رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

با سلام

از اکتیویتی ۱ میخوام intent کنم به فرگمنتی در اکتیویتی۲  به نظرتون باید چیکار کنم؟؟؟
در واقع یه اکتیویتی دارم که میخوام با کلیک بر روی یه تکست ویو بره به یه فرگمنت که جزئی از ساختار bottomnavigation هستش...

تو فرگمنت که در اکتیویتی 2 قرار داره باید کدی زده بشه تا اکتیویتی 1 رو بخونه؟؟(قابل توجه که من اطلاعات نمیخوام پاس بدم فقط میخوام صفحات جابجا بشن)
باتشکر از پاسخگویی شما دوستان و همکاران عزیز.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• مطالب مشابه

• توسط Alma
      سلام 
      من یه اکتیویتی (mainActivity)با 3 تا فرگمنت دارم که با bottomNavigationView از یک فرگمنت به فرگمنت بعدی میرم(navigationControler).
      چطور میشه از یکی از فرگمنت ها به اکتیویتی دیگری (secondActivity) رفت.
      fragmentMnager رو هم امتحان کردم .یک بار از فرگمنت به اکتیویتی رفت و بار دوم که امتحان کردم از برنامه خارج شد.
    • توسط hamed629
      دوستان چندین روز است که من درگیر این مشکل هستم من با کاتلین مینویسم :من دو تا آداپتور دارم که دوتا ریسایکلر ویوی من را پر میکنند چون دارم تست میزنم دو تا آداپتور مثل هم هستند با تفاوت اندکی، در قسمت ViewHolder های آداپتورها ، من تابع init دارم که داخلش setOnClickListenerهست که برای یک آداپتور روی عکس ها زدم و برای اون یکی روی تکست.....یک اکتیویتی دارم و یک فرگمنت حالا مشکل اینجاست که setOnClickListener آداپتور متصل به MainActivity وقتی کلیک میکنم روش کار میکنه ولی مال Fragment انگار pause شده .....لاگ گذاشتم قبل از setOnClickListener توی فرگمنت تا سر این تابع میاد ولی بعد انگار قفل میشه و هرچی کلیک میکنی تغییری حاصل نمیشه حالا جالب اینه که جای آداپتورهای فرگمنت و اکتیویتی را باهم عوض کردم و دیدم کار میکنه پس نتیجه اینکه کدها درست هستند ولی فرگمنت درست عمل نمیکنه خودم احساس میکنم که توی چرخه حیات،فرگمت وقتی منتظر کلیک کاربر میمونه پاز میشه و بعد از کلیک فعال نمیشه ولی اکتیویتی بقول خودمون گوش به زنگه ....من هم نمیدونم باید چکار کرد اگه دوستان راهی دارند لطف کنند که دیگه دارم کلافه میشم.ممنون

• توسط peymangg
      سلام
      من تقریبا تازه اندروید رو شروع کردم و قبلش برنامه نویسی وب انجام میدادم
      داخل برنامه نویسی وب از الگو mvc یا امثال اینها استفاده می کردیم که منظم بود و لایه هارو از هم جدا میکرد.
      وقتی وارد برنامه نویسی اندروید شدم با این چند تا گزینه برای ساختار برنامه روبه رو شدم
      1. اینکه برای هر قسمت از برنامه یه اکتیویتی بسازم ( که به نظر خودم خیلی شلوغ و به هم ریخته می شه و سخت میشه نرم افزار رو نگه داری کرد)
      2. فقط یک اکتیوتی داشته باشم و قسمت های مختلف رو داخل فرگمنت پیاده کنم و اونارو داخل اکتیویتی اضافه کنم
      3. یکمی که سرچ زدم چند تا پست پیدا کردم که گفته بودم کارهایی که داخل فرگمنت می شه انجام داد رو با کاستوم ویو (custom view) میشه راحت تر انجام داد و چند تا کتابخانه و فریمورک برای این کار معرفی کرده بود مثل  mortar , flow, flowless, conductor و گفته بود که فرگمنت پیچیدگی مربوط به لایف سایکل داره و استفاده از کاستوم ویو بهتره
      لینک ها:
      https://medium.com/square-corner-blog/advocating-against-android-fragments-81fd0b462c97
      https://github.com/bluelinelabs/Conductor
      https://medium.com/inloopx/using-android-fragments-in-2018-b9cf0b05b718

یکمی دچار سردرگمی شدم که کدوم بهتره برای ساخت نرم افزار با این که من تجربه ای ندارم می خواستم از کسایی که اپ اندرویدی که الان دست کاربر هست و استفاده می کنه بپرسم که برای ساختار برنامتون از چه چیزی هایی استفاده می کنید و اگه از گزینه ی بهتری استفاده می کنید معرفی کنید

پ.ن 1: من می خوام یه نرم افزار حسابداری بنویسم و تقریبا قسمت های زیادی داره.
      پ.ن 2: محیط برنامه نویسی من اندروید استادیو + کاتلین هست.
    • توسط meysam1677
      سلام دوستان
      من یک کلاس main دارم. که در اون یک فرگمنت اجرا میشه. در این فرگمنت هم از طریق یک آداپتر یک لیست پر میشه.
      حال اگه روی یک آیتم کلیک کنیم چه طوری میشه باید فرگمنت حاضر عوض بشه. به قولی باید جای خودشو به یه فرگمنت جدید بده
      چه طوره باید پیاده سازی بشه؟

ممنون از پاسختون
      خیلی اضطراریه 
    • توسط SamanH
      با سلام و عرض ادب و خسته نباشید
      یک  سوال مهم داشتم ، خیلی از سایت ها ، آموزش ها ، فیلم ها رو حتی در سایت های خارجی تماشا کردم و هرکدوشون درباره اتصال فرگمنت به Bottombar کتابخانه دیزاین (( Support Design Library))) ی چیز گفته بودن ، و من وقتی اونها را انجام می دادم ، همیشه یک جای کار خراب بود و یجورایی باگ به وجود می اومد..

سوال من اینه که چجوری فرگمنت ها رو به BottomBar متصل کنیم و وقتی رو هرکدومشون کلیک می کنیم ، یک فرگمنت اجرا بشه ، مثل برنامه کافه بازار !!!!!!

ممنون میشم لطف کنید یک آموزش کاملی قرار بدید تا بتونم درستش کنم!!!

ًضروریه !!!

متشکرم....
  • فایل

• اضافه کردن...