputType="textPersonName" android:layout_marginLeft="38dp" /> <EditText android:layout_width="150dp" android:layout_height="30dp" android:layout_marginTop="35dp" android:layout_marginStart="38dp" android:inputType="textPassword" android:layout_marginLeft="38dp" /> </LinearLayout> </RelativeLayout>
    • توسط mesbAAH
      توی کدی که توی تصویر میبینید من میخوام:
      هنگام ورود به داشبورد، نوشته ی TextView که توی header_layout تعرف شده با استفاده از مقادیری که از اکتیویتی قبل اومده تغییر کنه (قسمت سوم)
      ولی نمیشه!!
      در اصل، "هدر_لی‌آوت" یه لی‌آوت جداگونه‌س که توی منوی navigationView استفاده میشه و می‌خوام از توی "اکتیویتی_داشبورد" یکی از "تکست_ویوو"هاش را تغییر بدم.
      یعنی دقیقا وقتی لاگین انجام شد, اسم کاربر توی قسمت بالای navigationMenu نمایش داده بشه
      لطفا راهنمایی کنید.

• توسط Mohammadreza Mohmedi
      با سلام من قصد ساختن  اینترو اسلایدر برای برنامم رو دارم تکمیلش هم کردم ولی متاسفانه در قسمتی به مشکل برخوردم که لیوت های اسلایدر (Layot)رو شناسایی نمیکنه با اینکه در فایل R.java هم تعریف شدن خطا میده در صورتی که در سورس اصلی برنامه که دریافت کردم و اجرا کردم هیچ گونه خطایی رخ نمیده و بدون خطا Build میشه.اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.
      در فایل های ضمیمه چند شات اسکرین هست از خطاهای رخ داده.

• توسط salman.t
      سلام آقای سر سیفی اگه میشه منو تو این قضیه کمک کنید هرجور بتونم جبران میکنم بخدا شرمندم همش مزاحمم ببینید من یه برنامه فرگمنتی درست کردم به این صورت

من ViewFlipper رو به تب یک بردم و بدون هیچ مشکلی نمایش داد! اما به محض اینکه LinerLayout که دایره های داخل اسلایدر نشون میده رو به تب یک میبرم که فقط تو تب 1 نشون بده و داخل بقیه صفحات نمایش نده برنامه stop میشه
      با وجود اینکه وقتی همین کد رو میبرم تو xml صفحه اصلی نمایش داده میشه و برنامه اجرا میشه اما داخل صفحات همه تب ها نمایش داده میشه! درصورتی که من میخوام فقط داخل تب 1 نمایش داده بشه

کد:
      پ.ن:همین کد Linear Layout را که میبرم به قسمت activity_main2 به خوبی برنامه اجرا و نمایش داده میشه اما داخل همه فرگمنت ها و صفحات به نمایش در میاد در صورتی که من میخوام فقط داخل تب1 یا صفحه اصلی نشون داده بشه

شرمنده همش مزاحم هستم
      بسیار بسیار از لطف شما ممنونم و سپاسگذارم

• فایل

• اضافه کردن...