مهندس

آپدیت ورژن جدید اپلیکیشن

9 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان.

چطوری میشه این قابلیت رو در اپلیکیشن بزاریم که وقتی مثلا ورژن جدید برنامه میاد، و کاربر بخواد برنامه رو آپدیت کنه، اطلاعاتی که در دیتابیس ذخیره هست و یکسری اطلاعاتی که با shared prefrences ذخیره شده، از بین نروند ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

برای دیتابیس اگر تغییراتی اعمال کنید Version code دیتابیس را افزایش دهید

همچنین وقتی اپ اپدیت میشود اطلاعات پاک نخواهد شد

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

من برنامم جوریه ک کاربر ثبت نام میکنه و وارد برنامه میشه.

من داده های ثبت نامی رو با shared prefrences ذخیره میکنم.

با این حساب با آپدیت ورژن جدید داده های ثبت نامی که با shared prefrences ذخیره شدند پاک میشن و دوباره کاربر باید ثبت نام کنه.

باید منطق برنامه رو تغییر بدم و داده ها ی ثبت نامی رو در دیتابیس ذخیره کنم؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای دیتابیس حتما باید در متد onUpgrade دیتابیس رو Upgrade کنید تا اطلاعات از بین نروند و دیتاهای جدید نیز بروز رسانی شوند

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

پس با این حساب ذخیره ی اطلاعات لاگین کاربر با shared prefrences کار جالبی نیست؟؟؟

منظورم اینه ک اگه برنامه اپدیت بشه داده هایی که در shared prefrensec ذخیره شدن پاک میشن و تنها راه دیتابیس هست؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

در Manifest این Property رو به تگ application اضافه کنید مشکل پاک شدن SharedPrefences حل میشه

allowBackup="true"

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

همینو ست کردم.

یه چیزی ک هست اینه ک وقتی کاربر claer data میکنه تو بخش تنظیمات گوشی manage application، همه ی داده ها پاک میشن چ با shared prefrences ذخیره شده باشه چه با sqlite.

باید چیکار کرد برای رفع این مشکل؟؟

وقتی من clear data  میزنم برنامه مثل حالت اولش میشه و باید دوباره ثبت نام کنم.

من میخام اگر claer data هم بزنه بازم لاگین باقی بمونه.ولی همه پاک میشن

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، مهندس گفته است :

همینو ست کردم.

یه چیزی ک هست اینه ک وقتی کاربر claer data میکنه تو بخش تنظیمات گوشی manage application، همه ی داده ها پاک میشن چ با shared prefrences ذخیره شده باشه چه با sqlite.

باید چیکار کرد برای رفع این مشکل؟؟

وقتی من clear data  میزنم برنامه مثل حالت اولش میشه و باید دوباره ثبت نام کنم.

من میخام اگر claer data هم بزنه بازم لاگین باقی بمونه.ولی همه پاک میشن

سلام روز بخیر

امکانش نیست وقتی. وقتی clear data میزنه اطلاعات از رو گوشی حذف میشه.نمیشه جلوشو گرفت.

راهش این هستش زمانی که میخواد ثبت نام کنه دوباره اطلاعاتشو روی سرور چک کنید و اگه از قبل ثبت نام کرده بود لاگین کنید و دیتا هارو دوباره ست کنید.

و یا اینکه یک دکمه لاگین هم بزارید که اگه برنامه رو پاک کرد یا clear data کرد بتونه لاگین کنه مجددا.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

بله وقتی کاربر ClearData کنه  اطلاعات Database و SHaredPrefrences پاک میشوند

برای اینکه دیتابیس پاک نشود باید مسیر دیتابیس را از data/data  تغییر داده و به Sdcard انتقال  دهید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط MaHdI-09
      سلام.
      من میخوام یک ویدئو رو به سرور ارسال کنم.اما هرچی آموزش دیدم جوری نبود که من دوتا داده و خود فیلم رو ارسال کنم به سرور.
      ممنون میشم راه حلی پیشنهاد بدید

• توسط Farzad Sarseifi
      محیط جدید برنامه نویسی اندروید Android Studio

اندروید استودیو  یک محیط برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید است. این برنامه در 16 می 2014 توسط مدیران گوگل در کنفرانس گوگل آی/او معرفی شد. از ماه جوئن 2014 نسخه پیش نمایش این برنامه (به صورت رایگان) برای امتحان در دسترس توسعه دهنده‌ها قرار گرفت. این محیط بر اساس نرم‌افزار محبوب جت برینز طراحی شده است، این استودیو بطور اختصاصی برای اندروید طراحی شده. هم اکنون این استودیو برای دانلود بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس می‌باشد.
      از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
      1-کدنویسی سریع و قدرتمند(Powerful code editing) :
      Android Studio شامل ادیتور ویرایش قدرمتندی میباشد،که بر پایه intellij میباشد،همچنین شامل ویژگی های زیر میباشد
      smart editing, advanced code refactoring, , deep static code analysis
      2- UI قدرتمند و سریع :
      یکی از امکاناتی خیلی جذابی(خفنی!) که برای ساخت UI در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته امکان مشاهده 6 نما در قسمتی از صفحه میباشد،این مسئله شاید به یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویسان اندروید تبدیل شده بود،با ورود این محیط برنامه نویسی قدرمتند این مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد.

3-محیط متن باز(Open source development) :
      از جمله ویژگی های دیگر این محیط برنامه نویسی متن باز بودن(رایگان) میباشد که از جمله مزیت این محیط قدرتمند میباشد.

4- دسترسی به سرویس های گوگل(Android Tools).
      برای دانلود برنامه Android Studio به آدرس زیر رفته و آن را دانلود نمایید.

چندین ویژگی مهم در این نرم‌افزار برای توسعه دهندگان اندروید :
      چیدمان زنده: ویرایشگر WYSIWYG – کدنویسی زنده – رندر هم زمان برنامه کنسول توسعه دهنده: راهنمای بهینه سازی – کمک برای ترجمه – ردیابی ارجاع – طریقه استفاده پشتیبانی از ساخت مبتنی بر Gradle رفع و عیب یابی مخصوص اندروید ابزار لینت برای گرفتن عملکرد، قابلیت استفاده، نسخه سازگار با مشکلات دیگر قابلیت Proguard و امضای برنامه مبتنی بر الگوی wizard برای ایجاد طرح اندروید و اجزای مشترک ویرایشگر طرح بندی غنی که به شما اجازه کشیدن و رها کردن UI کامنت‌ها را می‌دهند. گزینه‌ای برای تنظیمات پیش نمایش طرح بندی در صفحه نمایش چندگانه  

• توسط مهندس
      سلام دوستان
      گریدل من در حالت انلاین خیلی طول میکشه تا سینک بشه حتی گاهی یک ساعت طول میکشه در حالت انلاین و هر کتابخونه ای هم ادد میکنم همگی failed میشن.
      این اتفاق یهویی افتاد.(در حالت افلاین این مشکلو ندارم)
      دلیلش چیه؟؟
      کسی تجربه کرده؟؟
    • توسط مهندس
      سلام دوستان.
      من با متد get در کتابخونه والی یکسری داده رو میگیرم ، url من اینجوریه
      final String url=String.format("http://localhost/test/user.php?name=%1$s&lastname=%2$s&star_date=" +"%3$s&end_date=%4$s",name,lastname,star_date,end_date) ; تو بعضی گوشی ها داده ها درست ب سرور ارسال میشن ولی تو بعضی گوشی ها داده ها اینجوری بصورت ???? هستن.
      البته من در سمت سرور utf8 رو ست کردم و احتمالا باید گیر از سمت جاوا باشه.
      این مشکل در متد get اتفاق میفته و در متد post هیچ مشکلی ندارم و داده ها درست ارسال میشن.
      دوستان مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
    • توسط آزیتا
      ببخسید میشه منو در مورد bufferreader  راهنمایی کنین؟ میشه با یه مثال کوچک به من نشون بدین که چیکار میکنه؟

• دوره آموزشی اندروید ایران کانادا آموزش ویدئویی اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید کاپ دوره آنلاین اندروید کتاب های آموزشی اندروید بسته آموزشی اندروید دوره برنامه نویسی اندروید آموزش Kotlin
  • فایل