رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

تغییر اندازه دلخواه شی در اکتیویتی

پست های پیشنهاد شده

چجوری میشه یک شی در اکتیویتی رو به هر سایزی میخوایی به صورت دستی تغییر بدی؟ یعنی بر اساس خط های تعیین شده اکتیویتی نباشه و هر سایزی خواستی بشه

لطفاً کامل توضیح بدید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای اینکه بتوانید در قسمت اکتیویتی اندازه ویجت های خود را تعیین کنید میبایستی از LayoutParams استفاده کنید و طول و عرض مشخصی را وارد نمایید

بدین صورت که:

[shcode=java]LinearLayout.LayoutParams fieldparams = new LinearLayout.LayoutParams(LinearLayout.LayoutParams.WRAP_CONTENT, 100);[/shcode]

دستور بالا برای تنطیم کردن اندازه یک Layout میباشد که میتوانید آن را به ویجت های خود ست کنید.

در این مثال که در زیر برایتان قرار میدهم، اندازه Imageview را به تغییر میدهیم:

[shcode=java]

LinearLayout.LayoutParams layoutParams = new LinearLayout.LayoutParams(30, 30);

yourImageView.setLayoutParams(layoutParams);

[/shcode]

لینک ارسال

دوست عزیز این راهی که شما گفتین بر اساس اندازه ای هست که خودمون تعیین میکنیم. ولی من میخوام با استفاده از ماوس هر اندازه ای خواستم تغییر بدم

لینک ارسال

نه عزیزم شما منظور منو نگرفتین. خودمم نمیتونم واضح توضیح بدم. اگه توجه کرده باشین موقعین که یک Button به اکتیویتی اضافه میکنیم خودش یک اندازه درست میکنه. و اگه با استفاده از ماوس بخواهی بزرگش کنی فقط بر اساس خط های تعیین شده در اکتیویتی بزرگ و کوچک میشه نمیشه به هر جوری خواستی تغییر اندازه بدی. منظور من در موقع ساخت هستش

لینک ارسال

در موقع ساخت فقط کافی است در layout و اون فایل خودتون در بخش کد نویسی آن دستورات layout_height و layout_width را بصورت دستی ست کنید.

[shcode=xml]

android:id="@+id/button1"

android:layout_width="100dp"

android:layout_height="70dp"

android:background="@android:color/transparent"

android:text="Click Me"

android:textColor="#FFFFFF" />

[/shcode]

لینک ارسال

. این کدی که الان شما نوشتین خودتون تعیین کردین به صورت عددی. من نمیخوام عددی تعیین کنم. میخوام با استفاده از نقطه چین های که دور یک دکمه میخواد به هر اندازه ای تغییر سایز بدم

بدلیل نداشتن ادب در مطرح کردن مشکلتان تاپیک بسته شد.

لینک ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...