رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

درخواست راهنمایی درباره پروژه اکلیپس آندروید من

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان من روی یه پروژه کار میکنم ، دیتابیس 1000 رکورد داره و توی یک لیست نمایش داده میشه. ولی یه مشکل اساسی داره این که وقتی استفاده کننده برنامه میاد و رکورد 200 رو میخونه و برمیگرده و یا خارج بشه و برگرده باز میاد از اول خط میشه بگید چجور این مشکل رو رفع کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در اندروید اگر با مفهوم LifeCycle آشنا باشید، وقتی از اکتیویتی خارج میشوید یعنی متد onDestory اجرا میشود کلیه view ها از بین میرود و اگر آن را اجرا کنید دوباره ساخته میشود

لینک ارسال

درواقع این مشکل نیست و رفتار درست برنامه است و اگر بخواید می تونید اخرین وضعیت برنامه رو ذخیره کنید تا دفعه بعدی  برنامه بعد از اجرا به همان وضعیت نمایش داده بشه. ذخیره کردن در برنامه اندروید هم روش های مختلفی  وجود داره .

لینک ارسال

سلام دوستان ممنون از پاسختون . حالا میشه بگید چیکار کنم ساده ترین راه چیه من مبتدی هستم بگید دقیق چیکار کنم

لینک ارسال

سلام دوستان ممنون از پاسختون . حالا میشه بگید چیکار کنم ساده ترین راه چیه من مبتدی هستم بگید دقیق چیکار کنم

1. ذخیره شماره رکورد انتخاب شده در لیست  در زمان مورد نظر (روش ساده استفاده از SharedPreferences )

2. استخراج شماره رکورد ذخیره شده (در SharedPreferences )  و انتخاب ان در لیست رکورد ها قبل از نمایش لیست به کاربر (معمولا در شروع برنامه این کار انجام میشه)

3.نمونه کد زیر روش  ذخیره و بازیابی با کمک SharedPreferences :

SharedPreferences app_preferences =        PreferenceManager.getDefaultSharedPreferences(this);

ذخیره :

SharedPreferences.Editor editor = app_preferences.edit();   editor.putInt("recno", lst.getSelectedItemPosition());   editor.commit(); 

بازیابی :

int recno = app_preferences.getInt("recno", 0);   lst.setSelection(recno);
لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...