رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

کمک برای مشکل اکشن بار و دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت اساتید 

من 3 تا مشکل دارم 

1- میخوام برای برنامه ام یه اکشن بار بزارم که روش اسم برنامه ام و نوشته باشم 

ولی اکشن بار رو اصلا نمیشناسه !! و توی ویجت هام هم نیس همچین چیزی !! یعنی باید نسخه های بالاتر اندروید رو دانلود بکنم از تو sdk  ؟؟

2- من یه دیتا بیس کوچیک شامل یه جدول با 3 تا فیلد داخل برنامه ام ایجاد کردم (دیتابیس add شده نیس )

از چه راهی میتونم اطلاعاتی که داخلش میریزم رو ببینم ! پلاگینی برای اینکار هست ؟؟؟:huh:

3- توی این جدول دیتا بیس فیلد کلید اصلی که id هست رو گذاشتم !و اینکه مقدارش اتوماتیک بره بالا

ولی وقتی میخوام اطلاعات رو بازیابی کنم اولین id مقدارش برابر با 3 هست  چرا ؟؟؟ 

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای اکشن بار لطفا آموزش زیر را مطالعه نمایید:

http://p30droid.com/Thread-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-SherlokActionbar-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84

برای بحث دیتابیس:

ابتده دیتابیس را با برنامه هایی مانند SqliteAdmin،Sqlite Developer ایجاد کنید سپس باید دیتابیس را همراه برنامه نصب کنید، در انجمن مثال های زیادی در این رابطه وجود دارد که میتوانید آنها را بررسی کنید

فیلد Id را از نوع Integer و autoincreament قرار دهید

لینک ارسال

فیلد id  رو دقیقا همینطوری گذاشتم ولی وقتی مثلا میخوام رکوردهارو بازیابی کنم اولیش از 3 شروع شده!! چطوری میشه بهش گفت که مقدار identity seed  رو از 1 شروع کنه !!

لینک ارسال

فیلد id  رو دقیقا همینطوری گذاشتم ولی وقتی مثلا میخوام رکوردهارو بازیابی کنم اولیش از 3 شروع شده!! چطوری میشه بهش گفت که مقدار identity seed  رو از 1 شروع کنه !!

دو کوری زیر رو اجرا کن اون وقت از 1 شمارش شروع میشه! 

DELETE FROM MyTableName;DELETE FROM SQLITE_SEQUENCE WHERE NAME = 'MyTableName';

توضیحاتش در این سایت هست

لینک ارسال

کوری دومی کل جدول رو پاک میکنه درسته ؟؟

برای اولین بار جدول sqlite_sequence وجود نداره ولی به محض ایجاد اولین جدول که دارای کلید autoincrement است ایجاد شده و برای همیشه می مونه این جدول از طریق sqlite_master  قابل مشاهده است و وظیفش مدیریت autoincreament کلید اصلی جدول هاست. که دارای فقط دو ستون بنام های name,seq که نام جدول واخرین increement  کلید اصلی را شامل میشه!  شما می تونید روی این جدول عملیات ایجاد و ویرایش و حذف انجام بدید که ریست نمودن شماره کلید هم توسط ویرایش یا حذف رکورد جدول مورد نظر قابل انجامه. کوری دومی که در پست قبل شما پرسیدید فقط رکورد مربوط به جدول MyTableName  رو حذف می کنه و این باعث میشه شماره ریست بشه! منتها قبلش باید جدول MyTableName را خالی کنیم یعنی کوری اول ! 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...