رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

آموزش شخصی سازی بخش تنظیمات فونت و سایز و رنگ و ...

پست های پیشنهاد شده

• پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پست های محبوب

فایل برنامه

تصاویر ارسال شده

سلام

SharedPreferences چجوری میشه در کلاس آداپتر اجرا کرد؟؟

برای تغییر تنظمیات اکتیوتی سفارشی

من اینو در در کلاس آداپتر استفاده کردم، ارور میداد!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

عیدتون مبارک

من داخل برنامه م یه option menu گذاشتم ک کاربر توی هر اکتیویتی ک بود ، وقتی option رو تاچ میکنه این منو ظاهر میشه .

داخل این منو هم دوتا گزینه ی about و exit گذاشتم ک هرکدوم کار مخصوص خودشون رو درست انجام میدن ....

حالا میخوام کنار این دو گزینه ، ی گزینه ی Setting هم بذارم ک کاربر با استفاده از این آپشن ، بتونه تنظیمات مربوط ب فونت و رنگ نوشته ها و اندازه ی نوشته ها و .... رو تغییر بده .

میخواستم بدونم چیکار باید بکنم ؟؟؟

باتشکر

لینک ارسال

سلام

شما در مسير زير

res/menu/main.xml

ميايد يه ايتم براي تنظيمات ميسازيد

android:id="@+id/settings"       android:orderInCategory="100"       android:showAsAction="ifRoom"       android:title="@string/tanzimat"       android:icon="@drawable/ic_setting" />

بعد مثل دكمه ها ديگه بيا براش دستور بده بره به اكتيويتي دلخواه.

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام من این سورس رو به عنوان برنامه اصلی توی اکلیپس باز کردم و بعد یه اکتویتی ساختم به اکتویتی اصلی تبدیل کردم بعد یه دکمه گذاشتم به اسم تنظیمات که به صفحه تنظیمات همین هدایت میشه و بعد یه اکتویتی دیگه ساختم که توش متن گذاشتم ولی وقتی به بخش تنظیمات میرم و تغییر ایجاد می کنم توی اون یکی اکتویتی که متن گذاشتم هیچ نوع تغییری ایجاد نمیشه ایراد من کجاس میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟:huh:

لینک ارسال
سلام

دوست عزیز شما اسم پکیج و فایل مخصوص برای تنظیمات و توی تکست ویو در فایل xml نوشتین؟

اگه متوجه نشدین پشت اول این اموزشو ببینین

لینک ارسال

با سلام  با افزودن این تنظیمات به برنامه خودم سرعت اسکولر بار خیلی کند شده که به صورت شکسته شکسته حرکت می کنه؟؟چیکار باید کنم درست شه؟؟؟

ممنون

لینک ارسال

سلام واقعا عالی بود ولی قابلیت android:textIsSelectable روی این روش جواب نمیده چیکار میتونیم بکنیم؟ برا من کپی برداری از منت لازمه...........

لینک ارسال

من از این روش استفاده کردم اما موقع اسکرول خوردن صفحه کند میشه. بخصوص صفحه هایی که یه مقدار بزرگتر هستند و متن و عکس با هم توش هست. چجوری باید برطرفش کنم؟

راستی همونطور که دوستان گفتن متن ها قابل انتخاب و کپی نیست.

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام من این کدارو وارد کردم

توی اکشن بارم یه دکمه به اسم تنظیمات گذاشتم که روش کلیک شد به کلاس ستینگ اکتیویتی میره.

تو مانیفستم تعریفش کردم.

اما وقتی رو تنظیمات کلیک می کنم فورس کلوز میده.مشکلم کجاس؟

لینک ارسال
سلام

دوست عزیز خطایی که برنامه میده رو بذار

وقتی رو دکمه تنظیمات کلیک میکنم فورس کلوز میده میاد بیرون

وقتی     vangah.dre.CustomTextView رو به TextView تبدیل می کنم درست میشه و بالا میاد ولی خوب فونتا و سایزا اجرا نمیشه چون باید از اون کلاس فراخونی بشه.ولی وقتی ازون کلاس فراخونی می کنم فورس کلوز میده.کسی نیس کمک کنه؟

ممنون مشکلم حل شد.

مشکلم این بود که فونتامو تو پوشه اسست یه فولدر به اسم فونت گذاشته بودم.مستقیم تو پوشه اسست گذاشتم.درست شد.

شششششششش.jpg

5841b7960b6b8_.jpg.ab4a00317411100c8ac90d7b9d5bd9af.jpg

لینک ارسال

سلام میخواستم توی اون صفحه تنظیماتم یک دکمه بزارم که کاربر روی دکمه کلیک کنه اون اطلاعات ذخیره بشه یعنی روی همون فونت و رنگ بمونه,چون الان من مثلا فونت نازنین با رنگ ابی انتخاب می کنم وقتی تنظیمات و میبندم دوباره میرم تو تنظیمات تکست ویوم روی فونت نازنین و رنگ ابی هست اما رادیو باتن ها چیز دیگرو نشون میدن.

لینک ارسال

سلام 

از قراردادن این آموزش سپاسگزارم 

من می خواهم این تغییرات سایزوفونت برای یکسری نوشته هایی که دائما از اینترنت به برنامه ام افزوده می شود، اعمال شود که لایوت اصلی برای نمایش آنها هم framlayout  هست.

لطف می کنید اگر من را راهنمایی کنید که چه تغییری بایداعمال کنم؟

ممنون

لینک ارسال

سلام ممنون 

این مشکل با راهنمایی شما حل شد ، ولی سرعت اسکرول صفحاتم به شدت پایین آمده است، برای آن هم راهکاری هست؟

باسپاس

لینک ارسال

سلام بعداز تنظیم کردن این صفحه (تنظیمات شخصی)، وقتی روی دکمه ای که با کلیک آن صفحاتی لودمی شودکه اطلاعاتش را از اینترنت به روز دریافت میکند ومن این تنظیمات را برای آن صفحه می خواستم اعمال کنم، بعداز چندثانیه صفحه مربوطه بدون هیچ پیغامی بسته میشود.

لطف می کنید اگر راهنمایی کنید .

البته تنظیمات روی نوشته ها اعمال می شود اما بعدچندثانیه بیرون می اید.

لینک ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام.چطور میتونم از اکتیویتی تنظیمات تغییرات روی تکست ویو درون اکتیویتی های دیگر انجام بدم؟؟

خواهشا پاسخ بدید خیلی لازم دارم...

لینک ارسال
سلام دوست عزیز

توی اولین صفحه دوستمون گفتن

اسم پکیج برنامه.اسم فایل تنظیمات (بجای عبارت تکست ویو باید بذارین)

لینک ارسال
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام

خسته نباشی

ممنونم از آموزشتون..خیلی ب کارم اومد..ولی یه مشکل داره:اینکه در این صورت اسکرول و هر امکانی که به کاستوم تکست ویو داده میشه سرعتش به شدت پایین میاد!! اگه میشه راهنمایی کنید لازممه:huh:

واقعا ممنونم

لینک ارسال
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...