Farzad Sarseifi

برنامه نویسی اندروید

3 ارسال در این موضوع قرار دارد

برای شروع برنامه نویسی اندروید ، به نرم افزاهایی نیاز داریم که بسته به سیستم عامل خود با نسخه مربوطه را نصب کنید،تا برنامه نویسی  اندروید را شروع کنیم.

اندروید استودیو

1-جاوا :  ابتدا باید جاوا JDK 8 را روی سیستم خود نصب کنید.برای دانلود جاوا به سایت جاوا مراجعه نمایید و آن را دانلود کنید.

برای اینکه مطمئن شوید که جاوا بدرستی روی سیستم نصب شده است.میتوانید دستور زیر را در cmd وارد نمایید:

Java -version

2-IDE(محیط برنامه نویسی) : برای اینکه برنامه نویسی به اندروید را شروع کنیم،باید IDE موردنیاز را تهیه نماید.پیشنهاد گوگل نرم افزار رایگان اندروید استودیو میباشد،که از سایت اصلی اندروید میتوانید دریافت نمایید. https://developer.android.com/studio/index.html

3-SDK اندروید : برای دانلود SDK اندروید میتوانید از سایت خود اندروید آن را دانلود نمایید،اما به علت تحریم بودن برای ایران،به راحتی نمی توانید دانلود نمایید.برای دانلود میتوانید به نسخه های که در نت موجود میباشد، میتوانید استفاده نمایید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من همه اینای رو که میگید رو نصب کردم از داخل sdk هم نسخه اندروید 2.3.3 رو دانلود کردم ولی برای اجرای اولین پروژم میگه sdk نصب نیسن از داخل اکلیپس مسیر نصب sadk رو بهش میدم ولی میگه چیزی داخل پوشه نیست مشکم چیه؟شما چه توسیه ای بهم میکنید؟

راستی من به هیچ کدوم از زبان های برنامه نویسی اشنای ندارم

ممنون میشم کمکم کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

خب بخاطر اینه که SDK شما کامل نیست یا نسخه ADT که نصب کرده اید با نسخه های SDK سازگار نیست.

برای آشنایی با اندروید بهتره ابتدا جاوا رو یاد بگیرید و از تالار جاوا انجمن شروع کنید تا بتوانید سریع پیشرفت کنید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به ارسال

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط giti.69
      سلام
      من تا حالا با اندروید کار نکردم و هیچی ازش نمیدونم.
      با جاوا هم کار نکردم
      یکی به من ی بسته آموزشی به مبلغ 80 هزار تومان معرفی کرده.
      که خودش میگه نیازی به زبان جاوا نداره.
      و با اکلیپس کار میکنه.
      میخواستم بدونم برای کار به اکلیپس نیاز به دانش برنامه نویسی جاوا دارم/؟
      به نظرتون میصرفه این بسته رو بخرم؟

http://shopdroid.ir/android-programming-training-videos/android-package/product/310-android-training-a-to-z-package/category_pathway-59.html
    • توسط Farzad Sarseifi
      محیط جدید برنامه نویسی اندروید Android Studio

اندروید استودیو  یک محیط برنامه نویسی برای پلتفرم اندروید است. این برنامه در 16 می 2014 توسط مدیران گوگل در کنفرانس گوگل آی/او معرفی شد. از ماه جوئن 2014 نسخه پیش نمایش این برنامه (به صورت رایگان) برای امتحان در دسترس توسعه دهنده‌ها قرار گرفت. این محیط بر اساس نرم‌افزار محبوب جت برینز طراحی شده است، این استودیو بطور اختصاصی برای اندروید طراحی شده. هم اکنون این استودیو برای دانلود بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس می‌باشد.
      از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
      1-کدنویسی سریع و قدرتمند(Powerful code editing) :
      Android Studio شامل ادیتور ویرایش قدرمتندی میباشد،که بر پایه intellij میباشد،همچنین شامل ویژگی های زیر میباشد
      smart editing, advanced code refactoring, , deep static code analysis
      2- UI قدرتمند و سریع :
      یکی از امکاناتی خیلی جذابی(خفنی!) که برای ساخت UI در اختیار برنامه نویسان قرار گرفته امکان مشاهده 6 نما در قسمتی از صفحه میباشد،این مسئله شاید به یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویسان اندروید تبدیل شده بود،با ورود این محیط برنامه نویسی قدرمتند این مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد.

3-محیط متن باز(Open source development) :
      از جمله ویژگی های دیگر این محیط برنامه نویسی متن باز بودن(رایگان) میباشد که از جمله مزیت این محیط قدرتمند میباشد.

4- دسترسی به سرویس های گوگل(Android Tools).
      برای دانلود برنامه Android Studio به آدرس زیر رفته و آن را دانلود نمایید.

چندین ویژگی مهم در این نرم‌افزار برای توسعه دهندگان اندروید :
      چیدمان زنده: ویرایشگر WYSIWYG – کدنویسی زنده – رندر هم زمان برنامه کنسول توسعه دهنده: راهنمای بهینه سازی – کمک برای ترجمه – ردیابی ارجاع – طریقه استفاده پشتیبانی از ساخت مبتنی بر Gradle رفع و عیب یابی مخصوص اندروید ابزار لینت برای گرفتن عملکرد، قابلیت استفاده، نسخه سازگار با مشکلات دیگر قابلیت Proguard و امضای برنامه مبتنی بر الگوی wizard برای ایجاد طرح اندروید و اجزای مشترک ویرایشگر طرح بندی غنی که به شما اجازه کشیدن و رها کردن UI کامنت‌ها را می‌دهند. گزینه‌ای برای تنظیمات پیش نمایش طرح بندی در صفحه نمایش چندگانه  

• دوره آموزشی اندروید ایران کانادا آموزش ویدئویی اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید کاپ دوره آنلاین اندروید کتاب های آموزشی اندروید بسته آموزشی اندروید دوره برنامه نویسی اندروید آموزش Kotlin
  • فایل