رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ثبت اطلاعات از سمت یوزرها در اپ

پست های پیشنهاد شده

با سلام و احترام

یک راهنمایی در مورد نحوه ثبت در دیتابیس و الگوریم این سوالم میخواستم ،(برنامم مثلا از لحاظ عملکرد یک برنامه مشابه برنامه آلونک هستش ) .

در واقع 2 تا دیتابیس برای اینکار در نظر گرفته شده که در دیتابیس اول ، اطلاعات ثبت نامی کاربران ذخیره میشه و در دیتابیس دوم هم محصولات کاربرانی که ثبت نام کردن از سمت خودشون در برنامه ثبت میشه.

سوالم این هست که کاربر وقتی در برنامه ثبت نام یا لاگین میکنه دارای یک ID هست ، حالا چجوری این ID رو وقتی که کاربر محصولی رو بخواد اضافه کنه در دیتابیس دوم همراه با این ID ثبت کنیم که وقتی دیتابیس رو fetch کردیم تمام محصولات این کاربر نمایش داده بشه یا چجوری بفهمیم که این محصول X برای این کاربر هست (فقط مشکل در نحوه ثبت کردنش دارم از لحاظ خوندن ID کاربر) ؟  و اینکه چجوری آی دی دیتابیسی که مربوط به ثبت نام و لاگین هست رو در دیتابیس دوم که مربوط به محصولات هست ذخیره کنیم ؟

ممنون میشم یه راهنمایی بکنین

ویرایش شده توسط gilkar
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1- شما باید یک دیتابیس و سه تا جدول ایجاد کنید

2- برای منطق اینکار شما باید با استفاده از id کاربر اینکار رو انجام بدید به این صورت که هر کاربر میتونه این فیلدها رو داشته باشه

id :  کد کاربر

username : نام کاربری

3- در جدول محصولات:

id : کد محصول

title: نام محصول

4- یک جدول برای سفارشات ایجاد کنید

id : شماره سفارش

product_id : شماره محصول

user_id : کد کاربر

لینک ارسال

سلام

شما باد با مبحث  relation  در mysql  رو مطالعه  کنید این  مبحث  رو دنبال  کنید صد در صد به جوابتون میرسید

لینک ارسال

ممنون از شما ، نیاز به 3 تا جدول نیست ، با 2 تا تیبل حل میشه ، چون فروشگاهی نیست. اگه بخوام خیلی بازترش کنم اینجوری میشه

ببینین ، تیبل اول شامل Id1 , username , pass هست.

تیبل دوم هم شامل  id و id1 و info1 , info2 مثلا میشه.

از طریق تیبل اول که کاربر در برنامه لاگین میکنه وقتی لاگین کرد ، حالا باید مثلا 2 تا فیلد info1 , info2 رو در جدول دوم ذخیره کنه ، info1 , info2 رو مثلا از editbox میگیره و id1 هم باید از جدول اول که مربوط به آی دی کاربری که لاگین کرده هست گرفته بشه که مشخص بشه همین کاربر داره اطلاعات رو ذخیره میکنه. الان مشکل من اینه که چجوری id1 کاربر لاگین شده رو دوباره بگیرم و دوباره در جدول دوم ذخیره کنم، مثلا توی SharedPreference قرار بدم و بفرستم برای ثبت در جدول دوم ؟ یا راه مناسبی پیشنهاد میدید به من

البته ببخشین تازه کار هستم

نقل قول

شما باد با مبحث  relation  در mysql  رو مطالعه  کنید این  مبحث  رو دنبال  کنید صد در صد به جوابتون میرسید

درست میفرمایید ولی الان بیشتر سر ذخیره سازی که در بالا توضیح دادم موندم تا fetch کردن از دیتابیس.

ویرایش شده توسط gilkar
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...