kavous_kiani

توسعه دهنده اندروید
 • تعداد ارسال ها

  108
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

0 Neutral

درباره kavous_kiani

 • درجه
  توسعه دهنده حرفه ای
 1. . دوستان! من قبلا از اکلیپس و adt و sdk به صورت جدا جدا استفاده می‌کردم. یعنی تک تک دانلود کرده و با هم هماهنگ می‌کردم. چند روز قبل باندل را دانلود کردم، تا ابزار برنامه‌نویسی متمرکز باشد. امروز که اس دی کی را آپدیت کردم دچار مشکل شدم. الان ورژن adt من 22.6.1 است، یعنی جدیدترین، ولی وقتی اکلیپس را باز می‌کنم، اخطار می‌دهد که ورژن من 22.5 است و باید آپدیت کنی. دکمه چک آپدیت را در همان باکس اخطار می‌زنم و شروع به آپدیت می‌کند. ولی در پایان آپدیت وقتی اکلیپس را دوباره ران می کنم، باز ورژن آن 22.5 است. وقتی دقت کردم متوجه شدم که در هنگام آپدین تا 50 درصد می‌رود و بعد سریع تمام می‌کند. الان مشکل آن است که وقتی می‌خواهم یک پروژه جدید بسازم، در فرم نیو پراجکت، گرینه انتخاب ورژن کمپایلر خالی است و نمی‌توان گزینه‌ای را انتخاب کرد. فکر کردم با استفاده از باندل کار بهتر خواهد شد، اما الان اصلا نمی‌دانم که چه باید کرد. قبلاً که همه چی جدا بود حداقل می‌توانستم adt ورژن جدید را جدا دانلود و از منوی هلپ نصب کنم! اما الان نمی‌دانم چه کنم!! نکته دیگر آنکه، بعد از نصب باندل، الان وقتی اکلیپس را ران می‌کنم، در ابتدا چند لحظه‌ای اسپلش آبی رنگ اکلیپس، مثل قبل، ظاهر می‌شود، اما بلافاصله اسپلش سبز رنگی ظاهر می‌شود که گویا نرم افزار جدیدی غیر از اکلیپس است و نوشته adt . آیا این طبیعی است؟ خواهشمندم سریع راهنمائی کنید که از صبح تا به حال بیکار شدم و منتظر راهنمایی دوستان. ممنون .
 2. مدیران محترم، لطفاْ راهنمایی کنید. نیاز فوری برای دانلود دارم. ممنون
 3. آدرس داده شده با ftp:// شروع می‌شود و دانلود ممکن نیست. به http تبدیل کردم و مرورگر اخطار امنیتی می‌دهد. زحمت را کشیدید، پس راهنمایی کنید تا بتوانیم دانلود کنیم. ممنون
 4. . با سلام ارور می دهد و نمی‌شود دانلود ADT Bundle ، اندروید 4.4 را دانلود کرد. بررسی کنید ممنون لطف کنید حجم هر کدام را جلوی آن بنویسید تا کاربر بداند که فایل دانلود شده حجمش درست است، یا ناقص دانلود شده. سپاس .
 5. . دوستان! آیا امکان دارد با ذخیره پوشه ADT Bundle روی فلش مموری برنامه‌نویسی کرد؟ بر اثر ضرورت کاری گاهی نمی‌توانم لپ تاپ همراه خودم ببرم، اگر پوشه ADT Bundle را روی فلش مموری قرار دهم، آیا این امکان فراهم می‌شود. چون ظاهراْ نیازی به برنامه نصبی ندارد. مگر jdk، که خوب آن را می‌توان همراه داشت و روی سیستم موجود نصب کرد؟ اگر این روش ممکن است، آیا باید ورایبل JAVA_HOME را در روی سیستم موجود در محل ایجاد کرد؟ آیا نصب adt روی اکلیپس بر روی فلش مموری ممکن است؟ ممنون .
 6. آقای سرسیفی عزیز! خواهشمندم عکس ها را دوباره آپلود کنید. این موضوع برای ما مبتدیان اساسی است. ممنون
 7. آقای سرسیفی عزیز! خواهشمندم عکس ها را دوباره آپلود کنید. ممنون
 8. . سوال : یک برنامه‌نویس وقتی برنامه‌ای دارد که نیازمند صدها عکس باشد، آیا به طور اصولی این عکس‌ها را باید در پوشه‌ای در درون برنامه خودش ذخیره کند؟ در این صورت آیا باعث پر شدن حافظه اصلی کاربر نمی‌شود؟ آیا ما می‌توانیم عکس‌ها را در درون یک پوشه در برنامه خودمان قرار دهیم و در هنگام نصب این پوشه با دستورات ما بر روی اس دی کارت قرار بگیرد، تا بعدا هر وقت کاربر خواست عکسی را اضافه یا کم کند، آدرس برنامه همان پوشه باشد. پوشه‌ای که خودش داری چندین پوشه داخلی باشد. الان در سیستم ویندوز، یک برنامه نویس می‌تواند مثلاْ پوشه‌ای برای برنامه‌اش در درون درایو سی ایجاد کند، و در درون برنامه خود، به آن پوشه اشاره کند و اساساْ تمام فرایند برنامه روی همان پوشه انجام می‌گیرد. در مورد این مساپل آیا مقالاتی به زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد که ما با ساختار اس دی کارت، و ساختار و مدیریت فایل و پوشه‌ها در اندروید آشنا شویم. بیست کتاب به زبان انگلیسی خواندم، چیزی درباره کار با کارت اس دی و پوشه و فایل ندیدم! محتاج راهنمایی و معرفی منابع هستم. با تشکر .
 9. . دوستان! در برنامه خودم می‌خواهم یک پوشه به نام images در اس دی کارت یوزر ایجاد کنم و تصاویر را در آن پوشه قرار دهم. سوالات من : ۱. چگونه این پوشه را ایجاد کنم؟ ۲. اگر کاربر چند اس دی کارت داشت مشکلی در ایجاد پوشه پیش نمی آید؟ ۳. خب پوشه ظاهراْ باید بعداْ در اس دی کارت کاربر ایجاد شود، الان من عکس های خودم را در کدام پوشه و در کجای ساختار برنامه خودم قرار دهم، تا پس از ایجاد پوشه‌ی موردنظر، در اس دی کارت کاربر، این عکس‌های من به آن پوشه منتقل شود؟ متاسفانه من مقالات زیادی خواندم، ولی حتی یک جا ندیدم که به چنین مطالب ضروری حتی اشاره ای بکنند. اگر درباره اس دی کارت و کار با آن مقالاتی دارید معرفی بکنید. بسیار سپاسگذارم .
 10. . دوستان! در تمرینات موجود در کتاب‌ها و مقالات، با دو شکل از کامنت گذاری روبرو هستیم. یکی در تمامی سطرهای کد علامت (*) می‌گذارد. و دیگری، تنها در خط اول و آخر. برخی در خط اول کامنت دو علامت استریک (*) می‌گذارند، و برخی یکی. /** * Getting XML DOM element * @param XML string * */ /* Getting XML DOM element @param XML string */ لطفاْ توضیح کاملی در این باره بدهید. و اینکه چه مزیت معایبی در این روش‌ها وجود دارد؟ ممنون
 11. . دوستان! من یک گریدویو دارم که در هر سلول آن یک عکس و یک تکست وجود دارد. چگونه فونت خاصی را به متون آن اعمال کنم؟. من اعمال فونت خاصی به یک تکست ویو را انجام دادم، اما با توجه به اینکه در مورد گریدویو، ما وجت و ویو خاصی را در اختیار نداریم، و متون در داخل یک آرایه قرار دارند، آموزش خاصی را با جستجوی در اینترنت نیافتم. لطفاْ راهنمایی کنید. ممنون .
 12. . دوستان! پاسخ را یافتم. باید در فایل جاوای فرگمنت موردنظرمان، دستور دوست‌مان --- را قرار دهیم : coActivity a = getActivity();if(a !=null) a.setRequestedOrientation(ActivityInfo.SCREEN_ORIENTATION_PORTRAIT); و برای اطمینان، در فرگمنت‌های دیگر دستور زیر را قرار دهیم : Activity a = getActivity(); if(a !=null) a.setRequestedOrientation(ActivityInfo.SCREEN_ORIENTATION_UNSPECIFIED); منبع : این مقاله با تشکر از دوستان .
 13. مشکل من با قراردادن کد : getActivity().getAssets() به جای : getAssets() حل شد. از دوستان خواهشمندم به دو سوال ساده من \اسخ دهند. ممنون
 14. . دوستان! من یک گرید ویو در صفحه قرار دادم، از یک آداپتور استفاده کردم، و هشت سلول برایش قرار دادم. که در یک آزایه قرار داشتند. box01 الی box08 تا اینجا مشکلی نبود. بعد چهار آیتم جدید بع آرایه اضافه کردم. با نام‌های box12 box11 box10 box09 حالا مشکل آن است که : دوازده آیتم در گریدویو نشان داده می‌شود، اما، بعد از آیتم هشتم، که باید box12 box11 box10 box09 قرار بگیرند، دوباره box04 box03 box02 box01 تکرار می‌شوند و خبری از چهار آیتم جدید نیست!! کد موجود در فایل جاوای فرگمنت : static final String[] links_name = new String[] { "box01", "box02", "box03", "box04", "box05", "box06", "box07", "box08", "box09", "box10", ""box11"","box12" }; .
 15. اگر اکتیویتی شامل این فرگمنت ها را در حالت پورتریت قرار بدهم، تمام فرگمنت ها احتمالاً یک حالته خواهند شد، و این مورد نظر من نیست، چون شاید بخواهم برخی از فرگمنت ها برای نمایش ویدئو لنداسکیپ شوند.