رفتن به مطلب
انجمن اندروید ایران | آموزش برنامه نویسی اندروید و موبایل
  • android.png.1fab383bc8500cd93127cebc65b1dcab.png

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشی

من مبخوام یه اپلیکشن آموزش زبان انگلیسی درست کنم و با قرار دادن یک دکمه جلوی متن میخوام اگه کاربر روی دکمه کلیک کرد اون کلمه یا جمله خونده بشه

فایل MP3 کلمه یا جمله هم دارم  ولی حجمشون بالاس از طرفی هم نمیخوام کاربر موقع کلیک بر روی دکمه لازم باشه فایل صوتی رو دانلود کنه

آیا تیکه کدی یا روبوتی یا هر چیز دیگه ای که بتونه به شکل صحیح کلمه یا جمله رو برام بخونه هست؟

توی یه برنامه(Fun Easy Learn) که از play store گرفتم یه چیز جالب دیدم اونم اینه که وقتی برنامه رو باز کردم ازم پرسید زبون محلیت چیه از یه لیست بلند بالا زبان فارسی رو انتخاب کردم بعد تمام راهنما و خود برنامه به فارسی تبدیل شد

برام جالب بود که چه جوری میشه اینکارو کرد? ابزار چیه؟

(طبیعتا سازنده برنامه نشسته برنامه خودشو به 30یا 40 زبون زنده دنیا ترجمه کنه)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راحت ترین راه برای خواندن کلمه یا متون باید از texttospeech  خود اندروید استفاده کنید.در مورد مسئله دوم ابزار جود ندارد بلکه توان برنامه نویسی شما باید بالا باشد.

اگر توانش را دارید که شروع کنید.اگر نه ابتدا یاد بگیرید و تمرین کنید.

لینک ارسال

نه برای این کار باید مانند دیکشنری ها از  دیتابیس استفاده کنید.

البته برنامه هایی که برای تقویت زبان هستند و شما با برنامه صحبت می کنند به اینترنت نیاز دارند و یک request به سرور می زند.در دیتابیسی که روی سرور هست سرچ انجام می شود با یک الگوریتم و نزدیک ترین جواب به سوال شما داده میشود.به خاظر این که حجم دیتابیس زیاد است از  سرور استفاده می شود.

از سرویس ترجمه بینگ می توتن برای ترجمه در برنامه ها استفاده کرد

بینگ

در ضمن شما می خواهید برنامه آموزش زبان بنویسید پس باید سرفصل هایش و ترجمه هایش توسط خودتان تنظیم شود.در ضمن سرویس ترجمه به احتمال زیاد در ترجمه جمله ها اشتباه خواهد کرد

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...