milad07

درخواست راهنمایی درباره پروژه اکلیپس آندروید من

5 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان من روی یه پروژه کار میکنم ، دیتابیس 1000 رکورد داره و توی یک لیست نمایش داده میشه. ولی یه مشکل اساسی داره این که وقتی استفاده کننده برنامه میاد و رکورد 200 رو میخونه و برمیگرده و یا خارج بشه و برگرده باز میاد از اول خط میشه بگید چجور این مشکل رو رفع کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در اندروید اگر با مفهوم LifeCycle آشنا باشید، وقتی از اکتیویتی خارج میشوید یعنی متد onDestory اجرا میشود کلیه view ها از بین میرود و اگر آن را اجرا کنید دوباره ساخته میشود

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

درواقع این مشکل نیست و رفتار درست برنامه است و اگر بخواید می تونید اخرین وضعیت برنامه رو ذخیره کنید تا دفعه بعدی  برنامه بعد از اجرا به همان وضعیت نمایش داده بشه. ذخیره کردن در برنامه اندروید هم روش های مختلفی  وجود داره .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام دوستان ممنون از پاسختون . حالا میشه بگید چیکار کنم ساده ترین راه چیه من مبتدی هستم بگید دقیق چیکار کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

سلام دوستان ممنون از پاسختون . حالا میشه بگید چیکار کنم ساده ترین راه چیه من مبتدی هستم بگید دقیق چیکار کنم

1. ذخیره شماره رکورد انتخاب شده در لیست  در زمان مورد نظر (روش ساده استفاده از SharedPreferences )

2. استخراج شماره رکورد ذخیره شده (در SharedPreferences )  و انتخاب ان در لیست رکورد ها قبل از نمایش لیست به کاربر (معمولا در شروع برنامه این کار انجام میشه)

3.نمونه کد زیر روش  ذخیره و بازیابی با کمک SharedPreferences :

SharedPreferences app_preferences =        PreferenceManager.getDefaultSharedPreferences(this);

ذخیره :

SharedPreferences.Editor editor = app_preferences.edit();   editor.putInt("recno", lst.getSelectedItemPosition());   editor.commit(); 

بازیابی :

int recno = app_preferences.getInt("recno", 0);   lst.setSelection(recno);

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری