رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

باعرض سلام خدمت دوستان. 

ابتدا جا دارد بگم واقعا نمی دونستم عنوان را چی بنویسم لذا اگه چندان ربطی به سوالم نداره عذر خواهی میکنم.

بنده قصد ساخت یک نرم افزار کتابخانه داشتم. پس زمینه ی این نرم افزار قفسه ی کتاب هست و می خواستم در داخل هر یک از این ققسه ها یک اسکرول ویئوی افقی قرار دهم. مشکلی که هست اینه که این ها ست نمیشود!

یعنی مثلا من توی اندروید استودیو دقیقا کد های xml را جوری می نویسم (با margin و از این حرفا) که اسکرول دقیقا داخل قفسه ها قرار گیرند اما زمانی که روی گوشی چک میکنم اسکرولر ها سر جاشون نیستند مثلا اومدن پایین تر از قفسه قرار گرفتند.

بنده تصویر قفسه را به عنوان پس زمینه ی LinearLayout خود قرار دادم و این مشکل را دارم.

مشکل دیگری که دارم اینه که نمیدونم باید با چه ابعادی تصاویر رو طراحی کنم. ایده ای که به ذهن خودم رسید این بود که تصاویر را قطعه قطعه کنم و هر کدام را در یک LinearLauout به عنوان پس زمینه قرار دهم اما مشکلی که به وجود آمد این بود برخی از تصاویر کشیده تر شدند برخی فشرده! با وجود اینکه من ابعاد رو wrap content انتخاب کردم.

عذر خواهی میکنم طولانی شد. پیشاپیش از همه ی اساتید محترم سپاس گزارم.:heart:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دونکته کلی راجع به linear layout رو در نظر نگرفتید:

1.خاصیت  Linear layout ایجاد ابعاد و جایگاه های "نسبی" با توجه به صفت weight برای ویو های چایلد هست.  نقاط اختصاص داده شده به چایلد ها در linear layout فیکس شده نیستند(ینی مثلا بگی دقیقا رو فلان پیکسل گوشی که میوفته رو فلان جای background ) برای این کار باید از  ویو های خیلی ابتدایی تر که خواص دینامیکی بود مکانیزم تعیین مکان و یا اندازه نسبی چایلد ها رو ندارن استفاده کنی(مثل absolute layout و...). ((  این کاره جالبی نیس)).

2. وقطی عکسی رو بکگراند میکنی به طور پیش فرض match parent میشه( برا همین تصاویرت کشیده شدن) .

راه حل:عکس قفسه رو بزار تو image view بعد بزارش وسط یه relative layout. حالا اسکرول ویو رو هم بزار وسط همون relative layout. بعد کلشو بزار تو هرجا میخای.

لینک ارسال
در در 1396/11/09, 14:31:43، kamiar101 گفته است :

دونکته کلی راجع به linear layout رو در نظر نگرفتید:

1.خاصیت  Linear layout ایجاد ابعاد و جایگاه های "نسبی" با توجه به صفت weight برای ویو های چایلد هست.  نقاط اختصاص داده شده به چایلد ها در linear layout فیکس شده نیستند(ینی مثلا بگی دقیقا رو فلان پیکسل گوشی که میوفته رو فلان جای background ) برای این کار باید از  ویو های خیلی ابتدایی تر که خواص دینامیکی بود مکانیزم تعیین مکان و یا اندازه نسبی چایلد ها رو ندارن استفاده کنی(مثل absolute layout و...). ((  این کاره جالبی نیس)).

2. وقطی عکسی رو بکگراند میکنی به طور پیش فرض match parent میشه( برا همین تصاویرت کشیده شدن) .

راه حل:عکس قفسه رو بزار تو image view بعد بزارش وسط یه relative layout. حالا اسکرول ویو رو هم بزار وسط همون relative layout. بعد کلشو بزار تو هرجا میخای.

تشکر از راهنماییتان.

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...