perspolis

آموزش جاوا-بخش اول-بازنگری در جاوا

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

بازنگری در جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا در اصل توسط شرکت Sun Microsystems توسعه داده شده است ، که جیمز گوسلینگ در سال 1995 به عنوان مولفاصلی Sun Microsystems.s پلتفرم جاوا (جاوا 1.0 [J2SE) منتشر شد است. از تاریخ دسامبر 2008 که آخرین نسخه استاندارد جاوا، 6 (J2SE) نهایی شده است. با پیشرفت های جاوا و محبوبیت گسترده آن، تنظیمات متعدد برای انواع مختلفی از سیستم عامل ها ساخته شده است. مثال: J2EE برای برنامه های سازمانی، J2ME برای نرم افزارهای تلفن همراه.شرکت Sun Microsystems به ترتیب تغییر نام داده و نسخه جدید آن را به عنوان Java SE, Java EE andJava ME . ارائه داده است، برای این که یک بار نوشته شود و در همه جا .اجراگردد

مشخصات جاوا:

شی گرا: در جاوا هرچیزی یک شی است. جاوا را می توان گسترش یافته ای از مدل شی دانست

مستقل از بستر های نرم افزاری: بر خلاف بسیاری از زبانهای برنامه نویسی دیگر از جمله C و + +C که وابسته به بستر هستندجاوا به ماشین و پلت فرم ویا به بایت کد پلت فرم خاص وابسته نیست این بایت کد در سراسر وب پخش شده است و تفسیرش توسط ماشین مجازی (JVM) در هر پلت فرمی که آن را اجرا می کند صورت می گیرد..

ساده: جاوا به گونهای طراحی شده است که یادگیری آن آسان است.اگر در درک مفاهیم شی گرایی مشکلی ندارید استاد شدن در جاوا آسان است.

امن : ویژگی امنیتجاوا امکاناتی از قبیل توسعه دادن بدون ویروس بدون مداخله سیستم را فراهم می آورد. در این زبان برنامه نویسی تکنیکهای احراز هویت بر پایه کلید عمومی رمزنگاری شده است.

معماری خنثی:کامپایلر جاوا فایل شیء را با فرمت معماری خنثی می سازد که کد کامپایل شده با حضور سیستم جاوا در زمان اجرا در بسیاری از پردازنده های اجرا می شود.

قابل حمل: از خصوصیاتی که باعث می شود جاوا قابل حمل باشدقابلیت معماری خنثی و بدون داشتن جنبه های وابسته به اجرا ست. کامپایلر جاوا نوشته شده است در ANSI C با یک مرز قابل حمل روشن که یک زیر مجموعه POSIX است

مقاوم: جاوا باعث میشود تلاش برای از بین بردن موقعیت های مستعد خطا به طور عمده در زمان کامپایل و در زمان اجرا باشد

چند نخی: ویژگی های چند نخی ای جاوا این امکان را فراهم می کند که برنامه های جاوا می تواند بسیاری از وظایف را به طور همزمانانجام دهند. این قابلیت به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی تعاملی را به گونه ای بسازند که به راحتی و قابل اطمینان اجرا شود.

تفسیر: بایت کد جاوا بهدستورالعمل دستگاه مادری ترجمه شده و جایی ذخیره نمی شود. فرایند توسعه سریع تر و تحلیلی تر از یک ارتباط فرایند تدریجی و سبک وزن است.

عملکرد بالا: استفاده از کامپایلرهای جاوا فقط در زمان، عملکرد را بهبود می بخشد.

توزیع شده: جاوا برای محیط توزیع شده اینترنت طراحی شده است.

پویا: جاوا پویاتراز C یا + + C در نظر گرفته شده است به این دلیل طراحی شده است که برای انطباقبا محیط های در حال تحول ، برنامه هایجاوا می توانند مقدار گسترده ای از اطلاعات را در زمان اجرا حمل کنند که می تواند به منظور بررسی ، حل و فصل و دسترسی به اشیاء در زمان اجرا مورد استفاده قرار گیرد

تاریخچه جاوا:

James Gosling پروژه زبان جاوارا برایاستفاده در یکی از پروژه های set-top box خود در ماه ژوئن سال 1991 آغاز کرده است.

این زبان، در ابتدا Oakبه معنای بلوط نامیده می شد شناخته میشد، پس از یک درخت بلوط که در خارج از دفتر Gosling ایستاده بود به Green تغییر نام داد و در آخر از لیستی از کلمات تصادفی نام جاوا انتخاب شد.

شرکت sun اولین نسخه عمومی به عنوان جاوا 1.0 در سال 1995 منتشر شد. آن ها وعده دادند که یک بار بنویس، همه جا اجرا کن (WORA)، بدون هزینه بار اجرایی بر روی سیستم عامل های محبوب اراییه شده است در 13 نوامبر 2006،شرکت sun بسیاری از نسخه های جاوا را به عنوان نرم افزار منبع باز و رایگان تحت شرایط مجوز عمومی گنو (GPL) منتشر شد.. در 8 می 2007 شرکت sun این روند را پایان داد و همه کد اصلی جاوا رایگان و منبع باز اعلامکرد به غیر از بخش کوچکی از کد که sun کپی رایت آن را نگهنداشته است ابزارهای که شما نیاز دارید

برای انجام نمونه مورد بحث در این آموزش، شما یک کامپیوتر پنتیوم 200 مگاهرتز با حداقل 64 مگابایت رم (128 مگابایت رم توصیه می شود) نیاز دارید..

همچنین شما نرم افزار های زیر نیاز دارید:

لینوکس 7.1 و یاسیستم عامل ویندوز 95/98/2000/XP.v

جاوا JDK 5 به بالاتر

Microsoft Notepad or و یا هر ویرایشگر متن دیگر

 

 

به اشتراک گذاری این پست


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری