رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

ساخت برنامه بهمراه دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام . خسته نباشید من میخوام برنامه ی قرآن بنویسم ینی توی گوشی قرآن رو کامل داشته باشه کاربر الان میخوام بدونم بهترین راه برای ایجاد دیتابیس چی هست . من دیدم نرم افزار های مشابه برای دیتابیس از C و بعضی هام از java استفاده کرده اند .

کدوم راه بهتر هس از نظر حجم برنامه که کمتر باشه و سریعتر بتونم حجم اطلاعات رو توش وارد کرد .

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون از پاسختون ولی متوجه نشدم . ببینید من منظورم اینه میخوام یه دیتابیس ایجاد کنم توش سوره های قرآن و اسمشون قرار بگیره . میخوام یه برنامه مثل myphp که گرافیکی هست تو اون این دیتا بیس رو پیاده سازی کنم بعد بیام داخل eclipse وصلش کنم و ازش کار بگیرم . میخوام بدونم بهترین برنامه برای این کار چیه و چطور تو eclipse ببرم و استفاده کنم 

داخل سایت هم گشتم ولی مفهوم نبود برام.

لینک ارسال

کاربر گرامی در اندروید توانایی ارتباط با mysql فقط از طریق وب سرویس بوده و بهتره برای اینکار از Sqlite استفاده کنید.در بخش آموزشی های فارسی میتوانید sqlite را مطالعه کنید.

همچنین میتوانید دیتابیس خود را که بصورت mysql میباشد را به sqlite تبدیل کنید و از آن استفاده کنید

لینک ارسال

سلام ممنون از پاسختون . منظورم ارتباط اندروید با mysql نبود منظورم اینه الان بخوام دیتابیس رو بنویسم آیا برنامه ای هست مثل mysql که گرافیکی باشه و دیتابیس بسازه ؟ 

من خودم 2 نرم افزار دیدم به اسم های sqliteadmin و sqlite.expert این 2 تا برنامه شبیه mysql رابط گرافیکی دارن. میخوام بدونم با این دوتا میشه دیتابیس رو پیاده کنم ؟

و بعد از این که پیاده کردم چطور وصلش کنم نوع فورمتش چی باید باشه و ...

الان فرضا من دیتابیس تو sqlitadmin ساختم و فورمت خروجیش sqlite 3 db هس میخوام بدونم اینو میشه استفاده کرد ؟

الان منظورم اینه 

من باید مثل این بشینم دیتابیس رو ایجاد کنم ؟ درسته ؟

اگر درسته حالا چطوری فراخوانی کنم تو برنامه ؟

این مسئله الان !61432845556335515961.jpg

لینک ارسال

اره درسته با همین برنامه میتونی دیتابیس رو طراحی کن..هرچند حتما لزومی نداره با یک برنامه طراحی کنید با کد نویسی هم میتونی دیتابیس طراحی کنی.تو بخش آموزش اندروید..آموزش دیتابیس بخش اول  و دوم  را مطالعه کنید

لینک ارسال

دیتابیس چون سنگین قرآن هس سخته با کد الان من دیتابیس قرآن رو آماده کردم و یه فایل sqlite دارم حالا اینو باید توی assets بریزم ؟

و سوال بعدی اینکه چطوری وصلش کنم ؟

میخوام یه لیست ویو درست کنم که اسم سوره هارو توش نشون بده و رو هرکدوم کلیک کرد توی اکتیویتی دیگه ای سوره رو نشون بده

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...

من دیتابیس های زیادی رو چمع اوری کردم که احتمال میدم موردنیاز خیلیها

باشه از جمله :

دیتابیس دهخدا

دیتابیس معین

لغات انگلیسی به فارسی و برعکس

عربی به فارسی و برعکس

لغات فرانسوری به فارسی

لغات المانی به فارسی

لغات ایتالیایی به فارسی

لغات اسپانیایی به فارسی

لغات فنلاندی به فارسی

لغات سوئدی به فارسی

انگلیسی به انگلیسی

لغات تخصصی حسابداری و مدیریت

لغات تخصصی عمران و معماری

بانک اطلاعاتی داروها

و......

که میتوانید در خیلی از سایت ها و نرم افزارها از این استفاده کنید

در صورت درخواست اطلاع دهید 

[email protected]

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...