soroush80

من توfragmentبه مشکل خوردم

7 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دستان من به یه مشکلی خوردم من یه battom barدرست کردم و خب چند تا فرگمنت براش قرار دادم الان میخوام تو یکی از فرگمنت هام  toolbarبزارم نه تو کل برنامه اما چون فایل جاوای اون activity من به صورت extends fragmentهست خیلی از خواصAppCompatActivity رو نداره به همین خاطر نمیتونم toolbarرو بهش اظافه کنم میخواستم اگه میشه یا یه روش بهم بگید که fragment هم خواصAppCompatActivity رو پیدا کنه یا یه راه حل بهم بدید.

خیلی ممنون.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در داخل فرگمنت نمی توانید Toolbar بزارید

برای اینکه از داخل فرگمنت بخواهید به Toolbar اکتیویتی دسترسی داشته باشید باید یک instance از اکتیویتی را در  فرگمنت ایجاد کنید و  بتوانید از مقادیر اکتیویتی استفاده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 52 دقیقه قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

در داخل فرگمنت نمی توانید Toolbar بزارید

برای اینکه از داخل فرگمنت بخواهید به Toolbar اکتیویتی دسترسی داشته باشید باید یک instance از اکتیویتی را در  فرگمنت ایجاد کنید و  بتوانید از مقادیر اکتیویتی استفاده کنید

میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

فرض میکنیم نام اکتیویتی شما DashboardActivity میباشد

در فرگمنتی که قصد دارید تغییرات را در اکتیویتی DashboardActivity  اعمال کنید بدین صورت عمل کنید

DashboardActivity dashboardActivity=(DashboardActivity)getActivity();

سپس با آبجکت dashboardActivity میتوایند تمام نیازهای خود را بر آورده کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

فرض میکنیم نام اکتیویتی شما DashboardActivity میباشد

در فرگمنتی که قصد دارید تغییرات را در اکتیویتی DashboardActivity  اعمال کنید بدین صورت عمل کنید

DashboardActivity dashboardActivity=(DashboardActivity)getActivity();

سپس با آبجکت dashboardActivity میتوایند تمام نیازهای خود را بر آورده کنید

الان مشکل من همینجاست که نمیدونم این آبجکتمو باید چجوری استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید الان چندروزه تو هیمینجا گیر کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
dashboardActivity.toolbar.setText("hi");

به این صورت میتوانید به ویجت های اکتیویتی دسترسی داشته باشید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Farzad Sarseifi گفته است :

dashboardActivity.toolbar.setText("hi");

به این صورت میتوانید به ویجت های اکتیویتی دسترسی داشته باشید

ببخشید بازم نشد میشه یه بار کامل توضیح بدید.

لطفاکمکم کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط MaHdI-09
      سلام.من دوتا فرگمنت دارم که توی یک ویوپیجر هستش.میخوام هر بار که اسلاید کردم روی هر اکتیویتی یک کار خاصی انجام بشه.
      از onPause,onStart هم استفاده کردم اما نشد.
      ممنون میشم پاسخ بدید

• توسط yasin133
      چطور میتونم از یک فرگمنت به یک اکتیویتی انتقال پیدا کنم. تو دیزاین فرگمنتم یه دکمه دارم که میخوام باهاش به یه اکتیویتی برم، اما تو کلاس فرگمنتم وقتی میخوام باتنو تعریف کنم ارور میده برای findviewbyid. ممنون میشم اگه کمکم کنید 
    • توسط rexo
      سلام به همگی...
      مسقیم میرم سر اصل مطلب:
      من داخل یکی از فرگمنتهایی که پیاده سازی کردم، یک دکمه قرار دادم که با زدن اون یک layout رو با دستور:
      layout.setVisibility(View.VISIBLE); نمایش میدم، حالا میخوام با زدن دکمه برگشت این layout بسته بشه ولی متد onBackPressed رو نمیشه توی فرگمنت پاده سازی کرد!!!!
      چجوری میتونم این کار رو انجام بدم؟!!!
      ممنون از راهنماییتون.
    • توسط aminsh77
      با سلام
      من برای ارتباط بین اکتیویتی و فراگمنت از interface استفاده کردم به شکل زیر:
      کدهای فراگمنت:
      public class Fragment_one extends Fragment { @Override public View onCreateView(LayoutInflater inflater, ViewGroup container, Bundle savedInstanceState) { View view = inflater.inflate(R.layout.one_fragment, container, false); return view; } public interface message { public void showName(int name); } @Override public void onResume(){ super.onResume(); //OnResume Fragment ((message) getContext()).showName(1); } }  
      و کد های اکتویتی:

public class MainActivity extends AppCompatActivity implements Fragment_one.message, Fragment_two.message, Fragment_three.message{ Toolbar toolbar; int fragment_number; @Override protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); setContentView(R.layout.activity_main); toolbar = (Toolbar) findViewById(R.id.toolbar); setSupportActionBar(toolbar); toolbar.setTitle(getString(R.string.app_name)); //// مشکل //// چون خارج از متد showname هست /// مقدار name رو نمیگیره int a = fragment_number; System.out.println("Fragment-Num :" + a); //// مشکل } @Override public void showName(int name) { fragment_number = name; /// این چون داخل متد showName هست ///مشکلی نداره و کار میده System.out.println("Fragment :" + fragment_number); } }  

کد به خوبی کار میده و مشکل من اینه اون مقدار عددی showName رو وقتی توی  fragment_number خارج از متد showName مقدار رو نمیگیره
      اون قسمتی که نوشتم مشکل رو میگم تو کد های اکتیویتی

حالا چجور اون مقدار رو خارج از متد بگیرم؟؟

لطفا راهنماییم کنید خیلی گیرم

با تشکر
    • توسط razzagh2826
      سلام ببخشید چه جوری میتونم تو کاسی از نوع فرگیم دکمه اینها تعریف کنم و باهاش کار کنم
      ؟؟
      کلاس من از این نوع است؟؟
      public class CreateFragment extends Fragment {
      public CreateFragment() {
      }

• دوره آموزشی اندروید ایران کانادا آموزش ویدئویی اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید کاپ دوره آنلاین اندروید کتاب های آموزشی اندروید بسته آموزشی اندروید دوره برنامه نویسی اندروید آموزش Kotlin آموزش برنامه نویسی ios
  • فایل